انواع اقامتگاه

فهرست مطالب این مقاله

به هنگام سفر کردن، بیشتر موضوعی که ذهن گردشگران را درگیر می‌کند، انتخاب اقامتگاهی مناسب است. اقامتگاه‌ها بسیار متفاوت‌اند و به همین دلیل شرایط قیمتی آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت خواهد داشت. برای آنکه بتوانید اقامتگاه مناسب به هنگام سفر خود را انتخاب کنید، لازم است که انواع اقامتگاه را بشناسید و درباره آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید. در این مقاله از وب سایت رکسان قصد داریم تا به بررسی انواع اقامتگاه بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به هنگام سفر انتخابی مناسب داشته باشید. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

 انواع اقامتگاه کدام است؟!

همان‌گونه که می‌دانید، انتخاب محل اقامت در سفرها یکی از پر دغدغه‌ترین و پرهزینه‌ترین بخش‌های سفر است. در ایران بسیاری از افراد با انواع اقامتگاه‌ها آشنایی ندارند و معمولا هتل‌ها و مهمان‌سراها را به عنوان اقامتگاه می‌شناسند. در صورتی که چنین نیست. به جز هتل‌ها اقامتگاه‌های دیگری نیز برای مسافران در نظر گرفته شده است. در ادامه به بررسی انواع اقامتگاه می‌پردازیم.

 

هتل‌ها، مشهورترین انواع اقامتگاه:

در مقالات و مطالب گذشته اطلاعات کاملی را درباره هتل‌ها و ستاره‌های آن در اختیار شما قرار داده‌ایم. یکی از مشهورترین انواع اقامتگاه در سرتاسر دنیا هتل‌ها هستند. به صورت کلی هتل به معنای میزبان است و به مکانی اطلاق می‌شود که به مسافران اجاره داده شده و امکانات خاصی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. هتل‌ها از یک یا چندین اتاق تشکیل شده است و در هر اتاق آن تخت‌ خواب، سرویس بهداشتی و… وجود دارد. این امکانات رفاهی سبب می‌شود تا افراد در هتل احساس امنیت و آرامش داشته باشند. با اقامت در هتل، از خدمات مختلفی بهره‌مند خواهید شد. البته شایان ذکر است که خدمات هتل و امکانات آن به ستاره‌های آن بستگی دارد. هرچه ستاره‌های هتل بیشتر باشد، خدمات لوکس‌تر خواهد بود.

ویلا، نامی آشنا برای همه:

یکی‌دیگر از مشهورترین اقامتگاه‌ها در ایران، ویلا است. ویلاها یکی از انواع اقامتگاه‌ها در سرتاسر دنیا می‌باشد که در شکل‌های مختلف وجود دارد. ویلاها معمولا در شهرهای ییلاقی و طبیعت‌های بکر وجود دارد. افرادی که به دنبال اقامت در ویلا هستند، معمولا به خارج از شهر سفر می‌کنند. با این وجود ویلاها خانه‌هایی هستند که تمام امکانات یک خانه را داشته باشد. ویلاها نیز درجه بندی خاص خود را دارند همه آن‌ها یکسان نیستند.

هتل آپارتمان:

از راحت‌ترین و بهترین اقامتگاه‌ها در سفر، هتل آپارتمان است. ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که تفاوت میان هتل و هتل آپارتمان در چیست؟! باید اذعان داشت که هر امکاناتی که در منزل شخصی خود در اختیار دارید مانند امکانات نظافتی، آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، حمام و… در هتل آپارتمان هم وجود دارد. هتل‌ها آشپزخانه‌ شخصی ندارند در صورتی که این امکانات در هتل آپارتمان در نظر گرفته می‌شود. در واقع می‌توانیم هتل آپارتمان را ترکیبی از هتل و آپارتمان بدانیم. شما عزیزان به راحتی می‌توانید یک هتل آپارتمان را از چند روز تا چند ماه اجاره کنید و از تمام امکانات رفاهی آن استفاده کنید. البته باید بدانید که این نوع از اقامتگاه‌ها نسبت به هتل‌ها ارزان‌تر هستند. به دلیل آنکه امکانات ان‌ها ساده‌تر از هتل می‌باشد.

متل، زیبا و ساده و راحت:

از جمله انواع اقامتگاه‌هایی که به راحتی در شهرهای مختلف (در شهرهای خارج از ایران) یافت می‌شود، متل‌ها هستند. این اقامتگاه‌ها از محبوب‌ترین انواع اقامتگاه می‌باشند. به دلیل آن که مسافران می‌توانند با خودروی شخصی خود وارد آنها شده و در آنجا استراحت کنند. بهترین اقامتگاه‌ها برای سفرهای بین شهری همین متل‌ها هستند. امکانات این مکان‌ها ساده اما راحت است. قابل ذکر است که برخلاف هتل‌ها که لابی دارند، چیزی به اسم لابی در متل‌ وجود ندارد و مسافران مستقیما با ماشین تا درب اتاق خود می‌روند. اتاق‌های متل امکاناتی برای اقامت دارند. در متل‌ها غذایی سرو نخواهد شد و مسافران برای خرید باید به فروشگاه‌ها بروند. قیمت متل‌ها نسبت به هتل‌ها بسیار ارزان‌تر است، به دلیل آنکه امکانات و خدمات رفاهی آن‌ها نیز کمتر می‌باشد.

سوئیت، کوچک اما راحت!

سوئیت‌ها از انواع اقامتگاه‌های آپارتمانی می‌باشد. این اقامتگاه‌ها نسبت به آپارتمان‌ها کوچکتر بوده و معمولا در شهرها وجود دارد. سوئیت‌ها شامل سالن پذیرایی کوچک، اتاق، حمام و سرویس بهداشتی می‌باشد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که سوئیت‌ها ساختمان مستقلی نیستند و هیچ‌کدام حیاط ندارند. اما می‌توان به راحتی در این مکان‌ها اقامت داشت.

اقامتگاه بوم گردی:

این نوع از اقامتگاه‌ها سبکی بسیار متفاوت دارند و با نوع گردشگری اکو توریسم در ارتباط است. در واقع این نوع از اقامتگاه‌ها برای افرادی مناسب است که علاقه خاصی به بوم گردی و ساکن شدن در مناطق بومی دارند. این فضاها به صورت معمول فضاهای سنتی و دلربایی هستند که بازتاب کننده فرهنگ ایران بوده و زیبایی بی نظیری دارند. شما عزیزان می‌توانید با رفتن به این مکان سنتی، به راحتی فضای قدیمی هر شهر را در اقامتگاه‌ها حس کنید.

مسافرخانه:

یکی از ارزان‌ترین انواع اقامتگاه‌ها، مسافرخانه‌ها هستند. در واقع این مکان‌ها شکل ابتدایی هتل‌های امروزی است که امکانات آن از هتل‌ها کمتر می‌باشد. این نوع اقامتگاه‌ها معمولا در مراکز شهرها هستند و دسترسی محلی بهتری دارند. معمولا در مسافرخانه‌ها حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه به صورت اشتراکی استفاده می‌شوند و در آن‌ها غذایی سرو نخواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع اقامتگاه‌ها و رزرو آنلاین هتل، به وب سایت رکسان مراجعه نمایید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *