اشتباهاتی که باید در سفر از آنها جلوگیری کرد.

چه بار اولتان است که به سفر خارجی میروید، چه بارها چنین سفرهایی را تجربه کرده باشید، قطعا برایتان پیش می آید که کار اشتباهی انجام دهید که در بعضی موارد باعث میشوند سفرتان به کل خراب شود. باید بدانید که با کمی برنامه ریزی میتوانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید و به جای اینکه مجبور باشید دنبال راه چاره بگردید، میتوانید از سفرتان لذت ببرید. در ادامه بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است در سفر از شما سر بزند و اینکه چطور باید از آنها جلوگیری کنید را برایتان میگویم؛

بهمراه نداشتن پول کشور مقصد

به محض اینکه از فرودگاه خارج بشوید، برای سوار شدن با تاکسی، اتوبوس یا هر وسیله حمل و نقل دیگری، باید وجه رایج آن کشور را به همراه داشته باشید. در غیر اینصورت یا سوارتان نمیکنند، یا بعدا که حساب و کتاب کنید، میبینید که پول زیادی از شما گرفته اند. به همین خاطر یا در شهر خودتان یا در فرودگاه کشور مقصد باید پول آن کشور را تهیه کنید تا سرتان را کلاه نگذارند و یا با مشکل های دیگری مواجه نشوید. به همراه داشتن کارت اعتباری عالی است اما همیشه باید مقداری پول نقد با خود داشته باشید.

بیش از حد لباس با خود به سفر بردن

بعضی از ما فکر میکنیم برای هر نیمروزی که در سفر هستیم باید یک دست لباس مجزا برداریم. اما فراموش میکنیم که خود ما باید این چمدان یا ساک را جابجا کنیم. علاوه بر این ممکن است در فرودگاه بخاطر وزن زیاد چمدان جریمه بشویم. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد، میتوانید مثل همیشه چمدانتان را جمع کنید، اما قبل از بستن آن، نصف لباس ها را از آن خارج کنید، مطمئن باشید دقیقا نصف لباس ها اضافه است و همه آنهایی هم که داخل چمدان مانده اند را استفاده نخواهید کرد. فراموش نکنید که همیشه گزینه “شستن لباس” های کثیف در سفر را در اختیار دارید.

نداشتن فاصله زمان کافی بین دو پرواز

پرواز هواپیماها یکی از موارد غیر قابل پیش بینی است. اگر برای رسیدن به مقصدتان از دو یا چند پرواز استفاده میکنید، باید بدانید که الزامیست که فاصله زمانی مناسبی بین این پروازها تعیین کنید، زیرا اگر پرواز اول تاخیر داشته باشد و شما زمان کافی نداشته باشید، قطعا از پرواز بعدی جا خواهید ماند.

رومینگ تلفن همراه

خیلی مهم است که قبل از شروع سفر، درباره هزینه روشن بودن تلفن همراه و استفاده کردن از آن در کشوری دیگر بررسی و تحقیق کنید. معمولا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست که خط خودتان را روشن بگذارید و تماس هایتان را از طریق آن برقرار کنید. بهتر است قبل از بلند شدن هواپیما از زمین، یا سیم کارت را از گوشیتان خارج کنید یا تا آخرین روز سفرتان، تلفنتان را روی حالت پرواز قرار بدهید. وقتی تلفتنتان روی حالت پرواز باشه، همچنان میتوانید از WiFi استفاده کنید. این گزینه بهترین حالت برای برقراری تماس با دوستان و خانواده اتان است. بدون اینکه مجبور باشید هزینه بسیار زیادی پرداخت کنید، از اینترنت هتل یا رستوران ها میتوانید استفاده کنید.

نداشتن بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی، هزینه کنسل شدن سفرتان را درصورتی که به هردلیلی مجبور بشوید از رفتن به سفر صرفه نظر کنید را متقبل میشود. برخی از بیمه ها هم زمانی که بیمه درمانی خودتان، خارج از کشور نتواند از شما حمایت کند، هزینه های درمانی را در کشور مقصد شامل میشود. به همراه داشتن چنین بیمه ای یکی ازعاقلانه ترین کارهاست. با پرداخت هزینه ای نه چندان زیاد، بیمه تا سقف چند ده هزار دلار یا یورو برای خودتان و همسفرانتان تهیه میکنید و دیگر نیازی نیست که نگران باشید که چه اتفاق هایی قرار است برایتان پیش بیاید و اینکه شما پول کافی برای پرداخت هزینه های درمانی را دارید یا خیر.

انتخاب چند کشور و مقصد مختلف برای سفری کوتاه مدت

اینکار باعث میشود موقعیت هایی که دارید محدود بشوند. وقتی برای سفری کوتاه مدت چند شهر یا کشور را انتخاب میکنید، قطعا شانس بازدید از بسیاری از اماکن دیدنی هر کدام از شهرها را از دست خواهید داد. مدام آشفته خواهید بود که کجا را برای بازدید انتخاب کنید. بناهای بسیار مهمی رو نخواهید دید و همین به این معنی است که دلتان میخواهد باز به آن شهر برگردید. حتی ممکن است زمان کافی برای دیدن تمام بناها و اماکن تاریخی آن شهر را داشته باشید، اما دیگر فرصتی پیدا نکنید که با خیال آسوده در بافت قدیمی شهر قدم بزنید و با افراد محلی معاشرت کنید. انتخاب کردن مقاصد مختلف برای سفری کوتاه عاقلانه نیست. یک یا نهایتا دو شهر را انتخاب کنید، تا هم زمان کمتری را مجبور باشید برای جابجایی بین شهرها بگذارید و هم اینکه تمام شهر را با دقت بیشتری بگردید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *