آشنایی با شهرهای بحرین و دیدنی هایش

فهرست مطالب این مقاله

کشور بحرین کشوری است جزیره‌ای که جزو مجمع‌الجزایر خلیج فارس بوده و در سواحل عربستان سعودی واقع شده است و پایتخت آن منامه می‌باشد. بیشتر قسمت‌های این جزیره از شن و سنگ و ماسه تشکیل شده است. بحرین در لغت به معنی “دو دریا” می‌باشد. این کشور توسط جاده‌ی 25 کیلومتری ملک فهد که بر روی خلیج فارس ساخته شده است به عربستان سعودی متصل شده است.

آشنایی با شهرها و جاذبه های دیدنی بحرین

منامه
منامه از جمله شهرهای زیبا و پر جاذبه در کشور بحرین است و از جمله مهم ترین شهرهای اسلامی است که در جهان شناخته شده است در این شهر برج ها و آسمان خراش هایی را می بینید که سر به فلک کشیده اند و زیبایی بی حدی را به شهر بخشیده اند. این شهر یکی از مهم ترین شهرهای بحرین و پایتخت رسمی این کشور است مناظر خیره کننده ای که در این شهر به چشم می خورند می تواند توجه هر گردشگری را به سوی خود جذب کند و از این حیث این شهر را یکی از جاذبه های مهم بحرین کرده است. دیدنی های منامه از جذابیت های زیادی برخوردار هستند از مهم ترین جاذبه های این شهر می توان به فروشگاه های مدرن و مراکز خرید لوکس اشاره نمود اغلب جاذبه های توریستی در این شهر مدرن و به روز هستند.

آشنایی با شهرهای بحرین و دیدنی هایشبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

محرق
محرق تا سال 1932 پایتخت بحرین بوده است. این پایتخت قدیمی، شهری جزیره ای است که اطرافش را جزیره های کوچک مصنوعی ساخته اند. به دلیل ساختن ساختمان های مسکونی به سبک جدید، اماکن تجاری، هتل ها، پاساژها با معماری به روز، کل این منطقه شکلی مدرن به خود گرفته است. در کنار این مدرن بودن، در منطقه فریچ ال بن علی، می توان سازه های به سبک معماری سنتی بحرین را دید. بازارسنتی معروف این شهر”سوق” نام دارد که می توان غذاهای سنتی و صنایع دستی محلی که نمایانگر تاریخ بحرین و این شهر است، تهیه کرد.

ریفا
ریفا که در مرکز جزیره بحرین واقع شده است، گنجینه های تاریخی بسیاری در خود دارد. یکی از آن ها قلعه گِلی ریفاست که در قرن ۱۹ ساخته شده است. بازار ریفا و بازار خیابانی بوکوورا بهترین مکان ها برای خرید سوغاتی هایی نظیر لباس های محلی یا اشیای سفالی هستند. دیدن برج ساعت ریفا که در بخش غربی شهر قرار دارد نیز خالی از لطف نیست؛ که بالاترین سازه شهر است و روزها با رنگ سفیدش و شب ها با نور طلایی، به راحتی در آسمان شهر قابل تشخیص است.

الجسره
الجسره یکی از مراکز هنری واقع در ساحل غربی بحرین است. با قدم زدن در این مکان می توان هنرمندانی سفالگر و بافندگان سبدها را که روی کارهای هنری خود در حال کار کردن هستند را تماشا کرد، و از تماشای هنر آن ها لذت برد و از آنها خرید کرد و در باغ زیبای آرامبخشی که وسط آن قرار گرفته است، استراحت کرد.

جزیره هوار
جزیره هوار یکی از مکان های تفریحی در بحرین است که بهترین مکان برای ورزش های آبی است. توریست های بسیاری به این شهر می آیند تا ورزش های آبی هیجان انگیز آن را تجربه کنند. برای رسیدن به جزیره هوار از شهر الدُر باید با قایق 45 دقیقه زمان سپری کنید. بسیاری از مسافران تور بحرین تمایل دارند حتما ساعاتی را در این جزیره سپری کنند.

آشنایی با شهرهای بحرین و دیدنی هایشبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بنی جمره

روستای بنی جمره واقع در شمال غربی کشور، به دلیل فعالیت ساکنانش شهرت یافته است: دوختن لباس. روستایی کوچک که در آن خانه ها به طور کامل چسبیده بهم ساخته شده اند و در گذشته مرکز مهمی برای صنعت پوشاک منطقه بوده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

کلینیک لاغری تخصصی در سعادت آباد

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *