وبلاگ

دهکده توریستی برنجستانک؛ تجربه کلبه های سوئیسی در ایران

دهکده ای برنجستانک از توابع بخش نارنجستان شهرستان سوادکوه شمالی در استان مازندران است. این دهکده در دهستان چای باغ قرار دارد و یکی از دهکده های توریستی ایران محسوب میشود.

این دهکده توریستی، در طبیعت بسیار زیبا و دیدنی شهر سوادکوه استان مازندران که دارای جاذبه های طبیعی بسیاری از جمله هفت آبشار سوادکوه است قرار دارد.این مکان که به عنوان مکانی توریستی اقامتی شناخته شده است بسیار زیبا و باطراحی خاصی است.

طراحی کلبه های این دهکده برگرفته از معماری سوئیسی و کلبه های معروف سوئیس است که همین سبب تمایز و جذابیت این مجموعه با سایرین شده است. کلبه های با شکل مثلث و ساخته شده با چوب که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است.

در این مجموعه وجود کلبه هایی با سبک سوئیسی یکی مهم ترین جاذبه های آن محسوب می شود.سوئیت های این اقامتگاه با ابعاد 40 متر مربع به صورت خانه بومی است. برنجستانک به دلیل وجود منظره طبیعی زیبا و منحصر به فرد مکان مناسبی برای جشن ها و مراسمات خانوادگی می باشد. این مجموعه سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

 دهکده برنجستانک زیبا ومکانی امن و مطمئن برای تفرج و بازی کودکان است. علاوه بر این ها دارای امکاناتی همچون رستوران و کافی شاپ برای تامین وعده های غذایی گردشگران است. در این رستوران ها انواع مختلف غذاهای گرم و سرد و انواع نوشیدنی ها سرو می شود از غذاهای سنتی گرفته تا فست فود ها.

دهکده توریستی برنجستانک؛ تجربه کلبه های سوئیسی در ایران
دهکده توریستی برنجستانک؛ تجربه کلبه های سوئیسی در ایران

تفریحات دهکده برنجستانک

1.قایق سواری در دریاچه

قایق و کشتی در دریاچه: یکی از تفریحات این منطقه قایق سواری است.کنار دریاچه سد زمزم امکاناتی فراهم شده تا گردشگران و مسافران با اجاره قایق به آغوش آب دریاچه بروند.

2.آموزش اسب سواری

در بخش دیگری از مجموعه یک باشگاه اسب سواری ساخته شده است که شما می توانید اسب هایی از نژاد های مختلف را در این مکان پیدا کنید.

به لطف وجود این باشگاه اسب سواری شما می توانید زیبایی حرکت اسب ها را تماشا کنید و از آن لذت ببرید. البته فقط تماشا نیست و امکان اموزش اسب سواری نیز برای شما به ارمغان آماده است و می توانید علاوه بر لذت کسب تجربه نیز داشته باشید.

3.عکاسی

وجود سد زمزم و دریاچه آن و همچنین پوشش جنگلی اطراف آن سبب شده است که محیط مناسب و بسیار زیبایی برای عکاسی از منظره و همچنین ثبت لحظه های خوش شما فراهم شده است.شما می توانید با عکاسی از طبیعت موجود و دوستان خود لحظات شادی را برای خود به ارمغان آورید.

4.کمپینگ

همانطور که گفته شد وجود دریاچه در این مجموعه سبب شده که امکان کمپینگ نیز برای گردشگران به وجود آید.کسانی که به کمپینگ علاقه دارنداین مکان یکی از مناسب ترین نقاط برای زدن کمپ در این ناحیه از مجموعه محسوب می شود شما می توانید با تهیه چادر و لازم مورد نیاز خود از بودن در این ناحیه کمال لذت را ببرید.

 زیبایی مسیر دهکده توریستی برنجستانک دست کمی از خود مجموعه ندارد .زیبایی این جاده به گونه ای است که طیبعت بسیار زیبا و دل انگیزی دارد. که در همه فصول سال جذابیت و شگفتی خاص خود را دارد .و خود یکی از تفریحات سفر به این ناحیه محسوب می شود.

 برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *