وبلاگ

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!

غذاهای روسی ممکن است از شهرت بین‌المللی سایر غذاهای گسترده جهانی برخوردار نباشند اما این کشور غذاهای سنتی خوشمزه زیادی برای امتحان و لذت بردن دارد. می‌توان گفت این روزها غذاها نوعی برند و نشان برای هر شهر و کشور محسوب می‌شوند که به راحتی می‌توان از طریق آنها، با آداب و رسوم هر منطقه آشنا شد.

غذاهای محلی روسی عمدتا محصول شرایط خاص آب و هوایی و زیست محیطی روسیه هستند. رژیم غذایی کشورروسیه، مجموعه‌ای از غذاهای سنتی متنوع و گوناگون است، که توسط مردم روسیه طبخ و تهیه می‌شود. غذاها معمولا متشکل از سیب زمینی، نان، کلوچه و خامه هستند. البته ماهی دودی و خاویار را نیز نباید فراموش کنیم. در سفر به روسیه حتما باید بسیاری از غذاهای آن را چشید و با طعم فوق‌العاده آن‌ها آشنا شد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برش (Borsch)

در سفر به مسکو متوجه می شوید که دمای هوای این شهر گاهی به ۳۰ درجه زیر صفر نیز می‌رسد. بنابراین غذایی مانند سوپ برش که ترکیبی از چغندر قرمز و هویج است، می تواند در زمستان بسیار مفید باشد. این غذاهای روسی طبق سلیقه با گوشت، سبزیجات، سیب زمینی، ماست یا خامه ترش، کرفس و ادویه ترکیب می شود. سوپ برش همراه نان گندم یا نان سیر و پنیر آب شده سرو می شود. با توجه به مغذی بودن این غذا، در زمستان ها برای گرم شدن بسیار مناسب است. گرچه معمولاً به عنوان پیش غذا سرو می شود.

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سالاد روسی

سالاد روسی که به نام اولیویر (Olivier) نیز معروف است یکی دیگر از غذاهای روسی پرطرفدار است. نام این سالاد از نام آشپز آن یعنی لوسین اولیویر (Lucier Olivier) گرفته شده است. کسی که در دهه ۱۸۰۰ طرز تهیه محرمانه آن را در دست داشت. این سالاد از خیار تازه یا خیار شور روسی ، سیب زمینی خرد شده، تخم مرغ، نخود فرنگی و سس مایونز یا خامه ترش تهیه می شود. سالاد روسی در کنار غذاهای این کشور مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است.

شیشلیک روسی

از آنجا که ما ایرانی‌ها علاقه زیادی به انواع کباب‌ها داریم، قطعا گردشگران ایرانی در سفر به مسکو از شیشلیک روسی بیشتر از هر غذای دیگراز انواع غذاهای روسی لذت خواهند برد. این نوع کباب از گوشت کبابی تازه همراه با تکه‌هایی از گوشت ماهی بر سیخ کشیده شده تهیه می‌شود. گر چه این کباب دستورالعمل‌های دیگری هم می‌طلبد و گاهی با گوشت بره، مرغ و گوساله نیز تهیه می‌شود.

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پنکیک روسی بلینی و سیرنیکی

غذاهایی که در کافه‌ها و رستوران‌های روسیه به عنوان فست فود سرو می‌شوند ممکن است اصلاً شبیه به فست فود نباشند اما در واقع در این کشور به هر غذایی که شبیه غذای خانگی باشد و در کوتاه‌ترین زمان تهیه ‌شود فست فود گفته می‌شود. مردم روسیه معمولاً بلینی را به عنوان صبحانه آخر هفته می‌خورند و بالطبع این غذا یکی از پر طرفدارترین فست فود های این کشور است. بلینی همراه با خامه ترش و مربا خورده می‌شود و برای تنوع گوشت یا خاویار قرمز می‌تواند جایگزین خوبی باشد، هر چند که گزینه‌های بسیاری وجود دارد تا به همراه این غذا استفاده شود.

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دسر چاک چاک

دسر چاک چاک از محبوب ترین دسرهای سراسر روسیه است. گردشگران زیادی این دسر را تست کرده اند و معتقدند تنها در روسیه می توان این دسر لذیذ را تجربه کرد. این دسر از سه نوع مواد تشکیل شده است که شامل آرد، تخم مرغ و عسل است. دسر چاک چاک از تکه های کوچک شکل گرفته خمیر تهیه شده است که پس از پخت آن را با شربت عسل می پوشانند و در نتیجه یک توده مخروطی بزرگ و شیرین به وجود می آورند که با دست آن را میل می کنند. این دسر به هزار سال قبل بر می گردد و توسط مردم عشایر ابداع شده است.

خوراک ماهی امول و موکسون (Omul and muksun)

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

از مشهورترین این گونه های ماهی در سیبری امون و موکسون است. خوراک این دو ماهی یکی از غذاهای روسی پرطرفدار کشور روسیه و در شهر مسکو می باشد. هر دوی این ماهی ها سفید هستند اما ماهیگیران و ساکنان محلی آن را با توجه به فصل ماهیگیری تشخیص می دهند. ماهی امول از ماهی موکسون کوچکتر است اما به همان اندازه نرم، شیرین و به دلیل آب های سردی که در آن زندگی می کند چرب است. تهیه خوراک از این دو نوع ماهی در بین مردم محلی روسیه بسیار طرفدار دارد. این خوراک به همراه دورچین های روسی غذایی لذیذ برای گردشگران است. همچنین برای تهیه تاتار سیبریایی (معروف به Suguday) باید از این ماهی ها استفاده شود.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *