وبلاگ

چهره هتل ها در آینده تغییر خواهند کرد؟

با کم رنگ شدن بحران کرونا، صاحبان صنایع گردشگری مانند هتل ها خود را برای بازگشت به بازار در تابستان آماده می کنند اما با چهره ای دیگر.

به نقل از سایت سی ان بی سی، هفته گذشته انجمن هتل ها و اقامتگاه های امریکا، دستورالعمل های مراقبتی و بهداشتی خود را تحت مدیریت یک شورا تهیه و در حاضر این دستورالعمل ها توسط هزاران هتل در حال اجرایی شدن است.

– ورود به هتل: این احتمال وجود دارد که قبل از ترک فرودگاه، تمیز کردن محیطی که قرار است شما بعنوان مسافر در آن حضور داشته باشید، آغاز شده باشد. بسیاری از صاحبان هتل ها معتقدند که مسافران پیش از رسیدن به محل اسکان خود با مکان های زیادی از جمله سالن های فرودگاه و یا خودرو در تماس هستند. بنابراین بسیاری از هتل ها تعداد خودروهای ترانسفر بین هتل و فرودگاه را برای کاهش خطر برای مسافران، افزایش دادند. اگر با خودرو شخصی به هتل می رسید، انتظار نداشته باشید که کارکنان درب خودرو را برای شما باز کنند بلکه تمامی وسایل نقلیه و سرنشینان، پیش از ورود به هتل توسط آنها ضدعفونی می شوند. از طرف دیگر کارکنان هتل چمدانهای شما را حمل نمی کنند بلکه هتل ها چرخ دستی های ضدعفونی شده ای در اختیار مسافران قرار می دهند تا بتوانید وسایل و چمدان های خود را تا اتاق حمل کنید.

– قدم به لابی هتل می گذارید: اگر جلوی درب هتل، شما را متوقف کردند و سلامت جسمانی و میزان تب شما را بررسی کردند، متعجب نشوید. برخی اقامتگاه ها از مسافران می خواهند که پیش از ورود به هتل دست های خود را ضدعفونی کنند، از ماسک استفاده و فاصله یک متری اجتماعی را رعایت کنند. سپس به نزدیک درب می رسید اما دستگیره ای وجود ندارد یا بهتر بگوییم حذف شده است. نوشیدنی خوش آمدگویی دیگر وجود ندارد بلکه در عوض پس از ورود، به شما ماسک محافظ شخصی داده می شود. پس از ورود به لابی احتمالا کمی متفاوت با هتل مورد علاقه شما خواهد بود. طراحی زیبای داخل هتل ها جای خود را به دستگاه های ضدعفونی کننده داده اند و مبلمان ها با فاصله از هم چیده شده اند. کف لابی علامت گذاری شده است و برای ورود و خروج افراد راهروهای جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

– ورود به اتاق: دیگر برای گرفتن کلید اتاق، ارایه مدارک و حتی پرداخت هزینه نباید جلوی میز کارمندان هتل منتظر ماند. اقامتگاه ها تمام این مراحل را از طریق تلفن همراه مشتری خود حل می کنند. البته کارکنان هتل پشت میزهای ورودی حضور خواهند داشت اما با محافظ های پلاستیکی صورت و ماسک و دستکش. با وجود عدم استفاده از این میزها اما مرتب تمیز خواهند شد. دکمه های آسانسور، دستشویی عمومی، دستگاه های فروش خوراکی، دستگاه های خودپرداز، صندلی و نیمکت ها نیز از جمله وسایلی هستند که مرتب ضدعفونی می شوند.

– پیاده روی در هتل: ممکن است دیگر کارمندان هتل، شما را تا اتاق راهنمایی نکنند. از طرف دیگر بسیاری از هتل ها تصمیم گرفته اند که تنها از ۳۰درصد ظرفیت اتاق‌های خود استفاده کنند در این صورت تعداد مسافران هر طبقه محدود خواهد شد. در مسیر اتاق، احتمالا بیش از گذشته شاهد نظافت کارکنان خواهید بود و هتل ها دارای ایستگاه های ضدعفونی کننده بیشتری هستند.

– داخل اتاق: تغییرات داخل اتاق ها کاملا مشهور خواهد بود. بسیاری از هتل ها پس از نظافت کاری و ضدعفونی کردن، درب اتاق را مهر و موم می کنند. ممکن است اتاق های خالی از وسایل به نظر بیایند زیرا بسیاری از وسایلی که ضدعفونی کردن آنها دشوار است وجود ندارند مانند بالشتهای تزیینی، دفترچه یادداشت، خودکار و اقلامی از این دست. در عوض بسیاری از هتل ها کیت های شخصی برای مسافران درنظر گرفته اند که در داخل اتاق ها پیش از ورود آنها قرار داده می شود.

– امور خانه داری هتل: یکی از بزرگ‌ترین چالش ها، امور نظافت و خانه داری اقامتگاه هاست. بسیاری از هتل ها اتاق ها را در دفعات کمتر اما با دقت بیشتری انجام می دهند. حتی برخی ها تا ۷۲ساعت پس از ترک اتاق توسط مسافر، اتاق را نظافت می کنند. بیشترین نظافت ها بر روی نقاط حساس از جمله دستگیره درب ، شیرآلات، کلیدهای برق، کنترل از راه دور، ساعت و چوب لباسی متمرکز است. حوله های استفاده شده پس از قراردادن در یک کیسه سربسته، از طریق خودرویی به خارج از هتل برای شست و شو برده می شود.

– رستوران ها و سرویس اتاق ها: به احتمال زیاد سرویس بوفه از منوی رستوران ها حذف خواهد شد و یا در فضای باز برقرار خواهد شد. بسته های غذایی به اتاق مسافران تحویل داده می شود. منوی غذای هتل ها، دیجیتالی خواهد شد و از طریق تلفن همراه مسافر ثبت سفارش انجام می شود.

– فضاهای عمومی و سرگرمی: بسیاری از این امکانات با ظرفیت های محدود امکان پذیر خواهند بود. برخی از هتل ها اجازه استخر را به نیمی از تعداد معمول می دهند و همانند سرویس هایی مانند ماساژ احتمالا برای استفاده از زمین تنیس، استخر، آبگرم و سایر امکانات نیاز به رزرو قبلی خواهد بود.

– پشت صحنه هتل ها: برخی از هتل ها تا ماه سپتامبر مدیری با مسئولیت کنترل موارد بهداشتی و آموزش به کارکنان در هتل ها وجود خواهد داشت. کارکنان از ماسک های محافظ شخصی استفاده خواهند کرد و پروتکل های ایمنی برای آنها افزایش می یابد.

منبع: خط بازار
برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.
No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *