آشنایی با شیرینجه روستایی توریستی در ازمیر ترکیه

روستای شیرینجه در فاصله ۱۲ کیلومتری افسوس و ۳۰ کیلومتری کوش آداسی، روی یک کوه قرار دارد و با چشم‌انداز‌های بی‌نظیر طبیعی و بناهای تاریخی، بهشت عکاسان و معماران است. خانه‌های سنتی و کوچه‌های قدیمی این روستا بسیار زیبا هستند و اگر به سمت نواحی بالاتر آن بروید، حس می‌کنید که زمان به عقب بازگشته است یا به گذشته سفر کرده‌اید.

روستای شیرینجه ترکیه کجاست؟

شیرینجه ترکیه یکی از 7 جاذبه ازمیر است که باید ببینید. شیرنجه روستایی کوچک با تاریخی جذاب، مناظری زیبا و غذاهایی لذیذ است که در کشور ترکیه حدود 85 کیلومتری شهر ازمیر روی تپه­‌ها واقع شده ­است. شیرینجه یک ترکیب کامل از روستای سنتی، با معماری ترکیبیِ یونانی و ترکی است. اکثر خانه‌­های یونانی به محلی برای اسکان مسافران و یا رستوران تبدیل شده‌­اند. شما هنگام بازدید از شیرینجه حس می­‌کنید که در زمان سفر کرد‌ه‌اید. نام قدیمی این محل کرکین است.

شیرینجه روستایی توریستی در ازمیر ترکیهبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

در لفظ یونانی، کرکینجه و بعدها به شکل دیگری درآمده و در آخر “چرکینجه” نام گرفته؛­ در آن زمان محل زندگی بردگان یونانی آزاد شده بوده. در اوایل تشکیل جمهوری ترکیه نام آن رسما به شیرینجه تغییر کرد. در مورد مبدا پیدایش شیرینجه ازمیر روایت‌های مختلفی وجود دارد؛ گروهی معتقدند عده‌­ای از مردم برای فرار از جنگ به کوه‌­ها پناه برده و این محل را برای زندگی انتخاب کردند. عده دیگر بر این باورند که مردم برای فرار از سیلاب‌­ها به کوه‌­ها رفته و این روستا احداث شده است.

مردم شیرینجه بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند. کسب و کار اصلی آن‌ها در گذشته کشاورزی بوده، اما رفته‌­رفته با توجه به شهرت این روستا گردشگری به منبع اصلی درآمد اهالی تبدیل شده است؛ البته هنوز هم کشاورزی در این منطقه رونق زیادی دارد.

در روستای شرینجه ترکیه چه می‌بینیم؟

فضای سرسبز و خانه­‌های دو طبقه با معماری سنتی، زیبایی شیرینجه را تکمیل کرده است. روستا از دوردست مانند یک نقاشی به نظر می­‌رسد و از نزدیک بسیار مسحور کننده است. خانه­‌ها از طریق خیابان­‌های سنگفرش شده باریک به هم راه پیدا می‌کنند و سبب می‌شوند شما احساس کنید به زمان پیش از صنعت و اختراع اتومبیل بازگشته‌اید. عبور وسایل نقلیه در خیابان‌­های سنگفرش شده این روستا ممنوع است و فقط با اسب می‌توان تردد کرد. بنابراین شما فرصت خوبی دارید تا این زیبایی­‌ها را با پای پیاده مشاهده کنید و از اسب‌سواری لذت ببرید. قدمت خانه‌­های این روستا به زمانی می‌­رسد که یونانی­‌ها در آن سکونت داشتند. از دیگر بناهای تاریخی شیرینجه می‌توان به خانه مریم مقدس و کلیسای متروکه ارتودوکس اشاره کرد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات و مطالب مفید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *