وبلاگ

دهکده چی چست ارومیه،دیزی لند ایران

دهکده ساحلی چی چست، مکانی تفریحی، فرهنگی و توریستی جهت ایجاد نشاط و بستری سالم بنا شده است. این بنا از دیدنی‌های شهرارومیه است که دارای امکانات فرهنگی، تفریحی و رفاهی است و در روزهای گرم نیز جزو استراحت‌ گاه‌های مناسب به شمار می‌آید.

احداث این منطقه نقطه قوتی جهت پیش بردن پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه بوده است. پروژه ساخت این بنا از سال ۱۳۳۹ شروع شد و در سالهای پس از انقلاب نیز کاربرد‌های مختلفی داشته، اما از سال ۱۳۷۸، شهرداری ارومیه با در دست گرفتن مدیریت این مکان، آنرا احیا کرده و به صورت توریستی در آورده است.

وسعت دهکده

این جاذبه در زمینی با مساحت ۲۰ هکتار بنا شده و امکانات آنرا میتوان به دو بخش رفاهی شامل هتل، رستوران، سوئیت، کافه سنتی، تالار و فرهنگی که شامل آمفی تئاتر و… میشود تقسیم کرد. هتل سه طبقه با ظرفیت ۱۰۹ نفر و سوئیت‌ها نیز با ظرفیت ۶۲ نفر آماده خدمت رسانی به بازدید کنندگان میباشند.

دهکده چی چست ارومیه،دیزی لند ایران
دهکده چی چست ارومیه،دیزی لند ایران

تفریحات دهکده

از لحاظ امکانات محیطی نیز میتوان به فضای سبز، فضای گل کاری، باغ توت، آمفی تئاتر ۱۲۰۰ نفری اشاره کرد. ساختمان بازی شامل بازیهایی چون بیلیارد، ایرهاکی، استوکر، کارتینگ اتومبیل‌رانی و…. میباشد.

این جاذبه گردشگری یک مجموعه تفریحی خودگردان است و از طریق هزینه‌های دریافتی از مراجعین اداره میشود. یکی از ویژگی‌های این دهکده میزبان بودن جشنواره انگور است که مربوط به سنت‌های اصیل آذری می باشد.

در آینده نیز شاهد احداث منطقه‌ای با وسایل بازی مدرن می شود و همچنین استخر سرپوشیده به علاوه پیست اسکی زمستانی نیز در برنامه کار این دهکده قرار دارد. در این منطقه نیز احداث منطقه‌ای برای ورزش‌های ساحلی و همچنین احداث کلینیک‌های درمانی در دستور کار قرار دارد.

  •  برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *