مجله گردشگری

سفر به هلند در چند دقیقه

هلند کشوری با جمعیت زیاد است که تا حدودی نیمی از زمین های آن بالاتر از سطح دریا و حدود نیم دیگر آن پایین تر از سطح دریا قرار دارند. توریست های زیادی از سرتاسر دنیا فقط برای دیدن آمستردام پایتخت هلند به اینجا می آیند اما هلند در خارج از پایتخت خود هم چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد.

با وجود کانال های متقاطع و چشم انداز وسیع، هلند بهترین جا برای گشتن در مراکز تاریخی شهر و آسیاب های بادی کلاسیک و دیگر مکان های توریستی می باشد که در سرتاسر کشور پراکنده اند. در غرب و شمال هلند، نوار ساحلی طولانی، تلماسه یا تپه های شنی را می بینید اما در بهار باغ های گل به یک جاذبه توریستی بینظیر در هلند تبدیل می شوند و منظره تماشایی از رنگ های درخشان را به نمایش می گذارند.

معرفی بهترین جاذبه های هلند

قدم زدن در میان باغ‌های گل لاله و یا قدم زدن در کنار آبراه‌ها و کانال‌های آبی شهر آمستردام را می‌توان آرزوی هر گردشگری دانست. زیبایی‌های کشور هلند بیش از آنی است که حتی شاید بتوانید تصورش را بکنید، بااین‌حال در این مقاله از وب سایت ایکا هتل سعی شده است برخی از از معروف‌ترین، خاص‌ترین و همچنین دیدنی‌ترین جاذبه‌های هلند را به شما معرفی کنیم.

سفر به هلند در چند دقیقه

۱. کانال‌ های هلند – آمستردام

کانال‌های آبی آمستردام یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر محسوب می‌شوند. با این‌حال، این کانال‌ها علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، در طول تاریخ کاربردهای دیگری نیز داشته‌اند.

سیستم کانال‌های هم‌مرکز آمستردام در میان شاخص‌ترین جاذبه‌های جهان قرار داشته و سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب این شهر می‌کند. اگرچه این راه‌های آبی جذاب به نظر ساده می‌آیند، اما برای برخی کاربردهای شهری ساخته شده و در طول تاریخ آمستردام نقشی کلیدی را ایفا کرده‌اند.

۲. باغ گل کوکنهوف – لیسه

سفر به هلند در چند دقیقهدر نزدیکی شهرهای لیسه و لایدن، در کشور هلند یکی از دیدنی‌ترین پارک‌های اروپا قرار دارد که به باغ اروپا و یا پارک کوکنهوف شهرت دارد. با شروع فصل بهار به مدت دو ماه در پارک کوکنهوف، هزاران لاله رنگی از گونه‌های متفاوت را به نمایش می‌گذارند که به جرأت می‌توان گفت فقط با تماشای رنگ این لاله وجودتان پر از شوق و هیجان می‌شود. در این مدت حدود 700 هزار نفر برای تماشای لاله‌ها به باغ می‌روند. تقریبا هر سال مقدار هفت میلیون پیاز لاله در این باغ 32 هکتاری با کمک نیروی دست انسان کاشته می‌شود که 5/4 میلیون گل لاله در 100 گونه متفاوت از آن سبز می‌شود و وقتی لاله‌ها شکفته می‌شوند تصویری حیرت انگیز از طبیعت خواهید دید.

۳. موزه ملی آمستردام، گالری بزرگ تاریخ هلند

موزه امپراتوری که با نام‌های موزه ملی آمستردام و موزه ریجکس نیز شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های هلند و نیز از مطرح‌ترین موزه‌های اروپا به‌شمار می‌رود. مجموعه موزه شامل حدود یک میلیون اثر در رابطه با تاریخ و هنر هلند می‌شود که تنها ۸۰۰۰ قطعه از آن‌ها در معرض نمایش عمومی قرار دارند. عمده این آثار متعلق به سال‌های ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ میلادی هستند.

۴. خانه آنه فرانک – آمستردام

خانه و یا موزه‌ی آنه فرانک (Anne Frank) یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های هلند در شهر آمستردام است که حدود ۱٫۲ میلیون گردشگر در طول سال از آن دیدن می‌کنند. در این موزه خبری از اشیای عتیقه و گران‌بها نیست، چیزی که خانه آنه فرانک را معروف و محبوب کرده، داستان و روایتی است که این خانه/موزه بیان می‌کند.

این خانه درواقع متعلق به خانه آنه فرانک، یک نویسنده و روزنامه‌نگار فعال در زمان جنگ جهانی دوم بوده است به خاطر فرار از دست آزار و اذیت نیروهای نازی مجبور بودند تا به مدت بیش از دو سال خود را در اتاق‌های پشتی این خانه محبوس کنند تا کسی متوجه حضور آنها نشود.

در طول بازدید از این موزه شما در این ساختمان قدم می‌زنید، اتاقی که آنها خود را برای چند سال در آن زندانی کرده بودند را از نزدیک تماشا می‌کنید و نوشته‌ها و خاطرات روزانه آنه فرانک را می‌خوانید. تمام موارد اگرچه ممکن است جذاب و هیجان‌انگیز به نظر نرسند، ولی این اطمینان را به شما می‌دهیم که بازدید از این خانه تجربه‌ای بسیار قوی و تأثیرگذار برای شما خواهد بود.

 

 

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *