مجله گردشگری

شهرهای دیدنی و جاذبه های گردشگری مکزیک

مکزیک، کشوری با تمدن کهن، فرهنگی خاص و پیشنیه ای تاریخی است. در مکزیک تضادهای جالبی را می بینید. از سواحل معروف آن گرفته تا معماری های تاریخی که در کنار ظاهری مدرن از شهر، قرار گرفته اند، همگی تضادی جالب و جاذبه های مکزیک را کنار هم تشکیل داده اند. مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک، یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای مکزیک است که بیش از 1700 محله رنگارنگ دارد.

زیباترین جاهای مکزیک و مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک

مکزیکو سیتی ؛ پایتخت مکزیک، به عنوان دومین شهر بزرگ جهان با بیش از 18 میلیون نفر جمعیت می باشد که یک شهر مهد تمدن و فرهنگ های مختلفی است.آزتک ها در قرن 14مکزیکوسیتی را بنا کردند ونام تنوشتیتلان را برای آن برگزیدند.

مکزیکو سیتی، بسیاری از جاذبه های گردشگری و 1500 اثر تاریخی، صدها موزه و مناطق باستان شناسی را در خود جای داده است .

صحرای باخا کالیفرنیا (Baja California Desert)

صحرایی شگفت انگیز که با دیدنش، انگشت به دهان می مانید. باها یا باخا صحرایی در ایالفت کالیفرنیا در مکزیک است که در غرب این کشور قرار گرفته است. کویر باخا، به خاطر درخت های بلند کاکتوس و نقاشی هایی که روی زمین این صحرا، ایجاد می شود، مشهور است. رودخانه های کویری که از تالاب سان ایگناسیو جریان پیدا می کنند، بر روی زمین، ساختاری از انشعابات رود را به وجود می آورد که اگر از بالا نگاه کنید، تصویری از یک درخت را مشاهده می کنید. این کویر شگفت انگیز، از دیدنی های مکزیک است که همچنان دست نخورده باقی مانده است.

پورتو والارتا

یکی دیگر از مقاصد گردشگری مکزیکی ها، شهر ساحلی اقیانوس آرام پورتو والارتا است که اغلب به والارتا کوتاه می شود، شهر – که بخش زیادی از آن با پیشرفت های مدرن دیده میشود- ابتدا در دهه ۱۹۶۰ به عنوان یک زمین بازی برای نخبگان اجتماعی آمریکای شمالی ساخته شد و سپس به منطقه ای شد برای افرادی که به دنبال خانه دومی در آب و هوایی گرمسیری خارج از کشورشان بودند. امروزه مسافران کشتی کروز ، جوانانی که به دنبال ماجراجویی هستند و افرادی که از شنا کردن با دلفین ها لذت میبرند مسافران اصلی این شهر هستند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

گوآناخوآتو

گوآناخوآتویکی از شهرهای زیبای مکزیک است که در قدیم به علت استخراج نقره و امروزه به علت خیابان های تو در توی آن هزاران توریست را از اقصی نقاط دنیا به خود جذب نموده است. شهر گوآناخوآتو جاذبه های فراوانی مانند موزه مومیایی وزیباترین ساختمان های باروک مکزیکی را دارد.

شهر لئون دلس آلداما

لئون دلس آلداما به مردم متفاوتی متعلق بوده و به همین خاطر سبک معماری در آن مختلف می باشد. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی مانند معبد کفاره قلب مقدس مسیح که به سبک معماری گوتیک است و طاق نصرت می باشد.

پارک لاس پوزاس، زیلیتلا

Las Pozas یکی از محبوب ترین و دیدنی ترین نقاط دنیا است که همچون سرزمین عجایب، شگفت انگیز است. مجسمه های سورئالی که در این منطقه قرار گرفته اند همراه با ترکیب زیبایی از طبیعت، منظره خارق العاده ای را ایجاد کرده است که تماشای آن، بی نهایت لذت بخش است. مجسمه ها و سنگ واره های که در این پارک قرار گرفته، شما را به دل فیلم های تخیلی و گاهی هم ترسناک می برد. از این رو پارک لاس پوزاس از جاذبه های مکزیک است که تماشای آن را به ویژه در تاریخ ذکر شده، نباید از دست داد.

موزه زیر آب شهر کانکون

شهرهای دیدنی و جاذبه های گردشگری مکزیکتماشای موزه ها به تنهایی جالب توجه است، حال تصور کنید که در شهر آفتابی کانکون، برای تماشای موزه ای، به زیر آب های شفاف و درخشان بروید. موزه کانکون از مشهورترین جذبه های زیر آب در جهان است که برای حفظ صخره های دریایی ساخته شده است. مجسمه ساز معروفی به نام “جیسون تیلور” مجسمه هایی را بدین منظور زیر آب نصب کرده است. این مجمسمه ها که نمادی از تجمع انسانی است، با تجهیزاتی همچون غواصی یا استفاده از قایق های کف شیشه ای، قابل مشاهده است و امروزه یکی از دیدنی ترین جاذبه های مکزیک را تشکیل داده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *