غذاهای خوشمزه ای که در کانادا می توانید امتحان کنید!

شما حتماً در مورد کوه‌های تماشایی و دریاچه‌های دیدنی و چیزهای خوب دیگر کانادا شنیده‌اید؛ اما علاقه‌ی اصلی سفر شما به کانادا احتمالاً غذاهای بی‌نظیر آنجا است.

شاید «پوتین» (Poutine) را به عنوان یکی از معروف‌ترین غذاهای کانادا می‌شناسید؛ اما خوراک‌های خوش‌طعم دیگری هم وجود دارند که باید آن‌ها را امتحان کنید.

غذاهای فست فودی در کانادا

غذاهای کانادا غالبا فست فود هستند. در هر کدام از شهرهای این کشور می توانید ساندویچ فروشی هایی را ببینید که با تنوع بالا برای شما ساندویچ سرو می کنند. ساندویچ گوشت کبابی و پوتین از معروف ترین غذاها کانادا هستند.

پوتین (فرانسوی-کانادایی) در کبک

پوتین یک غذای سرخ‌شده فرانسوی- کانادایی با آب‌گوشت است، که روی آن از کشک پنیر استفاده می‌شود. این غذا در دهه 1950 از کبک سرچشمه گرفت. امروزه، هر منطقه به شیوه خود پوتین را پخت می‌کند، که با مواد دیگری ترکیب می‌شود؛ به‌عنوان‌ مثال خرچنگ دریایی، تکه‌های گوشت گاو آلبرتا یا مرغ کره.

این غذا در کانادا بسیار محبوب است به‌ طوری‌ که فست فودهای زنجیره‌ای مانند مک دونالد نیز آن را سرو می‌کند و جشنواره‌های سالانه پوتین در سراسر شهرها برگزار می‌شود.

سزار Caesar

این کوکتل در سال 1969 توسط والتر چل، مدیر رستوران کلگری، اختراع شد و از آن به بعد محبوب شد، که عناصر تشکیل دهنده آن عبارتند از آب کالماتو و نمک دریایی . این غذا به اسم “شاهزاده سزار” است که با مرغ کبابی ، بال مرغ، گوشت خوک و پنیر هات داگ، سبزیجات و سزار تشکیل شده است.

پوتین
کمتر غذای کانادایی به اندازه‌ پوتین در جهان شناخته شده است. سیب‌زمینی سرخ‌ کرده، قطعات پنیر و سس آب گوشت ترکیب می‌شوند تا این طعم رؤیایی را شکل دهند. این غذای کانادایی-فرانسوی که قیمت مناسبی هم دارد، امروز به حدی محبوب شده که در هر جای دنیا می‌توانید آن را بیابید. مدل کلاسیک آن به تنهایی عالی است، اما تاپینگ‌هایی مانند تکه‌های بیکن و گوشت دودی به آن طعمی بی‌نظیر می‌بخشند.

تارت کره در کانادا

تارت کره یک دسر تهیه‌شده از کره، شکر، شربت، وانیل، تخم‌مرغ و کشمش است که در یک پوسته شیرینی خردشده قرار دارد؛ تا زمانی که نیمه ترد شود پخته می‌شود.

گفته می‌شود که این دسر به دهه 1600 برمی‌گردد، زمانی که زنان جوان فرانسوی در تلاش برای کمک به افزایش جمعیت آن زمان به فرانسه مهاجرت کردند. در آشپزخانه، زنان تکه‌های قند را با مواد اولیه‌ای که در دسترس آن‌ها بود، درست می‌کردند.

نزدیک به دهه 1900 بود که دستورالعمل واقعی این غذا در کانادا منتشر شد. امروزه، تارت کره انواع مختلفی با کشمش و یا آجیل خردشده دارد اما بهترین آن را در آنتاریو می‌توان معرفی کرد. این دسر پرطرفدار در اکثر کافه‌ها و نانوایی‌های کانادا قابل خریداری است.

 غذاهای کانادابرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بیکن غذایی در کانادا

بیکن کانادایی یک نسخه نازک‌تر از بیکن معمولی است که از تورنتو نشات گرفته است. این ماده از یک برش گوشت خوک ساخته می‌شود که در آرد ذرت غلطانده می‌شود. این غذا بیشتر در انتاریو کانادا شناخته می‌شود. بیکن نخودی از کانادا به انگلستان صادر می‌شود.

ساندویچ‌های بیکن پیمال از بازار سنت لارنس تورنتو قابل‌دسترسی و خریداری است. در اواسط دهه 1800، انگلستان تقاضای مداوم بالایی برای بیکن وجود داشت، که منجر به صادرات آن از کانادا شد. از آن زمان انگلیسی‌ها آن را بیکن کانادایی می‌نامند.

بنوک
خوراک خوشمزه و اشتهاآور «بنوک» (Bannock)، از یک نان ساده تشکیل شده که روزگاری قوت غالب در رژیم غذایی مردم بومی کانادا بود. بنوک امروزی دو مدل دارد؛ یکی مدل پخته که سنگین و متراکم است و دیگری مدل سرخ شده که به صورت ترد و پف کرده تهیه می‌شود. در سال‌های اخیر با تاپینگ‌های متنوعی که به بنوک در سراسر کشور اضافه کرده‌اند، این غذا با موج جدیدی از محبوبیت روبه‌رو شده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *