وبلاگ

دریاچه ای در دل زیبایی ایران

در جنوب شهر گرگان، در دهستان انجیرآب و در دامنه کوه توشن، روستایی با طبیعت زیبا قرار دارد. دریاچه توشن یا آب‌بندان، با ارتفاع 250 متر از سطح دریا و 300 متر طول در حاشیه جنوبی این روستای سرسبز واقع شده است. این دریاچه در واقع یک سد خاکی تاریخی‌ست که آب آن از چشمه دوبرار در نزدیکی جنگل النگدره تامین می‌شود و سه طرف آن‌را جنگل و مرتع فراگرفته است؛ قرارگیری این دریاچه در کنار مناطق جنگلی النگدره، ماهیان رنگارنگ در آب‌های شفاف آن، نزدیکی به شهر گرگان و… این جاذبه دیدنی را به یکی از مقاصد پرطرفدار تبدیل کرده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فصل پاییز این دریاچه برای کسانی که عاشق منظره‌های متفاوت و رنگارنگ هستند بی‌نظیر است. هوای پاییز تا آبان بسیار عالی است و درختان هنوز به خواب زمستانی فرو نرفته‌اند؛ برگ‌های آن‌ها به رنگ‌های زرد و سبز و قهوه‌ای و قرمز تابلویی می‌سازد که فقط از نقاش طبیعت بر می آید. البته فعلا سفر به این منطقه را به دلیل بحران کرونا به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم.

دریاچه توشن گرگان جاییست که باید با جان و دل ببینید و از آن مراقبت کنید. این دریاچه در عین این که محیط کم‌نظیر و فوق‌العاده زیبا دارد، بسیار هم به شهر نزدیک است و دسترسی به آن بسیار ساده است. هر وقت دلتان گرفت می‌توانید سوار ماشین شوید و نهایتا نیم ساعت بعد در کنار منظره‌ی چشم‌نواز آن به آرامش برسید. البته پس از یرطرف شدن بحران کرونا!

 

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

در ادامه تصاویر دیگری از این منطقه بهشتی را باهم تماشا می‌کنیم.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *