آشنایی با جاذبه های گردشگری قزاقستان

قزاقستان به عنوان سرزمینی که از همه طرف با خشکی احاطه شده، از بیابان های ازبکستان و ترکمنستان تا دریای خزر تا چین امتداد یافته است. این کشور با 5 محدوده ی آب و هوایی احاطه شده و دارای دو محدوده ی زمانی متفاوت است.

قزاقستان هر چیزی که در سفر آرزوی آن را دارید به شما ارائه می دهد که از آن جمله می توان به قله های پوشیده از برف، یخچال ها، جنگل های همیشه سبز و تنگه های بزرگ و سنگی، دریاچه های کوهستانی زیبا و رودخانه های شگفت انگیز اشاره نمود. در این کشور، گردشگران می توانند در تمام طول سال فرصت های زیادی برای تفریح و گشت و گذار داشته باشند.

در ادامه این مقاله از رکسان  با جاذبه های گردشگری قزاقستان آشنا می‌شویم.

دیدنی های قزاقستان

آلماتی
آلماتی در شمال شرقی قزاقستان و در بین کوه و جلگه های منطقه قرار گرفته است. این شهر در واقع بزرگترین شهر قزاقستان است که سراسر آن پر از معماری های مدرن، فواره‌های پرآب و جالب، خیابان های عریض و مناظر کوهستانی زیبایی در پاییز و بهار است. این شهر تئاتر، موزه، نمایشگاه، گالری های هنری و مراکز تجاری زیادی دارد و مجموعه های تفریحی متنوعی هم در آن قرار گرفته است. یکی از مهم ترین جاذبه های آلماتی شهر کلیسا جامع آن است.

جاذبه های گردشگری قزاقستان

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

جاهای دیدنی  قزاقستان

مدئو Medeo
این شهر تنها 15 کیلومتر تا آلماتی فاصله دارد و جایی است که در آن با دره ای زیبا به نام مده آ Medea مواجه می شوید. در این شهر بزرگترین زمین اسکیت روی یخ دنیا در ارتفاع 1700 متری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. مدئو همچنین دارای یک استادیوم اسکیت روی یخ بزرگ است که می تواند بالغ بر 30 هزار تماشاچی را در خود جای دهد. برخی از برترین اسکیت بازهای دنیا برای آزمودن میزان مهارت و آمادگی خود به اینجا می آیند.

آستانا
آستانا دومین شهر بزرگ در قزاقستان است که در حال حاضر رشد اقتصادی بالایی دارد و ساختمان های مختلفی در آن ساخته می شود. این شهر در قدیم یک شهر کوچک و مخصوص معدن‌کاری بود، اما امروزه مغازه، فروشگاه، رستوران، کافی شاپ ها و مراکز بسیار بزرگ و مدرنی را در خود جای داده است. همین جاذبه های جدید و قدیمی این شهر تبدیل به جاذبه های گردشگری اصلی آن شده اند. مهم ترین جاذبه های آستانا Duman و برج Bayterek هستند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اماکن دیدنی  قزاقستان

پایگاه فضایی بایکورور
این مکان قدیمی و بزرگ ترین مرکز پرتاب موشک های فضایی است. بایکورور در صحراهای بزرگ قزاقستان قرار گرفته است. در حقیقت، موشک های فضایی روسیه معمولاً از این پایگاه پرتاب می شوند. به منظور بازدید از این پایگاه باید از ۴۵ روز قبل اقدام و اطلاع رسانی کنید. البته بعضی آزانس های مسافرتی شما را در رسیدگی به مراحل اداری این بازدید کمک می کنند.

تاراز Taraz
شهر تاراز بالغ بر دو هزار سال قدمت دارد. تاراز در سال 2001 به سالگرد 2000 سالگی خود رسید و یونسکو نیز آن را به رسمیت شناخته است. آرامگاه های آیشا بی بی Aisha Bibi و باباجی Babaji در خارج این شهر قرار گرفته و شاهکارهای بزرگ معماری به حساب می آیند. یونسکو این دو مکان را به عنوان نوادر معماری جهان دسته بندی کرده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *