سفر به کانادا برای تماشای حباب های یخ دریاچه آبراهام

دریاچه‌ای در ایالت آلبرتای کشور کانادا وجود دارد که هر تماشاگری را محو خود می‌کند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که آلبرتا شگفتی زمستان را به بهترین شکل ممکن پبش روی ببنندگان قرار می‌دهد. دریاچه ی آبراهام 53.7 کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از دیدنی‌ترین پدیده‌های موجود در آمریکای شمالی است.

برای این که با دریاچه ی آبراهام در کانادا که در واقع یک دریاچه ی مصنوعی است آشنا شوید، در ادامه با ما در ایکاهتل همراه باشید.

سفر به کانادا برای تماشای حباب های یخ دریاچه آبراهامآشنایی با دریاچه آبراهام

دریاچه ی آبراهام در کانادا به گونه ای یخ می بندد که هنگام راه رفتن بر روی آن و یا حتی کمتر از آن یعنی نظاره کردنش فکر می کنید که این دریاچه کف پوشی شیشه ای با طرح ۳ بعدی حباب های رنگی است! این دریاچه ی بسیار زیبا که در فصل زمستان و غلبه ی سوز و سردی هوا به آن یکی از بی نظیرترین صحنه های طبیعت در فصل زمستان را به وجود می آورد، در استان آلبرتای کانادا که در قسمت شمالی این کشور است، قرار گرفته است.

دریاچه آبراهام و داستان نام گذاری آن

نام دریاچه آبراهام از شخصی به نام سیلاس آبراهام گرفته شد.سیلاس آبراهام یک راهنمای گردشگری بود که در نزدیکی همان منطقه زندگی می کرد. برای نامگذاری این دریاچه، مسابقه ای درمدارس و حتی در دانشگاه ترتیب داده شد که در نهایت بر اساس موقعیت جغرافیایی این دریاچه و همچنین نام شخص ذکر شده،این اسم برای دریاچه انتخاب شد.

سفر به کانادا برای تماشای حباب های یخ دریاچه آبراهام

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دریاچه آبراهام در فصول سرد

در فصول سرد سال در کشور کانادا،این دریاچه که به همراه حباب های رنگی خود یخ می زند،گردشگران زیادی را جذب می کند و مانند یک سطح شفاف است که طرح حبابی دارد.

علت به وجود آمدن این حباب ها،گاز متانی است که در دریاچه وجود دارد و در هنگام یخ زدن دریاچه به دام می افتد. این گاز متان که در حباب ها وجود دارد کاملا خالص نیست. شاید از خودتان سوال کنید که این گاز متان از کجا می آید؟ پاسخ به این سوال بسیار پیچیده نیست؛گاز متان آزاد شده یکی از محصولات فاسد شدن پسماند های گیاهی و بقایای جانوران است که در آب این دریاچه حل شده است.

فشار گاز متان در حباب های یخ زده این دریاچه بسیار زیاد است،به طوری که اگر شرایط نامساعدی مانند ایجاد جرقه یا … ایجاد شود ، منجر به انفجار دریاچه می شود و حجم این انفجار به اندازه ای بزرگ بر آورد شده است که می تواند کل دریاچه را از بین ببرد.

قابل ذکر است که متان موجود در این دریاچه ، فقط در این دریاچه وجود ندارد و دریاچه های منجمد و طبیعی بسیاری وجود دارند که متان زیادی را در خود ذخیره کرده اند.

حباب های یخ زده در دریاچه به رنگ آبی دیده می شوند.علت این پدیده پودر سنگ کف دریاچه است که باعث می شود حباب ها به این رنگ دیده شوند.

دما در منطقه این دریاچه حتی می تواند به منفی30 درجه سیلسیوس نیز برسد که واقعا سرد است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *