مجله گردشگری

دریاچه حلیمه جان، عروس گیلان

عروس گیلان یا همان دریاچه حلیمه جان با اینکه مدت‌ها ناشناخته بوده، اما این روزها به یکی از جاذبه‌های گردشگری گیلان تبدیل شده است. با ایکاهتل همراه باشید.

آشنایی با دریاچه حلیمه جان

قطعا دیدن طبیعت هر کسی را به وجد می‎آورد اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که طبیعت بکر و هوای عالی حال تان را خوب می کند، این جا مخصوص شماست. دریاچه حلیمه جان یا دریاچه عروس یکی از دیدنی های رودبار است که در روستای حلیمه جان رودبار قرار دارد. شاید نام دریاچه عروس و روستای حلیمه جان کمتر به گوشتان خورده باشد؛ اما باید بدانید که این روستا یکی از بکرترین و خوش آب و هواترین مناطق استان گیلان به شمار می‌رود.

شاید یکی از علت های نام گذاری این دریاچه به اسم عروس تغییر رنگ آب آن است به این صورت که اول صبح‌‎ها، جلبک‌های سبز، سطح دریاچه را می‌پوشانند و آب که سبز رنگ است، باد که می‌وزد، کم کم جلبک‌ها کنار می‌روند و رنگ آبی دریاچه جلوه‌گری می‌کند و این از زیبایی های این دریاچه است.

دریاچه حلیمه جان، عروس گیلان

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دریاچه حلیمه جان کجاست؟

دریاچه عروس در روستایی به نام حلیمه جان واقع شده است.که از توابع بخش رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار است. این روستا به لحاظ طبیعت زیبا، معروف شده است و یکی از مکان‌هایی که مردم را سمت خود جذب می‌کند وجود دریاچه‌ای در این روستا است که به عروس معروف است. این دریاچه به دلیل طبیعت بکر اطراف آن، دارای زیبایی‌های خاصی است. که به دلیل قرار گیری در ارتفاعات، در تابستان نیز هوایی خنک دارد.
بهترین زمان برای سفر به این روستا، تابستان و بهار است. فصل‌های زمستان و پاییز نیز برای مشاهده زیبایی‌های وصف ناپذیر طبیعت این روستا، زمان بسیار مناسبی‌ است، اما امکان کمپ زدن در اطراف این دریاچه به علت گل آلود بودن مسیر‌های اطراف آن وجود ندارد.

دیدنی‌های دریاچه حلیمه جان چیست؟

مجتمع تفریحی رفاهی برای معرفی در اطراف دریاچه وجود ندارد. همین بکر بودنش، باعث جذابیت بیشتر این دریاچه شده است. در واقع طبیعت منطقه و زیبایی دریاچه، برای طبیعت گردها و عاشقان عکاسی، بزرگترین ویژگی ا‌ست. اگر عاشق کمپینگ هستید، حتما باید سری به این دریاچه بزنید.
طبیعت بکر منطقه و مناظر خیره کننده‌ای که دریاچه خلق کرده است، بستر مناسبی برای آرامش و لذت بیشتر شما را در سفر به این روستای قدیمی فراهم می کند.

از چه مسیری به دریاچه برویم؟

بهترین راه دسترسی به این روستا، آزاده راه تهران–قزوین است. آزاده راه را که به سمت منجیل و رودبار طی می‌کنید تا به تونکابن (منظور شهر تنکابن در مازندران نیست) می رسید. بعد از آن تابلوی روستای حلیمه جان را خواهید دید و وارد خروجی روستای حلمیه جان شوید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.