هتل کپسولی عسلویه؛ از خاص ترین هتل ایران!

فهرست مطالب این مقاله

هتل کپسولی عسلویه یکی از خاص ترین هتل های ایران است. امروزه مدل های جدیدی از اقامتگاه و هتل ساخته شده که یکی از جدیدترین آنها هتل های کپسولی است. جالب است بدانید که در ایران هم هتل کپسولی ساخته شده است.

تاریخچه ساخت هتل کپسولی

هتل کپسولی که در دنیای غرب به عنوان هتل غلاف نیز شناخته می شود، نوعی هتل است که اولین بار در ژاپن توسعه یافته و دارای اتاق های کوچک به اندازه تختخواب است که به هریک از این اتاق ها یک کپسول می گویند. کپسول های این هتل ه که همان اتاقهایش هستند نسبتا ارزان قیمت اند و با وجود وسعت بسیار کمی که دارند، امکانات کافی برای افرادی که قصد اقامت موقت دارند را فراهم کرده است. امنیت و راحتی، از دیگر ویژگی های این هتل های کپسولی است.

آشنایی با هتل کپسولی 

هتل کپسولی در اصل بر پایه اقامت های کوتاه مدت و کم هزینه طراحی و ساخته شده است . طراحی هتل کپسولی به گونه ای است که عملا فقط میتواند راحتی و آسایش زمان خواب را تامین نماید و حداکثر زمان مطالعه قبل از استراحت را میسر سازد و برای اقامت های طولانی مدت مناسب نیستند . هتل کپسولی بهترین گزینه برای مسافرانی است که میخواهند جهت برنامه ریزی روز بعد شب را در محلی امن و ارزان طی کنند و سپس به مسافرت خود ادامه دهند . انتخاب اول کارگاه های عمرانی و ساختمانی که در طول پروژه فقط جهت استراحت کارگران استفاده میشوند . هتل کپسولی با توجه به بهره‌برداری هایی که از آن انتظار میرود ساخته میشود و میتواند دارای آپشن های متعددی باشد که استفاده از آنها بستگی به سفارش مشتری خواهد داشت .

هتل کپسولی عسلویه؛ از خاص ترین هتل ایران!برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

هتل کپسولی عسلویه

در چند‌وقت اخیر شاهد ورود نمونه های از هتل های کپسولی به داخل ایران بودیم که همه وارداتی، پیش ساخته و گران قیمت بودند. در ابتدا مقرر شده بود که این سری هتل ها در شهرهایی مثل، تهران، مشهد،‌ اصفهان و شیراز مستقر شوند. اما طبق گفته مدیر کانون جهانگردی، تعداد کمی ازین هتل های کپسولی وارد شد که برای استفاده در فرودگاه ها بکار گرفته شدند.

اما چندیست در جنوب کشور، مهندسان خلاق ایرانی در عرصه گردشگری با استفاده از لوله‌ هایی بسیار بزرگ، اقدام به ساخت اقامتگاه موقت توریستی در منطقه نفتی عسلویه در جنوب این کشور کرده‌ اند.

این هتل کپسولی عسلویه در دهکده گردشگری پازارلند احداث شده بود. هتل کپسولی عسلویه را با نام اقامتگاه ویولا هم می شناسند.

ساختار هتل کپسولی عسلویه

پایه و بدنه ی اصلی هتل کپسولی عسلویه از یک لوله GRP به طول ۱۲ متر و قطر ۳ متر ساخته شده است‌.

از این لوله ها که در صنعت پتروشیمی تولید می شوند، برای انتقال آب بهره می برند. این لوله های GPR مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و برای تبدیل آن به هتل لوله ای و یا همان هتل کپسولی عسلویه آنها را در نزدیکترین فاصله به دریا قرار گرفته اند.

برای ساخت هتل کپسولی عسلویه داخل لوله‌ ها را با چوب طراحی کرده اند. در این لوله ها از کمترین فضا برای اقامت دو نفر بهترین استفاده را کرده اند.

داخل هر اتاق از هتل کپسولی عسلویه یک نیمکت به شکل جعبه قرار داده اند که برای گذاشتن وسایل مصرفی هر فرد کارآمد است.

در هر اتاق تختی وجود دارد که ویو آن روبروی خلیج زیبای فارس است و شباهنگام وقت خواب شما می تواند صدای آرامش بخش امواج دریا را بشنوید و لذت ببرید.

از دیگر امکانات هتل کپسولی عسلویه ( ویولا) می توان به تلویزیون، یخچال، مبل نشیمن می توان اشاره کرد که تجربه کم نظیری را برای مسافران این منطقه رقم می زنند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *