تماشایی ترین استخرهای هتل های مختلف جهان

استخرهای بی شمار در جهان وجود دارد ولی برخی استخرها به دلایل مختلفی همچون محل قرار گرفتن، اندازه، سبک طراحی، هزینه ساخت و برخورداری از منظره های شگفت انگیز و تماشایی، کاملاً غیرعادی و استثنایی به شمار می رود.برخی از این استخرها جایی بیش از فضای آب تنی بوده و به محلی فوق العاده برای جذب گردشگران محسوب می شود. در ادامه این مقاله از سایت هتل فردگاهی رکسان با زیباترین و حیرت انگیزترین استخرهای دنیا آشنا می شویم.

 استخر ایسبرگز (Icebergs) در شهر سیدنی استرالیا

استخر ایسبرگز (Icebergs) در شهر سیدنی استرالیا واقع شده است. این استخر که به سبک معماری کلاسیک هنر دکو ساخته شده، در سال 1943 تکمیل شد.
ایسبرگز بر کرانه ساحل اقیانوس بنا شده است، به گونه ای که امواج خروشان می تواند به داخل استخر وارد شود و فضای بسیار هیجان انگیزی را خلق کند.ایسبرگز نوعی استخر المپیک است که استفاده از آن برای عموم آزاد است. هزینه آب تنی در این استخر بسیار اندک است و شما با پرداخت فقط 5 دلار استرالیا می توانید از این محیط بی نظیر لذت ببرید.

ژول، دالاس

طراحی استخر این هتل اختصاصی [هتل اختصاصی، به انگلیسی boutique hotel: هتلی نسبتا کوچک با طراحی امروزی که در آن خدمات ویژه‌ای عرضه می‌شود] به‌عهدهٔ آدام تیهانی بوده است. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، استخر ژول (The Joule) از دیوار نمای بیرونی ساختمان رد می‌شود و حدود ۲٫۴ متر بیرون می‌زند. جداره شیشه‌ای قرارگرفته در انتهای استخر، تجربه شنا در آن را به‌مراتب دلهره‌آورتر و هیجان‌انگیزتر می‌کند: به آن که نزدیک شوید می‌توانید از ارتفاع ۱۰طبقه‌ای به پایین نگاه کنید.

مارینا بی سندز (ماسه‌های خلیج مارینا)، سنگاپور

طراحی هتل مارینا بِی سندز (Marina Bay sands) در سنگاپور چشم‌نواز و آینده‌گرایانه است و استخر بی‌انتهای آن [infinity pool، در فارسی به نام‌هایی مثل استخر اینفینیتی، استخر بی‌نهایت یا استخر لبه‌محو هم برگردانده شده است. طراحی این استخرها به این گونه است که لبه‌های‌شان محو می‌شوند. گاهی لبه‌ها با آب اقیانوس و دریا ادغام می‌شوند و گاهی خیر.] که سرتاسر طبقه پنجاه‌وهفتم این هتل گسترده شده است، زیبایی‌های آن را دوچندان می‌کند.

تماشایی ترین استخرهای هتل های مختلف جهانبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

استخر نپتون در کالیفرنیا

این استخر روباز در قلعه هرست واقع شده و در ساخت آن از معماری عصر رومی الهام گرفته شده است.استخر نپتون در دهه 1920، برای ویلیام راندولف هیرست (William Randolph Hearst) آمریکایی سرشناس ساخته شد. نپتون از آن زمان تا کنون دو بار مورد بازسازی قرار گرفته است.

کاسا چاملیون در لاس کاتالینا، کاستاریکا

اقامتگاه کاسا چامِلیون (Casa Chameleon) بر روی تپه واقع شده است، مجموعا ۲۱ ویلا دارد و مختص اقامت بزرگ‌سالان است. در هرکدام از این ویلاها یک استخر عمیق شوراب سرد ساخته شده است؛ اما باوجود این استخرهای اختصاصی، باز هم نمی‌توان از منظره زیبای استخر بی‌انتهای آن به هنگام شب چشم‌پوشی کرد. در طراحی منحصربه‌فرد این استخر، نزدیک به لبه آن چاله آتشینی تعبیه شده است. این آتش شب‌ها روشن می‌شود و منظره‌ای دیدنی می‌آفریند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *