مجله گردشگری

سفری به جنگل دالخانی، دالان بهشت رامسر

جنگل دالخانی، جنگلی کوهستانی است که در امتداد جنگل‌های انبوه رامسر و در مجاورت عروس شهر‌های ایران یعنی رامسر زیبا واقع شده است. این جنگل به دالان بهشت شهرت دارد.
دالان بهشت در روستای دالخانی یا دالیخانی قرار دارد. این روستا در جنوب شرقی رامسر قرار گرفته است.

یکی از زیباترین و بکرترین جنگل‌های شمال همین‌جاست. هوایش در همه فصل‌ها مطبوع است و تابستان شرجی آزاردهنده‌ای ندارد. در فصل گرما هم شب‌ها خنک است. البته بهترین کار این است که صبح زود به جنگل بروید و با تاریکی هوا از راهی که آمده‌اید برگردید.
بیشتر روز‌ها مه غلیظی جنگل را می‌پوشاند که صحنه‌های سرسبز آن‌را رویایی‌تر هم می‌کند. تصور کنید رانندگی در جاده‌ای که دو طرفش درختان بلند و سبز باشد چه حس و حال خوبی دارد.
این جنگل نه تنها خودش بسیار زیبا و دل نواز است که اگر به آن اعتماد کنید، از میان پوشش متراکم جنگلی و مه غلیظ آن بگذرید و با آن همراه شوید و از دل آن عبور کنید به ییلاق‌های بی نظیر و چشم نواز و جان فزای اکراسر، گرسماسر و جنت رودبار می‌رسید.

سفر به جنگل دالخانی در رامسر:

طبیعت سرسبز این جنگل یکی از مهم ترین جاذبه هایی است که می توانید از آن دیدن کنید و در کنار این طبیعت سرسبز شاهد آلاچیق های چوبی هستید که برای راحتی گردشگران ساخته شده اند و جدای از امکانات رفاهی مناظر زیباتری را به این جنگل بخشیده اند. این آلاچیق ها مکان مناسبی برای پیک نیک های خانوادگی شما است و غذا خوردن در این کلبه های چوبی و دور از هیاهوی شهری حس و حال مثبت و سازنده ای را در شما علاقه مندان ایجاد خواهد کرد. برای اینکه در این جنگل ها احساس راحت تری داشته باشید و امکانات رفاهی نیز در اختیار شما باشد دکه هایی تدارک دیده شده اند که چای و زغال می فروشند همچنین در کنار جاده دالخانی نیز رستوران های محلی با غذاهای محلی آماده خدمت رسانی به گردشگران این منطقه هستند.

گشت و گزار در جنگل

این جنگل به دلیل بالا بودن میزان گردشگران امکانات زیادی را در اختیار علاقه مندان قرار داده است و یکی از مسائل مهم درباره این جنگل نظافت محیط زیست آن است که به خوبی توسط نیروها و مسولان مورد بررسی و پیگیری است. به همین خاطر در مسیر رسیدن به این جنگل یا در هنگام جنگل گردی هیچ زباله ای را نخواهدی دید. و این می تواند یکی از ویژگی های بارز و مهم در باره این جنگل دیدنی باشد. جنگل دالخانی دارای گونه های مختلف درختان است بلوط، کوله خاس، ازگیل، زرشک، فندوق، مندی، ولیک، گوجه جنگلی و کلهو از گونه های مختلی هستد که در این جنگل می توانید مشاهده کنید.

اگر هدف شما از سفر کردن به این جنگل ها گشت و گزار در تمامی محیط های جنگلی آن است باید تدارک یک پیاده روی گروهی را بدهید برای این کار باید ابتدا با ماشین به روستای گالش بروید و ماشین خود را در این روستا پارک کنید و ادامه مسیر را پیاده روی کنید.

آشنایی بیشتر با جنگل دالخانی

برای پیاده روی کردن بهتر است از کنار مسیر رودخانه ها بروید بهترین زمانی که می توانید برای سفر به این جنگل انتخاب کنید تابستان است زیرا خیلی از گردشگران در فصل های تابستان به شمال می روند و هوای شرجی ان را تحمل می کنند اما در این جنگل هوا نیز خنک تر است و طبیعت زیبای آن نیز جالب توجه می باشد.

برای اقامت در جنگل های دالخانی نیز می توانید از چادرهای مسافرتی استفاده کنید. اما برای اینکه اقامت راحت تر و بدون دردسری داشته باشید توصیه می کنیم تا به روستای زیبای گرسماسر  بروید. در این روستا خانه ها و ویلاهایی در اختیار گردشگران قرار می گیرد که امکان اقامت راحت را برای آن ها فراهم می کند.

برای آشنایی با دیگر مناطق تفریحی و گردشگری ایران اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *