وبلاگ

روستای اولسبلنگاه ماسال؛ بهشتی در کوهستان‌های گیلان

روستای اولسبلنگاه ماسال بیشتر شبیه به تصاویر کارت‌پستال‌های خارجی است تا یک روستا در شمال ایران! در این مکان، همه‌چیز دیدن دارد؛ از زمین گرفته تا آسمان، همه و همه مناظری شگفت‌انگیز را نشان می‌دهند.

روستای اولسبلنگاه کجاست؟

در گیلان و در ۲۸کیلومتری جنوب غرب ماسال و تقریبا در ارتفاع ۱۴۹۰متری از دریا، می‌توانید روستای اولسبلنگاه ماسال را پیدا کنید. پس از رفتن از ماسال برای رسیدن به این روستا، باید وارد جاده منتهی به روستای گیلوان شوید. بعد از آنکه ۲۸ کیلومتر راندید، به مقصد خواهید رسید.

این منطقه ییلاقی چشم‌اندازی سرسبز و خانه‌هایی چوبی دارد که زیبایی روستا را دوچندان می‌کند. اسب‌های وحشی را هم به این مجموعه زیبا اضافه کنید تا بدانید که با رفتن به روستای اولسبلنگاه، ترکیبی کامل از زیبایی‌های خدادادی مقابل چشمانتان خواهند بود.

روستای اولسبلنگاه ماسالدیدنی‌های روستای اولسبلنگاه ماسال

روستای اولسبلنگاه سرشار از زیبایی است و تنها با نشستن و تماشای اطراف، می‌توانید فکر خود را از همه‌چیز فارغ کنید.

اما اگر بخواهیم به‌طور خاص جایی را به شما پیشنهاد کنیم، یکی از آن مکان‌ها ارتفاعات آلاله خواهد بود. مراتع سرسبز در این مکان، مناسب عکاسی و البته خیال‌پردازی در دل طبیعت هستند. تصور کنید صبح با صدای حیوانات و پرندگان از خواب بیدار شوید و اولین چیزی که مقابل چشمتان ظاهر می‌شود، مراتع سرسبز و کلبه‌های چوبی است! آیا تابه‌حال چنین موقعیت خیال‌انگیزی را دیده‌اید؟

اگر مسیر روستا را ادامه دهید، ییلاق سوئه چاله را خواهید دید. درنهایت، به روستای مرتفع گیلوان می‌رسید و می‌توانید بنای یادگار میرزاکوچک‌خان جنگلی را در این روستا ببینید.

بهترین زمان سفر به روستای اولسبلنگاه

این روستا همچون بسیاری از مناطق دیگر گیلان، آب‌وهوایی معتدل دارد و صبح و شب‌ها کمی سردتر خواهد بود. رفتن به این روستا در تمامی فصول، لطف خودش را دارد؛ اما به‌علت شرایط آب‌وهوایی، بهترین زمان سفر فصل تابستان خواهد بود. همچنین باید بدانید که در اوایل بهار احتمال بارش برف در اولسبلنگاه وجود دارد. بنابراین اگر می‌خواهید در این فصل سفر کنید، حتما لباس گرم و تجهیزات لازم به همراه داشته باشید. بسیاری از افراد، پاییز را برای رفتن به شهرهای شمالی کشور انتخاب می‌کنند؛ زیرا شمال در این فصل، نمایشگاهی از رنگ‌ها را ارائه می‌کند.

با وجود این، از نیمه فصل پاییز تا آخر زمستان، سرمای زیادی روستای اولسبلنگاه را در بر می‌گیرد و رسیدن به روستا هم سخت خواهد شد.

امکانات این مکان زیبا

در ابتدا، باید بگوییم که این روستای زیبا برق شهری ندارد و نیروی برق آن را موتوربرق تأمین می‌کند. به همین خاطر، پس از ساعت ۱۲ شب در این منطقه، برق قطع می‌‌شود، که البته مزیت مهم آن سکوت آرامش‌بخشی است که در پی دارد.

بنابراین حواستان باشد که اگر پس از ساعت ۱۲ شب، قصد قدم‌زدن در روستای اولسبلنگاه ماسال را دارید، با خود یک چراغ‌قوه ببرید تا درصورت قطعی برق مشکل نداشته باشید.

سایر امکانات رفاهی نیز به‌صورت ابتدایی در این روستا وجود دارند. در روستای اولسبلنگاه ماسال، می‌توانید از مغازه‌های لبنیاتی محصولات تازه و طبیعی و عسل مرغوب تهیه کنید. یک قصابی نیز در آن اطراف وجود دارد که گوشت‌های تازه و لذیذ می‌فروشد؛ بنابراین می‌توانید بساط کباب را نیز به‌سادگی برپا کنید.

سرویس‌بهداشتی و سطل‌های زباله نیز از جمله امکانات بهداشتی این منطقه هستند. باید بگوییم که بهداشت این منطقه در سطح خوبی قرار دارد.

سایر چیزهایی که باید بدانید

زمان لازم برای بازدید از روستای اولسبلنگاه ماسال، نصف روز تا یک روز خواهد بود. اما اگر اهل طبیعت گردی باشید، احتمالا بیشتر از این یک‌ روز می‌توانید از این روستا لذت ببرید و ماجراجویی و تنفس در هوای پاک به‌دور از دغدغه‌های شهری را تجربه کنید.

برای آشنایی با اماکن گردشگری ایران و جهان اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *