مجله گردشگری

کندلوس ، روستایی ۴ هزار ساله در نوشهر

بسیار پیش می آید که در ایران خیلی از جاذبه یا روستاها را ببینیم و شاید باورش برایتان دشوار باشد که بداینم اینجا واقعا ایران زیبای خودمان است کشوری که هر گوشه اش شما را در زیبایی خود فرو می برد. روستای زیبای کندلوس از آن دسته مقصد هایی است که شاید اگر عکس آن را دیده باشید به سختی باور کنید اینجا تکه ای از کشور زیبای خودمان است.

روستای کندلوس در نوشهر واقع شده است که به دلیل فضای سالم و آب و هوای پاک، حال و هوای خاص و متفاوتی به نسبت شهرها دارد.کندلوس روستایی ییلاقی است که تاریخی ۴ هزار ساله را با خود یدک می کشد.در ادامه با ایکا هتل همراه باشید:

روستای کندلوس کجاست؟

این بهشت کوچک در خطه سرسبز شمال واقع شده است،پس برای رسیدن به این بهشت کوچک، باید ابتداراهی استان مازندران شوید. سپس به شهر نوشهر بروید. بعد به یکی از زیباترین روستاهای ایران می‌رسید. روستایی که مانند نگینی پر فروغ با طبیعتی باورنکردنی در بین بقیه روستاهای ایران خودنمایی می‌کند. علاوه بر این روستای کندلوس در نوشهر قدمتی ۴ هزار ساله دارد. اشیایی که به زمان‌های دور برمی‌گردند را می‌توانید در موزه این روستا پیدا کنید.

چرا باید به روستای کندلوس در نوشهر برویم؟

با وجود اینکه روستای کندلوس روستایی  کوچک است، دنیایی از جاذبه‌ها را در خود جای داده است. می‌خواهیم تعدادی از این جذابیت‌ها را به شما هم معرفی کنیم.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

طبیعت روستای کندلوس

از آنجا که روستای کندلوس در خطه سرسبز شمال قرار گرفته است، طبیعی است که طبیعتی سحرانگیز داشته باشد. کندلوس در کوه‌های البرز و در دره‌ای به نام زانوس قرار گرفته است. دره‌ای که در آن انواع گونه‌های گیاهی و جانوری به چشم می‌خورد. چشمه‌سارهای بی‌شمار، زیبایی این دره را چندین برابر می‌کنند.

آبشار کندلوس

در ۵ کیلومتری روستا، آبشاری ۱۰ متری قرار دارد که با جنگل محصور شده است. برای رسیدن به آبشار کندلوس حدود ۱ ساعت پیاده‌روی لازم است.

معماری روستای کندلوس در نوشهر

دیدن معماری روستا و خانه‌های روستایی و زندگی اهالی این روستا از نزدیک، یکی دیگر از نکات مهم در بازدید از این روستا است. روستایی که خانه‌های چوبی قدیمی با ایوان‌های کاه‌گلی‌اش خودنمایی می‌کند. اهالی روستا هم جان تازه‌ای به این همه زیبایی می‌بخشند.

آرامگاه امامزاده فضل و فاضل

یکی دیگر از دیدنی های این روستا، آرامگاه امامزاده فضل و فاضل است که از مکان های زیارتی روستا هم محسوب می شود. آرامگاهی ساده و چوبی که قدمت آن به ۱۰۰ سال پیش بر می گردد.

اولین موزه روستایی دنیا، موزه روستای کندلوس در نوشهر

جدای از طبیعت بکر و سیری ناپذیر، اولین موزه روستایی دنیا هم در کندلوس واقع شده است. موزه‌ای که ۲ طبقه دارد اما شهرتش جهانی است. جالب است بدانید که در موزه کندلوس، آثار و اشیا از هزاره دوم قبل از میلاد تا دوران قاجار، نگهداری می‌شود.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *