وبلاگ

خوشمزه ترین غذاهای استان سیستان و بلوچستان

هر منطقه، شهر، یا کشوری با توجه به نوع مواد غذایی و محصولات تولیدی همان منطقه خوراک و غذاهای مخصوص به خود را دارد، مثلا اگر شهری اقتصاد و تولیداتش بر محور دامپروری است بیشتر غذاهای گوشتی مصرف می کند و یا اگر شهری و منطقه ای بر پایه تولیدات کشاورزی امورات خود را می گذراند طبیعی است که بیشترین مصرف مواد غذایی آن از راه محصولات تولیدی کشاورزی است.در این مطلب به معرفی انواع غذاهای استان سیستان و بلوچستان می‌پردازیم.

استان سیستان و بلوچستان هم چون دامپروری در آنجا به شکل گسترده‌ای رایج است به همین دلیل مصرف غذاهای گوشتی در این استان بیشتر است. همچنین خرما یکی دیگر از مواد مورد مصرف در تغذیه روزانه است و بر خلاف کشورهایی که با این استان هم مرز هستند و به خوراک های تند مزه تمایل دارند اهالی این استان میل و رغبتی به غذاهای تند ندارند. در این مقاله از وب سایت www.ikahotel.com چند تا از خوشمزه ترین و بهترین غذاهای استان سیستان و بلوچستان را به شما معرفی می کنیم البته همه غذاها خوب و خوشمزه هستند اما بعضی غذاها با همه جور ذائقه و سلیقه جور در می آید و به خاطر همین به نظر بهتر و خوشمزه تر می رسند.

خوشمزه ترین غذاهای استان سیستان و بلوچستان

معرفی غذاهای خوشمزه ی استان سیستان و بلوچستان

چنگال

چنگال غذای مردم بومی استان سیستان و بلوچستان برای پذیرایی از مهمان است و با دوغ مصرف می‌شود. این غذا نوعی شیرینی هم به حساب می‌آید که در سفره‌های افطاری مردم استان سیستان و بلوچستان دیده‌می‌شود. مواد مورد نیاز برای چنگال خیلی ساده و به راحتی قابل دسترسی است؛ آرد و خرما و روغن حیوانی.

آبگوشت زابلی

آبگوشت سیستانی یکی از غذاهای این استان است که یک تفاوت با آبگوشت‌های معروف ایرانی دارد و آن هم استفاده از ادویه‌ محلی استان به نام آچار است. به جز آچار برای پخت آبگوشت زابلی گوشت، رب گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، پیاز، نمک، فلفل، زردچوبه و روغن محلی استفاده می‌شود.

کشک زرد

یکی دیگر از غذاهای استان سیستان و بلوچستان که مردم شهر زابل، آن را زیاد مصرف می‌کنند، کشک زرد است. معمولاً این غذا را بیشتر برای صبحانه‌ و در روزهای سرد پاییز و زمستان می‌پزند و استفاده می‌کنند. کشک زرد یک غذای سنگین و مقوی است که در یک وعده ‌غذایی کامل مصرف می‌شود. این غذا را از فرآورده‌های ماستی مثل یک سوپ غلیظ که هضم آن راحت است تهیه می‌کنند و یکی از پرطرفدارترین غذاهای محلی مردم استان سیستان و بلوچستان است. مواد لازم عبارتند از کشک زرد، پیاز، آب یا آب گوشت.

خوشمزه ترین غذاهای استان سیستان و بلوچستان2آشنایی با خوراک‌های بومی سیستان و بلوچستان

لندو
نام خرما و جنوب کشورمان با هم عجین شده است. سیستان و بلوچستان نیز یکی از قطب های تولید خرما در کشور است که انواع و اقسام خرماهای خوشمزه از محصولات این دیار است بنابراین جای تعجب ندارد اگر خرما جایگاه ویژه ای در سبد غذایی سیستانی ها داشته باشد. لندو خوراک خوشمزه این دیار ترکیبی از خرما، گندم و کنجد است. برای تهیه لندو هسته خرماها را گرفته در ظرف می ریزیم. در مرحله بعد گندم را برشته کرده و داغ داغ به خرما اضافه می کنیم. سپس کنجد را برشته کرده و داغ داغ به موادمان اضافه می کنیم. مواد را خوب مخلوط کرده و روی آن یک شی سنگین می گذاریم تا کاملا به هم بچسبند. بعد از گذشت ده ساعت لندو آماده است می توانید به شکل دلخواه آن را سرو نمایید.

تباهگ

تباهگ نیز یکی از غذاهای سنتی استان سیستان و بلوچستان در منطقه مکران، شهرهای نیکشهر، فنوج، لاشار و سرباز است. این غذا در ماه رمضان بیشتر مصرف می‌شود. مواد لازم این غذا، برنج و گوشت خشک‌ است.

 

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.