وبلاگ

پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، بهشتی از گلهای رنگارنگ

دنیا به این باور رسیده است که ژاپن با دیگر کشور های دنیا فرق دارد. وقتی صحبت از ژاپن می شود از متفاوت بودن آن بحث به میان می آید. ژاپن اتحاد ملی و حس مشترک همگانی بسیار بالایی دارند و این در حفظ و نگهداری مناطق فضای عمومی به خصوص فضای سبز آن ها تاثیر گذاشته است. هزار و یک دلیل برای سفر به ژاپن وجود دارد. این بار به سراغ پارک ساحلی هیتاچی ژاپن می رویم. عجیب است ولی رنگ گل های این پارک هر فصل تغییر می کند. با حضور فصل های مختلف رنگ های گل ها تجربه متفاوتی به بازدید کنندگان می دهد.

پارک ساحلی هیتاچی

پارک هیتاچی ژاپن یک پارک ساحلی است. در فضایی به مساحت ۱۹۰ هکتار رو به اقیانوس آرام منتظر بازدید کنندگان خود نشسته است. این پارک در شهر هیتاچیناکا (Hitachinaka) در استان ایباراکی (Ibaraki) قرار گرفته است. از آن جایی که جریان های هوای گرم و سرد در نزدیکی دریای کاشیما در اقیانوس آرام به هم می رسند. گیاهان متنوعی از شمال و جنوب ژاپن در این پارک قابلیت رویش پیدا می کنند. به همین دلیل پارک هیتاچی ژاپن گل های مخصوص فصل های مختلف را در خود پرورش می دهد و خود را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است.

پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، بهشتی از گلهای رنگارنگ
پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، بهشتی از گلهای رنگارنگ

در فصل بهار گل های نارسیس (narcissuses)، لاله و پیشه دوست یا همان نموفیلا (Nemophila) بازدیدکنندگان بی شماری را به سوی خود جلب می کند. در اوایل تابستان گل های شقایق و رز و در اواخر این ماه گل های آهاری و آفتاب گردان جوانه می زنند و رنگ پارک را دگرگون می کنند. در این فصل سرده های پشمالو (Kochia) و گل های شاه اشرفی (Cosmos Flower) رنگ های خود را به مرور زمان عوض می کنند. در فصل زمستان لاله های یخی (Ice Tulips) را می توانید ببینید. تمام گل های این پارک در فصل زمستان رنگارنگ و زیبا و در نظمی مهندسی شده منتظر بازدید کنندگان خود خواهد بود.

تاریخچه پارک

در گذشته این پارک یک فرودگاه نظامی به نام میتوهیگاشی (Mitohigashi Airport) بود. پس از جنگ این مکان به محل هدف گذاری های بمبی ارتش نظامی آمریکا قرار گرفت. طی این حملات مردم بسیاری کشته شدند. بعد از پس گرفتن این منطقه توسط ژاپنی ها مردم تصمیم گرفتند تا صلح و آرامش را به این منطقه باز گردانند. به همین دلیل در سال ۱۹۷۳ با تاسیس پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، آن را سمبل صلح انتخاب کردند. تپه هایی که سال ها قبل مورد اصابت بمب و تیراندازی ها جنگ قرار گرفته بود .جایش را به گل های رنگارنگ داد که در تمامی فصول پابرجا هستند.

پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، بهشتی از گلهای رنگارنگ
پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، بهشتی از گلهای رنگارنگ

 برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *