مجله گردشگری

نپال و جاهای دیدنی آن را بیشتر بشناسید

نپال کشوری در امتداد کوه‌های هیمالیا است که بین چین و هند در جنوب آسیا قرار دارد. طبیعت گوناگون نپال، آن را کشوری توریستی کرده است. قله های پوشیده از برف از یک طرف و جنگل های گرمسیری و معتدل از طرف دیگر باعث شده گردشگران بتوانند همزمان دو نوع آب و هوا را در مناظر طبیعی تماشا کنند. معابد چند صد ساله نیز یکی دیگر از دیدنی های این کشور است. جالب است بدانید مرز مشترک چین و نپال یکی از زیباترین مرزهای بین المللی دنیا است.

جاهای دیدنی و تفریحات کشور نپال

بازدید از ناگارکوت شهر زیبای خورشید

شهر ناگارکوت مقر امپراتوری های مختلف نپال بوده است و از شهرهای تاریخی این کشور به حساب می‌آید. بناهای مختلفی از دوران باستان این کشور در این شهر قرار دارد. این منطقه ییلاقی در ۲۸ کیلومتری کاتماندو پایتخت نپال است. شهرتش بیشتر به دلیل چشم انداز زیبایش به رشته کوه هیمالیا است که فرصت تماشای غروب و طلوع آفتاب را بر فراز اورست برای گردشگران مهیا می کند.

نپال و جاهای دیدنی آن را بیشتر بشناسیدبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پارک صلح لومبینی | LUMBINI PEACE PARK

لومبینی یک شهر کوچک در ترای غربی (Western Terai) و در دشت های مجاور مرزهای هندوستان است و طبق شواهد تاریخی، اینجا مکانیست که بودا در سال ۶۲۳ قبل از میلاد مسیح متولد شد. در حال حاضر، لومبینی به خانه صومعه ها و خانه های بودایی تبدیل شده، لذا سفر به این منطقه شبیه رفتن به یک موزه بزرگ از سنت ها و معماری بودایی است. تمامی لومبینی را می توان یکی از جاذبه های گردشگری نپال معرفی کرد.

خومبو ‏(‎(Khumbu

خومبو منطقه مورد علاقه کوهنوردان است این منطقه به منطقه اورست شهرت دارد و در امتداد کوههای اورست در شرق نپال واقع است. از این رو سالانه افراد زیادی برای بالا رفتن از کوه های اورست به این منطقه سفر می کنند. ارتفاع این منطقه 3300 متر است و با بالا رفتن از کوه اورست و رسیدن به قله به بالاترین نقطه روی زمین یعنی ارتفاع 8848 متر می رسید. در این منطقه یک پارک ملی نیز وجود دارد که نامش ساگارماتا است و از دیدنی های این منطقه به شمار می آید.

جاناکپور ‏‎(Janakpur)‎‏

جاناکپور نیز بکی از شهرهای بزرگ تاریخی و مذهبی نپال است و بزرگترین معبد نپال به نام جاناکی ماندیر در آن قرار دارد. این معبد دارای سه طبقه و 60 اتاق است. معبد جاناکی ماندیر در قرن 19 ساخته شده و سالانه هندوهای بسیاری را برای گرفتن جشن سالگرد ازدواجشان از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پارک ملی چیتوان | CHITWAN NATIONAL PARK

پارک ملی چیتوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری نپال و از محبوب ترین پارک های ملی جنگلی در این کشور است، چرا که از هر دو شهر کاتماندو و پوخارا به راحتی قابل دسترسی است. در این مکان می توانید با شیوه زندگی بسیاری از پرندگان آشنا شوید و حیواناتی نظر تمساح، گوزن و فیل را از نزدیک تماشا کنید. البته اصلی ترین جاذبه این پارک، یک گونه نادر از کرگدن شاخ دار است. حدود ۶۰۰ عدد از این کرگدن ها در نپال زندگی می کنند.

نپال و جاهای دیدنی آن را بیشتر بشناسیدبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

گنبد بودهاناث | BOUDHANATH STUPA

گنبد سفید و نوک طلایی بودهاناث، مقدس ترین مکان برای بودایی های تبت در خارج از تبت است. این گنبد در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده و یکی از بزرگترین گنبدهای جهان به شمار می رود. منطقه بودهاناث مرکز زندگی تبتی ها در کاتماندو است. برای بسیاری از مردم این مکان، چرخیدن دور این گنبد در جهت عقربه های ساعت، کاری مقدس است. با سفر به این مکان با شیوه زندگی تبتی آشنا خواهید شد.

تله کابین ماناکامانا | MANAKAMANA CABLE CAR

تله کابین ماناکامانا، کورینتار (Kurintar) در منطقه چیتوان را به ماناکامانا در منطقه گورخا متصل می کند. سواری با این تله کابین در واقع یک سفر هیجان انگیز است، چرا که مسیر تله کابین بسیار طولانی است و طی آن از روی رودخانه تریسولی (Trisuli)، شالیزارهای برنج و روستاهای کوچک عبور خواهید کرد. نیایشگاه ماناکامانا در بالای این خط، یکی از زیارتگاه های مهم مردم این منطقه و از جاذبه های گردشگری نپال است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *