وبلاگ

نکاتی که هنگام سفر با هواپیما باید رعایت کنید

سفر با هواپیما به علت صرفه جویی در زمان از جمله سفرهای راحت و مورد پذیرش اغلب افراد در جهان است. اما آن چه حایز اهمیت است توجه به نکات و مسائلی است که در سفر با هواپیما بایستی رعایت شود و افرادی که برای اولین بار از هواپیما استفاده می کنند به دلیل استرس یا هیجان و نداشتن تجربه لازم بهتر است در اولین سفر با هواپیما این اشتباهات را انجام ندهند. ما را همراهی کنید تا با بیان نکات ضروری در مورد سفر با هواپیما، نگرانی و استرس شما از اولین تجربه سفر خود با هواپیما را کاهش دهیم.

اشتباهات رایج در اولین سفر با هواپیما

اولین ها در هر کاری برای فرد با هیجان و نگرانی همراه است. اولین سفر با هواپیما نیز از این اولین ها مستثنی نیست. زیرا فرد در اولین سفر حتما سوالات زیادی در ذهن خود دارد که پاسخ آن ها را نمی داند. سوالاتی چون چگونه و از کجا بلیط تهیه کنم؟ بعد از رفتن به فرودگاه چه کارهایی رو انجام دهم؟ از کجا گیت پرواز خود را پیدا کنم؟ و سوالاتی مشابه آن. اگر اولین سفر هوایی خود را انجام می دهید بهتر است قبل از هر چیز لیستی از وسایل ضروری خود را تهیه کنید و چمدان سبک و راحتی را برای خود آماده کنید. بهتر است یک روز قبل از اولین سفر خود مسافت خود تا فرودگاه را تخمین زده و ارزیابی کنید تا در زمان پرواز، به موقع در فرودگاه حضور پیدا کنید. همچنین به منظور جلوگیری از هر گونه مشکل حداقل یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.

در طول سفر، پول زیاد همرا خود نبرید

در هنگام سفر بهتر است مقداری از پول رایج آن کشور را با خود داشته باشید. اما تاکید می شود میزان این پول نباید زیاد باشد چون با خطراتی مانند گم شدن یا دزدیده شدن همراه است. اگر فکر می کنید در طول سفر خود به پول بیشتری نیاز دارید می توانید از عابر بانک های آن کشور وجه مورد نیاز خود را تامین کنید.

بستن چمدان و کیف دستی مناسب
 ر دات کامبستن چمدان و کیف دستی مناسب| سف

سفر با هواپیما از مقبولترین سفرها برای مسافران است زیرا راحت، مطمئن و همراه با کاهش زمان سفر است. علاوه بر آن برای افرادی که اولین سفر با هواپیما را تجربه می کنند سرشار از هیجان و اضطراب است. در سفر با هواپیما باید دقت کنید اصولی چون قوانین بستن چمدان و کیف دستی که با خود به هواپیما می برید، حضور به موقع در فرودگاه، عدم انجام اشتباهات رایج سفر با هواپیما، به همراه داشتن مدارک، آگاهی و مطالعه از اطلاعات مندرج در بلیط خود جهت جلوگیری از رخ دادن هر گونه اشتباه را در نظر بگیرید.

بموقع در فرودگاه حاضر شوید

از مهم ترین اشتباهات رایج سفر با هواپیما تعلل و اهمیت ندادن در زمان حرکت و رسیدن به موقع به فرودگاه است. گاهی افراد به دلیل اینکه اصطلاحا “دقیقه نودی” هستند و همه کارهای خود را در وقت اضافه و آخر وقت انجام می دهند برای رسیدن به پرواز نیز چنین اشتباهی را تکرار می کنند که منجر به ایجاد اضطراب و در نهایت حتی از دست دادن پرواز خود می شوند. یکی از اشتباهات رایج سفر با هواپیما فراموش کردن در به همراه داشتن مدارک مورد نیاز در سفر است.

مدارک شناسایی را قبل سفر چک کنید

لذا توصیه می شود قبل از سفر خود مدارکی چون کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت، کارت رزرو هتل و سایر اوراق شناسایی فردی خود را در یک پوشه گردآوری نمائید. افراد با تجربه اغلب یک کیف کمری برای به همراه داشتن و در دسترس بودن مدارک خود به همراه دارند. یکی دیگر از اشتباهات رایج سفر با هواپیما قرار دادن وسایل با ارزش و مورد نیاز خود مانند دارو در چمدان است. لوازم ضروری که ممکن است فرد در طول سفر به آن نیاز داشته باشد را بایستی در یک کیف دستی قرار داده و با خود به داخل هواپیما ببرید.

دیگر اشتباهات رایج سفر با هواپیما شامل چک نکردن محدودیت های بار پرواز، چک نکردن فرودگاه مورد نظر در شهرهایی با بیش از یک فرودگاه و رزرو نکردن ترانسفر فرودگاهی می شود.

در فرودگاه حواستان به تحویل بار باشد
 در فرودگاه حواستان به تحویل بار باشد | سفر دات کام

پس از ورود به فرودگاه با دقت در مانیتورهای موجود در سالن انتظار فرودگاه و همچنین صداهای پخش شده از بلندگو، شما متوجه باز شدن کانترهای پرواز خواهید شد. معمولا حدود ۴۵ دقیقه قبل از پرواز در پروازهای داخلی کانتر باز می شود و شما می توانید چمدان خود را به بخش بار تحویل دهید.

اطلاعات بلیط را بررسی کنید

با توجه به حضور پر رنگ اینترنت و مشغله زیاد افراد، اگر بلیط هواپیمای خود را از طریق آنلاین خریداری نموده اید و فرصت تهیه پرینت از بلیط خود را نداشته اید نیازی به نگرانی نیست زیرا با نشان دادن عکس بلیط خود و یا ایمیلی که از سوی آژانس هوایی برای شما ارسال شده است مشکلی در استفاده از بلیط هواپیمای شما پیش نخواهد آمد.

اعتبار پاسپورت را چک کنید

به همراه  داشتن پاسپورت در یک سفر خارجی از ملزومات اجتناب ناپذیر است که باید دقت نمود که آن را فراموش نکرد. علاوه بر این، نکته قابل توجه در یک سفر این است که، باید قبل از سفر خود حتما پاسپورت خود را چک نموده تا از تاریخ اعتبار آن اطمینان حاصل کرد. زیرا بسیار ناخوشایند است که شما پس از رزرو

بلیط متوجه عدم اعتبار پاسپورت خود شوید. بنابراین بهتر است بعد از هر سفر پاسپورت خود را چک نموده تا قبل از سفر بعدی در صورت نیاز آن را تمدید اعتبار نمائید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *