وبلاگ

غار مرمر شیلی ، شگفت انگیزترین و عمیق ترین غار دنیا!

شیلی، سرزمینی پربرکت و خوش آب و رنگ با تنوع حیرت انگیز و جاذبه های طبیعی، تاریخی و مدرن است. این سرزمین در همسایگی آرژانتین، پرو و بولیوی با سواحل طولانی مشترک با اقیانوس آرام کشوری است. غارها جزو ذخایر طبیعی و ملی کشورها محسوب می شوند و در واقع منابعی غنی از آب، هوا و جذب گردشگر هستند.

سرزمینی در پشت کوه های آند، در سواحل غربی آمریکای جنوبی، سرزمینی حاصلخیز از هم نشینی حیرت انگیز بیابان ها و صحراهای سوزان در کنار هیبت یخچال های طبیعی با خودنمایی آتشفشان ها و طنازی جنگل های زیبا و رقص دلفریب مزارع در پهنه دشت ها، در کنار چشم نوازی آبشارها و شفافیت ناب دریاچه ها و سواحل زیبای خود، دل هر رهگذری را می برد.

در این مقاله از وب سایت ikahotel.com  غار مرمر شیلی که شگفت انگیزترین و عمیق ترین غار دنیااست را معرفی می کنیم.

غار مرمر شیلی

دنیا سرتاسر شگفتی است، یکی از کشور های شگفت انگیز شیلی است. سرزمینی باریک محصور در بین کوهستان های بلند بالا و پربرف آند و اقیانوس آرام، که لقب باریک ترین سرزمین جهان را دارد. یکی از جاذبه های طبیعی شیلی ، غار مرمر شیلی میباشد. این غار که چیکو نامیده می شود در بین بومیان به کلیسای کوچک یا پناهگاه طبیعت معروف است.

غار مرمر شیلی در طول ۶ هزار سال که موج ها کلسیم کربنات را با دیواره های آبی غار شستشو می دادند تشکیل شده است. این عامل سبب شده رنگ های متنوعی در دیوارهای این صخره ها شکل بگیرند که آن ها شامل یک تونالیته زیبا از سبز و آبی و دیگر رنگ ها هستند. غار مرمر شیلی تنها چندین کیلومتر از روستای زیبای پورتو ترنکیلو فاصله دارد.

غار مرمر شیلی
غار مرمر شیلی

دیدنی های غار مرمر

چیکو با قرار گرفتن بر روی آب و بازی هاله های آبی و سفید بر روی دیواره هایش آنقدر زیباست که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

این غار که قدمتش را چیزی بیشتر از 6000 سال تخمین زده اند، چهره ای خاص و شگفت انگیز و شبیه به جزیره ای معلق در میان آب ها دارد. این غار در طول 6 هزار سال بر اثر فرسایش کربنات کلسیم با دیواره‌هایی به رنگ آبی و سبز در این منطقه تشکیل شده اند. غار مرمر از چندین غار تو درتو به صورت جزیره در دریاچه کاررا تشکیل شده است. جنس سنگ های این غار مرمر می باشد به همین دلیل به غار مرمرین هم معروف شده است.

علت ایجاد این غار

دلیل به وجود آمدن این غار را موج هایی که به مرور زمان به سنگ ها برخورد کرده اند می دانند. همین موج ها سبب شدند در گذر سال ها کلسیم کربنات سنگ ها فرسایش یابد و یا به عبارتی دیگر شسته شود و شکل ظاهری سنگ ها را مانند آنچه حالا می بینیم در آورند و سنگ ها صیقلی تر و صاف تر گردند.

غار مرمر یک طبیعت حفاظت شده خوانده می شود که یکی از دسته‌های در نظر گرفته شده برای آثار ملی در قانون شیلی به حساب می آید. با این وجود آن ها هنوز در میان گردشگران به درستی شناخته شده نیستند و تقریبا در گردشگری بین المللی یک مقصدی به حساب می آیند که به تازگی کشف و شناخته شده اند.

این تشکل های سنگ مرمر با قدمت زیادی که دارند امروزه یکی از منطقه هایی شمرده می شوند که برای دیدن طبیعت شیلی می توان از آن ها بازدید کرد. گردشگران و علاقمندان به جاذبه‌های طبیعی شیلی می‌توانند برای دیدن غار مرمر از ساکنان روستای پورتو ریو ترنکیلو قایق اجاره کنند یا از اپراتورهایی که برای بازدید از غار مرمر، قایق‌های کایاک فراهم کرده‌اند استفاده کرد اما دیدن غار مرمر زمانی امکانپذیر است که سطح آب پایین باشد در غیر اینصورت بازدید از آن غیرممکن خواهد بود. اگر در بهار به این غار زیبا سفر کنید مناظر اطراف دریاچه شما را حیرت زده خواهد کرد اما سطح آب دریاچه بالا می رود.

برای دیدین مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *