آشنایی با جاذبه های برتر گردشگری شهر مراکش

مراکش شهری است که همه زیبایی‌های فریبنده شمال آفریقا را در خود دارد. نام این شهر، ریشه‌ی نام این کشور است که خود اهمیت این شهر را در طول قرن‌ها نشان می‌دهد. در شلوغی تراکم هسته‌ی شهر، تقابل و سازگاری بخش‌های قدیمی و جدید را خواهید دید که می‌تواند برخی گردشگران را تا حدی گیج کند.

منطقه قدیمی شهر (مدینه) | Souks Medina

برای بسیاری از بازدیدکنندگان، منطقه هزارتوی مدینه (منطقه تاریخی شهر) مهم‌ترین جاذبه شهر است. کوچه‌های باریک آن، مجموعه‌ای از رنگ‌ها، رایحه‌ها و صداها را در خود دارند و مهم‌ترین بخش بازدید از مناظر شهری منطقه هستند. همان‌طور که در میان گذرهای پر پیچ‌وخم و شلوغ ممکن است دچار سردرگمی شوید و حتی راهتان را گم کنید، در عین حال هزاران فرصت خرید دارید که می‌توانید چانه بزنید و باب میلتان خرید کنید. خرید کفش، صنایع دستی چوبی، عطر، ادویه‌جات و چرم را از دست ندهید.

منطقه کسباح (Kasbah)

منطقه کسباح یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهررباط (Rabat) پایتخت مراکش است، محله ای کوچک و آرام با کوچه های تو در توی سفید و آبی که در داخل دیواره های قلعه قرن یازدهم به سبک آندلس ساخته شده است. اینجا محلی عالی برای پرسه زدن های بی هدف و عکس انداختن در کوچه های پر پیچ و خم است. اگر به این منطقه رفتید بازدید از Rue el jamma را از دست ندهید در آنجا می توانید مسجد کسباح که قدیمی ترین مسجد رباط است و در سال ۱۱۵۰ ساخته شده را ببینید.

جامع الفنا | Djemaa El Fna

این میدان بزرگ در ورودی شهر، در مرکز زندگی مراکش است. جامع الفنا (مکان تجمع توده مردم) یک مرکز پر جنب و جوش شامل غرفه‌های اشیاء کهنه و قدیمی، نوازندگان، نقالان، پیشگویان و مار بازان است که به نظر می‌رسد هرگز تعطیل نمی‌شود. اینجا طیف کاملی از زندگی مراکشی را در بر می‌گیرد.

برج حسن (Hassan Tower)
یکی از زیباترین جاذبه های شهر رباط برج نیمه کاره حسن است که در آن سال ها به دستور یعقوب المنصور برای مناره یک مسجد باشکوه ساخته شد اما با مرگ او در سال ۱۱۵۰ ساختش متوقف شد و فقط این برج ۴۵ متری از آن باقی ماند. این برج در کنار مقبره محمد پنجم قرار دارد و طرح های زیبا و پیچیده نمای ساختمانش آنچه المنصور در ذهن داشت را به تصویر کشیده است.

آشنایی با جاذبه های برتر گردشگری شهر مراکشبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بیابان و تپه های شنی

تعطیلات در مراکش می تواند سفر به صحرا را نیز در بر بگیرد. شترسواری یا گشت های بیابانی انتخاب های محبوب گردشگران هستند و در واقع می تواند ظرف دو روز به دومین صحرای بزرگ دنیا رسید. مشاهده تپه های شنی، بازدید از چادرهای بادیه نشینان و خوابیدن زیر نور ستاره ها از تجربیات این سفر هستند.

قصر البدیع

این بنای تاریخی که در واقع فقط بقایای یک قصر است، هنوز هم یکی از مهمترین و زیباترین مکان های مراکش برای بازدید است. ساختمان اصلی آن توسط احمد المنصور، پادشاه سعدیان، در سال ۱۵۷۸ ساخته شد و تکمیل آن ۲۵ سال طول کشید.

مقبره محمد پنجم
مقبره باشکوه پادشاه محمد پنجم در جایی قرار دارد که او به محض اینکه از تبعید به ماداگاسکار به مراکش برگشت هزاران نفر از مردم را در اینجا جمع کرد تا خداوند را به خاطر استقلال کشورشان شکر کنند. این مقبره با شکوه خاصی تزئین شده و دیواره هایی که دراطراف گنبد مرمرش قرار دارند با کاشی کاری های زلیج پوشیده شده اند.

آشنایی با جاذبه های برتر گردشگری شهر مراکشبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مسجد جامع کتبیه | Koutoubia Mosque
مسجد الکتبیه که با مناره‌های بلند 70 متری‌اش معروف‌ترین نماد مراکش به حساب می‌آید، از فاصله‌ی چند کیلومتری از هر جهت قابل مشاهده است. افسانه محلی مراکش می‌گوید که وقتی این مسجد تازه ساخته شده بود، مؤذن آن باید فردی کور می‌بود، چرا که مناره آن بسیار بلند بود و ممکن بود آن فرد حرم‌سرای حاکم را ببیند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *