پرطرفدارترین مقصد برای سفرهای زمستانی داخلی کجاست؟

برخی افراد سفرهای خود را فقط محدود به فصل‌هایی خاص می‌کنند. شاید به‌خاطر تعطیلات نوروزی یا تعطیلات تابستانی، محبوب‌ترین فصل برای سفر، ابتدای بهار و سه ماه تابستان باشد؛ اما سفر اصلاً محدودیت ندارد. اگر بدانید که در کدام فصل باید به کدام شهر سفر کنید، قطعاً می‌توانید در هر چهار فصل سال، سفرهایی خاطره‌انگیز را تجربه کنید. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین شهرهای زمستانی برای سفرهای داخلی آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید تا حتی در زمان کولاک و برف نیز بتوانید سفری رؤیایی را تجربه کنید.

غار نمکی قشم، جذاب ترین مکان برای سفر در فصل سرما

غار نمکی در لیست جاذبه های توریستی و گردشگری جزیره قشم قرار دارد و در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شهر است. غار نمکی قشم یا غار نمکدان، به عنوان طولانی ترین غار نمکی جهان نیز شناخته می شود. علت نامگذاری آن نیز به غیر از نمک موجود در محیط به دلیل شکل نمک دان مانند و مخروطی دالان ها در دل کوه است و بهترین زمان برای دیدار از ان نیز فصل زمستان!

در این غار می توانید قندیل های زیبا و طبیعی از نمک ببینید و حتی از نمک آن به عنوان نمک خوراکی با خود به همراه ببرید. همچنین به دلیل نمکی بودن غار و خاصیت ضد عفونی کننده نمک، هوای غار نیز دارای خاصیت درمانی است.

استان اصفهان
استان اصفهان یکی از استان‌های کویری محسوب می‌شود که در بخش مرکزی ایران واقع شده است. اگر قصد بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان را داشته باشید، برای فرار از گرما بهترین زمان فصل زمستان خواهد بود. از این رو شهرهای استان اصفهان را می‌توان جزء بهترین شهرهای زمستانی برای سفرهای داخلی دانست.

تنگه کول فرح، ایذه
این تنگه در هفت کیلومتری شمال شرق ایذه است که با داشتن شش نقش برجسته تاریخی؛ دارای قدمتی مربوط به دوران ایلامیان است. این محل در واقع پرستشگاه نارسینا است که یکی از خدایان ایلامی است. در قسمت راست ورودی این تنگه دو قطعه سنگ عظیم نیز وجود دارد که بر بدنه آنها نقش هایی ظریف و زیبا از صورت انسان و حیوانات در حال نیایش و پرستش دیده می شود.

پرطرفدارترین مقصد برای سفرهای زمستانی داخلی کجاست؟

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

جزیره کیش

کیش یکی از قطب‌های اصلی گردشگری ایران است که به خاطر آب و هوایش بهترین مقصد برای سفرهای زمستانی است. موقعیت قرار گیری کیش در جنوب کشور باعث شده تا آب و هوای گرمی داشته باشد. به همین دلیل تابستان‌های کیش بسیار داغ است و برعکس آن زمستان‌ها هوایی مطبوع و گرم دارد. به همین دلیل سفر به کیش بهترین انتخاب برای تورهای زمستانی به مناطق گرمسیری است.

آبشار سوی دزفول
آبشار شوی دزفول، مقصد بعدی است که برای سفر در زمستان با معرفی آن با شما همراهیم. این آبشار به غیر از داشتن جاذبه های محیط های آبی که همیشه مورد علاقه هستند، به سبب پتانسیل بالایی که برای تبدیل شدن به جاذبه های توریستی دارد، مورد توجه قرار گرفته است. علت نامگذاری این منطقه وجود دهستانی در نزدیکی های آن است که به معنی لطافت است.

جزیره هرمز، بهترین مکان برای سفر در زمستان

جزیره هرمز به خاطر خاک قرمزش رنگش معروف است. خاکی که ترکیب بی‌ نظیر را با آبی دریا به وجود آورده و خودش می تواند به عنوان یکی از سوغات های سفر شما باشد. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه ‌ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که همگی بی نظر اند، نباید از دست داد. بطور کلی مناطق جنوب کشور همیشه در لیست بهترین مقاصد سفر در زمستان قرار دارند و برای فرار از سرمای زمستان، فرصت مناسبی هستند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *