دریاچه کیندی؛ عجیب ترین دریاچه جهان

فهرست مطالب این مقاله

در این مطلب به معرفی دریاچه کیندی واقع در کشور قزاقستان که به یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این کشور بدل شده و به عجیب ترین دریاچه جهان شهرت دارد، می پردازیم.

قزاقستان یکی از کشورهای آسیای میانه است. این کشور یکی از بزرگترین کشورهای جهان بوده که هیچ گونه مرز آبی با کشورهای همسایه اش ندارد. بزرگ ترین شهر این کشور، شهر آلماتی واقع در جنوب آن بوده که تا پیش از سال 1998 پایتخت آن نیز محسوب می شد؛ اما پایتخت در همان سال به شهر آستانه در شمال این کشور انتقال یافت.

قزاقستان به سبب وسعتی که دارد دارای اقلیم های متنوع و جاذبه های طبیعی گوناگونی همچون کوه ها، یخچال های طبیعی، جنگل های مخروطی، دره های سنگی، دریاچه ها و رودخانه های بسیار زیبا است. با این همه، یکی از مهم ترین و زیباترین جاذبه های این کشور که اخیرا نیز به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری آن بدل شده، دریاچه کیندی نام دارد.

دریاچه کیندی؛ عجیب ترین دریاچه جهانبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دریاچه کیندی

دریاچه کایندی یا کیندی واقع در کوه های تین شان قزاقستان می باشد و در نتیجه ی زلزله ی سال ۱۹۱۱ ایجاد شد. در آن زمان درختان این منطقه به صورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون این دریاچه به حیات خود ادامه داده اند. دریاچه کایندی به طول ۴۰۰ متر است که عمق آن در بعضی نقاط به ۳۰ متر هم می رسد. دریاچه کایندی در جنوب شرقی آلماتی واقع شده و ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می باشد.

درختان موجود در این دریاچه موجب شده به عنوان عجیب ترین دریاچه جهان شناخته شود. ریشه های این درختان در کف دریاچه رشد کرده اند و تنه ی آن ها همانند دکل کشتی های غرق شده از آب بیرون آمده اند.

تنها یک قرن از عمر دریاچه ی کیندی می گذرد و به همین علت یکی از جوان ترین دریاچه های دنیا محسوب می گردد. این دریاچه زندگی اش را مدیون سیلی است که باعث شست و شوی سنگ های آهکی و لغزش آن ها شد تا آبی را که پشتشان پناه گرفته بود به این سمت روانه کنند. دریاچه ی زیبا و منحصر به فرد کیندی در فصل های گرم و سرد سال تصاویری متفاوت و زیبایی از خود به نمایش می گذارند.

این دریاچه تنها از این بابت مشهور نیست و بخاطر رنگ آبی روشنی که دارد مشهور شده است. این رنگ در اثر رسوب سنگ های آهک موجود در منطقه ایجاد شده است و هرساله گردشگران تور قزاقستان را برای تماشای این پدیده به خود جذب میکند.

همان طور که میدانید قزاقستان جزء سرد ترین کشور های دنیا است به همین دلیل دریاچه کیندی در زمستان به طور کامل یخ میزند و تبدیل به مقصدی برای علاقه مندان به تفریحات زمستانی میشود اما در فصل تابستان تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را برای بازدید کنندگان خود رقم میزند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *