اخبار

۲۵ اکتبر؛ روزی جهانی برای دوستداران پاستا

۲۵ اکتبر؛ روزی جهانی برای دوستداران پاستا

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پاستا، طرفداران زیادی در میان کشورهای مختلف دارد و شاید به خاطر همین محبوبیت فراگیر است که ۲۵ اکتبر را به‌عنوان روز جهان پاستا نام نهاده‌اند.

اگر پاستا نبود، دنیا چه شکلی بود؟ ملکه‌ی کربوهیدرات‌ها، چنان نقش مهمی در آشپزی در فرهنگ‌های مختلف دارد که حتی یک روز جهانی هم به آن اختصاص داده‌اند.

اولین روز جهانی پاستا در ناپل، ایتالیا، در سال ۱۹۹۸ گرامی داشته شد؛سایت Booking.com تحقیقاتی انجام داده است که پنج مورد از بهترین مقصدها را، به غیر از دبی، برای نوش جان کردن و لذت بردن از بهترین پاستاها شناسایی و معرفی کند.

برای شروع از پکن، پایتخت چین، که گفته می‌شود مهد نودل است شروع می‌کنیم. این رشته‌های خوراکی سفر خود به دور دنیا را در قرن سیزدهم شروع کردند. هنوز هم می‌توان نودل‌های دست‌سازی را که به‌عنوان غذای خیابانی فروخته می‌شوند در هر کجای پکن پیدا کنید؛ ولی به عقیده‌ی Booking.com، بازار غذاهای خیابانی «خیابان وانگ فوجینگ» (Wangfujing Street) بهترین محل برای پیدا کردن بهترین نودل‌های شهر است.

.

جامعه‌ی ایتالیایی‌های مهاجر نیویورک نیازی به معرفی ندارد؛ ایتالیای کوچکی که در قلب منهتن قرار گرفته هم همین‌طور. پاستای ایتالیایی-آمریکایی که در «محله ایتالیای کوچک» (little Italy) پخته می‌شود، در نوع خود بی‌نظیر است و توانسته است جایگاهی در کنار غذاهای ایتالیایی و آمریکایی برای خود دست و پا کند.

علاوه بر خیابان‌های نیویورک، Booking.com شهرهای ملبورن در استرالیا و سائو پائولو در برزیل را هم که در هر دو، جوامع بزرگی از ایتالیایی‌ها زندگی می‌کنند، پیشنهاد می‌کند تا به انتخاب خود، یا طعم پاستاهای ایتالیایی-برزیلی را بچشید یا این‌که در خیابان لیگون (Lygon Street)، ایتالیای کوچک ملبورن، قدم بزنید و پاستاهای آنجا را امتحان کنید.

شاید گنجاندن فیلیپین در این فهرست کمی غیرمعمول باشد، اما سبک غذایی سنتی مانیل ترکیبی از غذاهایی است که مهاجرین با خود به اینجا آورده‌اند و نتیجه‌ی آن، معرفی غذاهایی جالب است که یکی از ‌آن‌ها، ماکارونی پخته‌شده است که در حقیقت، پاستا را در فر می‌پزند. Booking.com با تاکید اصرار می‌کند که حتما یک بار این غذا را بچشید.

.

البته می‌دانید که فهرست‌هایی مانند این را نمی‌توانیم یک فهرست کامل بنامیم، مگر این‌که حتما ایتالیا را هم در آن لحاظ کرده باشیم. کل شبه جزیره‌ی ایتالیا پر است از دستورالعمل‌ها و سنت‌های متنوع غذایی که همگی به نوعی به پاستا مربوط می‌شوند؛ اما Booking.com پیشنهاد می‌کند که اگر به این کشور سفر کردید، حتما از پالرمو در سیسیلی و بازارهای بازار سنتی آن در «پیازا کارکچیولو» (Piazza Caracciolo) دیدن کنید. اینجا بهترین محل برای تهیه‌ی مواد تازه برای پختن پاستای مدیترانه‌ای است.

به گفته‌ی Booking.com، بیش از ۶۰٪ از مسافران بین‌المللی مقصد بعدی سفر خود را با توجه به غذاهای آنجا انتخاب می‌کنند. بنابراین، کاملا منطقی به نظر می‌رسد که جهان را برای پیدا کردن یک اسپاگتی کامل یا خوردن بهترین پنان بگردید. در این صورت تنها سوالی حالا که مطرح می‌شود این است که دوست دارید روز جهانی پاستا، کجا باشید؟

 

برای مطالعه اخبار بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *