مجله گردشگری

فواره فلای گیزر رنگارنگترین آبفشان دنیا

شما در زندگیتان، فواره و آبفشان های زیادی دیده اید که برخی از آن ها بسیار عادی و شاید برخی از آن ها بسیار خاص و منحصر بوده اند. یکی از زیباترین آبفشان هایی که در کل دنیا وجود دارد، آبفشان فلای گیزر (Fly Geyser) در آمریکا است که افراد زیادی در ابتدا فکر می کردند که این پدیده طبیعی است و برای چندین سال پیش است؛ اما حقیقت چیز دیگری است! به وجود آمدن آبفشان فلای نوادا داستان عجیبی دارد که در ادامه این مقاله از ایکا هتل برای شما آن را توضیح داده است. با ما همراه باشید.

فواره فلای گیزر رنگارنگترین آبفشان دنیا

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فواره فلای گیزر نوادا چگونه به وجود آمد؟

فواره فلای رانچ گیسر، تا یک و نیم متر بالا می رود. این فواره در منطقه ای خصوصی در Black Rock Desert ایجاد شده است. فواره ای که ناگهانی ایجاد شد اما امروزه یکی از دیدنی ترین نقاط جهان است. فواره فلای نودا، پیش از این که به شکل امروزی دربیاید، تنها چند تکه سنگ در کنار هم بود. در اوایل دهه 1900، کارگرانی در این منطقه شروع به حفاری چاه کردند. چاه که عمیق تر شد، آب های زیر زمینی با فشار زیادی، از چاه بیرون زدند. از آن جایی که به مرور زمان، این چاه املاحی را با خود بیرون می آورد باعث ایجاد صخره های رنگارنگ شد. همین صخره های رنگارنگ است که امروزه، گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

حوضچه های آبفشان فلای گیزر

کارگران برای حفظ آب های زیرزمینی، چندباری تلاش کردند تا چاه را ببندند اما این تلاش ها، نتیجه بخش نبود. تا این که بعد از تغییرات عجیب و غریبی که در سطح آبفشان فلای نوادا ایجاد شد، تصمیم گرفتند آن را به حال خود رها کنند. آبفشان ها خودشان با تغییراتی که به وجود آوردند، حوضچه های آب گرمی را پدید آوردند که بر روی آن ها، جلبک های ترموفیلیک شکل گرفته است. این جلبک ها که زیبایی خاصی به این آبفشان بخشیده اند، باعث ایجاد رنگ سبز در سطح صخره ها شده اند.

فواره فلای گیزر رنگارنگترین آبفشان دنیابرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فواره فلای گیزر نوادا

علاوه بر تغییر رنگ سنگ ها، این پدیده موجب به وجود آمدن زیبایی های دیگری شد. تکرار این اتفاق باعث شد که سنگ ها کمی تغییر شکل پیدا کنند و حوضچه ها یا همان تراس های آبی متفاوت و زیبایی بوجود بیایند و به لطف جلبک های ترموفیلیک که در شرایط مرطوب و گرم زندگی می کنند، این شرایط گرم مناسب برای آن ها و زندگیشان فراهم شد و آن ها باعث گشتند که سطح های رنگی قرمز، سبز و … به وجود بیاید.

با اینکه آبفشان فلای نوادا اصلی دیگر آبی فواره نمی کند، اما در بخش دیگری دو چشمه آب گرم فعالیت دارند که در ادامه مسیر همین چشمه به وجود آمده اند. اگرچه این جاذبه در زمین های خصوصی قرار دارد و به طور کلی رو به گردشگران باز نیست، اما اگر بخواهید که از آن ها دیدن کنید باید از چندین روز قبل با صاحبان این منطقه تماس حاصل کنید تا تحت شرایطی آن ها به شما اجازه ورود و بازدید از این پدیده زیبا را بدهند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *