۵ نکته کاربردی در رزرو هتل که به کارتان می‌آید!!

اگر در زمان اقامت‌تان در هتل کمی دقت کرده باشید، متوجه نکاتی می‌شوید که شاید پیشتر در هیچ جایی نخوانده‌اید یا کسی به آنها اشاره نکرده باشد. با به خاطر سپردن این نکات رزرو هتل می‌توانید در دفعه‌های بعد، اقامت دلپذیرتری داشته باشید.

در ادامه این مقاله از سایت ایکاهتل به برخی از این نکات که حاصل تجربه مسافران حرفه‌ای است، اشاره می‌شود تا شما هم در سفرها و اقامت‌های بعدی‌تان، آنها را مورد توجه قرار دهید.

ستاره‌ها چه می‌گویند؟

زمانی که یک هتل ۵ ستاره را می‌بینیم، ذهن‌مان فوراً به سمت بهترین خیالپردازی‌ها و رویاها می‌رود! سوئیت‌هایی فوق‌العاده لوکس، تزئیناتی مجلل، چشم‌اندازی رویایی، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی بهشتی با طعم‌هایی بی‌نظیر و… تصورات ما از یک هتل ۵ ستاره است.

اما خوب است بدانید همیشه هم اوضاع به این منوال نیست. در واقع، در بسیاری از موارد هتل‌های ۵ ستاره در مقایسه با سایر هتل‌های آن منطقه، این عنوان را از آن خود کرده‌اند.

بنابراین پیش از اینکه هتل‌تان را رزرو کنید به جای اینکه ببینید هتل‌ مورد نظر چند ستاره است، مواردی نظیر اندازه اتاق‌ها، امکانات موجود در آنها، داشتن یا نداشتن وای‌فای، استخر، باشگاه ورزشی، تعداد رستوران‌ها و تنوع غذایی‌شان و… را بررسی کنید. گاهی اوقات امکاناتی که در یک هتل ۴ ستاره ارائه می‌شود بسیار خوشایندتر از یک هتل ۵ ستاره است. از یاد نبرید، این نیازها و خواست‌های شماست که تعیین می‌کند در یک هتل بمانید یا خیر و نه تعداد ستاره‌های آن!

بنابراین یکی از نکات مهم در رزرو هتل این است که چشم بسته به ستاره‌های هتل‌ها توجه نکنید!

چند نکته کاربردی در رزرو هتل

اتاقی در گوشه رزرو کنید

اگر از آن دسته افراد هستید که همیشه به دنبال آرامش هستید و این موضوع در سفر اهمیت بیشتری برای‌تان پیدا می‌کند، یکی از نکات رزرو هتل برای شما این است که سعی کنید در هتل‌ها، اتاق‌هایی را رزرو کنید که در گوشه یا کنج واقع شده‌‌اند!

در واقع اتاق‌ها یا سوئیت‌هایی که در وسط سالن‌ها یا راهروها قرار دارند، بیشتر در معرض سروصدا و البته رفت‌وآمد هستند به طوری که این سروصداها می‌توانند، آرامش شما را به هم بزنند و سفرتان را مختل سازند.

بی‌شک این موضوع در ایام پرسفر سال و تعطیلات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا در این شرایط بیشتر اتاق‌های هتل پر هستند و رفت و آمد خیلی بیشتر است.

سرگرمی کودکان مهم است

هنگام رزرو هتل به این نکته توجه کنید که آیا کودکی هم همراه شما هست یا خیر! بسیاری از هتل‌ها امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی نظیر زمین یا سالن بازی برای کودکان در نظر می‌گیرند.

بنابراین اگر می‌دانید مجبور هستید ساعاتی از روز را در هتل بمانید و کودک‌تان پرشور و هیجان است، بهتر است یکی از این هتل‌ها را رزرو کنید. شاید پرداخت کمی هزینه بیشتر برای اقامت در چنین هتل‌هایی، هم آسایش خودتان را تضمین کند و هم خوش گذشتن به کودک‌تان را!

حواس‌تان به هزینه‌های پنهان باشد

اگر هزینه سفر برای‌تان مهم است و می‌خواهید پولی را که می‌پردازید، مدیریت کنید، حواس‌تان به تمام هزینه‌های هتل باشد. شاید تصور کنید هزینه هتل همان پولی است که برای اقامت می‌پردازید؛ اما موارد دیگری هم هستند که به این هزینه‌ها اضافه می‌شوند.

در واقع ممکن است شما تصور کنید خدمتی رایگان است در حالی که هتل برای آن پول دریافت می‌کند. بنابراین هنگام رزرو هتل حواس‌تان باشد که کدام خدمات رایگان هستند. مثلاً پارکینگ، روزنامه، اینترنت وای‌فای و… از جمله مواردی است که ممکن است هر هتل طبق ضوابطش بابت آنها هزینه‌ای دریافت کند.

کجا می‌مانید؟

ماندن در ترافیک‌های خسته‌کننده و طی مسیرهای طولانی از آن اتلاف وقت‌هایی است که هر ثانیه‌اش روح‌مان را می‌خورد. مخصوصاً در سفر که هر لحظه‌اش برای‌مان گران‌بهاست.

بنابراین یکی دیگر از نکات مهم رزرو هتل این است که دقت کنید هتل‌تان در چه منطقه‌ای واقع شده است. اگر سفرتان تفریحی است نزدیک بودن هتل به مکان‌های گردشگری، تفریحی، تاریخی، پارک‌ها و رستوران‌ها الویت دارد.

در سفرهای کاری هم هر چه هتل به محل مأموریت شما نزدیک‌تر باشد، ارزشمندتر است. بنابراین قبل از رزرو، موقعیت هتل را روی نقشه بیابید و خوب بررسی کنید.

سفرتان چه کاری باشد و چه تفریحی، با رعایت این نکات هنگام رزرو هتل، روزهای بهتری را سپری می‌کنید .و خاطرات شیرینی در ذهن‌تان باقی می‌ماند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *