آشنایی با شهر گمشده اینکاها ، در پرو

شهرهای گمشده زیادی بر روی زمین قرار دارند و هر کدام به نوعی، رازهای مخوف و عجیبی را در دل دارند. شهر گمشده اینکاها هم، از همین دسته است و هنوز هم برای بسیاری از باستان شناسان، علامت سوال زیادی دارند. در ادامه این مقاله از سایت هتل فرودگاهی رکسان می توانید با این شهر گمشده بیشتر آشنا شوید و جاذبه های عالی آن را از بشناسید.

آشنایی با شهر گمشده اینکاها ، در پروبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تاریخچه ای از شهر گمشده اینکاها

این شهر حدود سال ۱۴۵۰ میلادی ساخته شده است و صدها سال پیش از این که اینکاها توسط اسپانیایی‌ها فتح شود، متروک شده است. در حالیکه این شهر برای مدت های زیادی به دست فراموشی سپرده شده بود، در جولای سال ۱۹۱۱ میلادی توسط یکی از تاریخ شناسان آمریکایی به نام هیرام بینگهام کشف شد تا جهانیان شهری دیگر پر از رازهای تاریخی را بشناسند. شهر گمشده اینکاها در سال ۱۹۸۱ میلادی در فهرست آثار کشور پرو قرار گرفت. اینکاها امروزه به عنوان یکی از عجایب هفتگانه شناخته شده است و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

موقعیت جغرافیایی شهر گمشده اینکاها

شهر گمشده اینکاها در کشور پرو واقع است. ماچوپیچو نام دیگر شهر گمشده اینکاها است که به معنی قله قدیمی است. ماچوپیچو شهر شگفت انگیزی که در سال 1450 بر فراز کوه های آند وجود داشت، در ارتفاع ۲۴۳۰ متری از سطح دریا و در ۷۱ کیلومتری شمال کوسکو قرار دارد.

معماری و نظریات باستان شناسان درباره ساخت این شهر

شهراینکاها یکی از اسرار آمیز ترین شهر های گمشده جهان است که تاکنون تحقیقات زیادی در مورد آن انجام شده است. اما متاسفانه نتایج مشخصی از دلیل به وجود آمدن این شهر و مردم آن حاصل نشده است. باستان‌شناسان معتقدند شهر گمشده اینکاها یا همان ماچوپیچو یک شهر معمولی نبوده است. بعضی از آنها معتقدند که این شهر برای گذراندن اوقات بزرگان اینکاها ساخته شده بوده است چرا که در شهر تعداد زیادی عبادتگاه وجود دارد. در شهر ماچوپیچو(شهر گمشده اینکاها) یک قصر بزرگ نیز ساخته شده بوده است که امروزه مورد توجه بسیاری از باستان شناسان قرار گرفته است. همچنین تعداد خانه هایی که بیش از ۱۵۰ عدد می باشد، برای خدمتکاران در این مکان وجود داشته است. شهر گمشده اینکاها (ماچوپیچو) وسعتی به اندازه ۵ کیلومتر دارد که با توجه به باور باستان شناسان این شهر ظرفیتی در حدود ۷۵۰ نفر داشته است و دلیل انتخاب چنین جایی برای ساختن این شهر این بوده است که بزرگان آن شهر معتقد بودند شهر ماچوپیچو باید در جایی ساخته شود که از نظر موقعیت زمین شناختی و جغرافیایی نمایانگر چهره واقعی اینکاها باشد.

آشنایی با شهر گمشده اینکاها ، در پروبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

با دیدن این شهر از معماری آن شگفت زده می شوید. جالب است بدانید که در ساخت این شهر از هیچ ملاتی استفاده نشده است و تمام دیوار های عظیم و بزرگ آن تنها با برش دقیق سنگ ها ساخته شده اند. یکی از سوالاتی که تا کنون برای باستان شناسان و دانشمندان همچنان بی جواب مانده است نیز همین است که با توجه به کمبود ابزار و امکانات آن دوره سنگهایی با این عظمت چگونه به این دقت برش داده شده اند. ماچوپیچو مدت طولانی از دید مردم جهان پنهان بوده است که دلیل اصلی آن موقعیت جغرافیایی خاص آن می تواند باشد. چرا که زمانی که مردم اینکاها این شهر را ترک کرده‌اند این شهر تبدیل به شهری متروک که از زندگی انسانی بسیار دور بوده،شده است و به دلیل جغرافیایی خاص آن، پس از گذشت سال ها از درختان بلند و سرسبز پوشانده شده است که این را میتوان دلیل بر پنهان شدن آن در طبیعت شمرد.

امروزه این شهر هر یکی از پر بازدید ترین مکان های توریستی آمریکای لاتین به شمار می رود.اگر چه دیدن این شهر در میان طبیعت بی نظیرش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند اما متاسفانه به دلیل حجم زیاد بازدید گردشگران اکوسیستم منطقه در خطر است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *