وبلاگ

جزیره برنئو سومین جزیره بزرگ جهان

جزیره برنئو سومین جزیره بزرگ جهان و اولین جزیره بزرگ در آسیا است و بزرگترین جزیره مالزی می باشد.جالب است بدانید که بورنئو فقط در مالزی نیست و قسمت بزرگ آن در کشور اندونزی قرار دارد .علاوه بر این دو کشور ، بورنئی نیز مالک این جزیره بزرگ و زیبا می باشد ، گونه‌های گیاهی و جانوری منحصربه ‌فرد جزیره بورنئو ، این منطقه را بسیار جذاب کرده و سالانه هزاران توریست به این منطقه می آیند .

تاریخچه جزیره بورنئو

بورنئو در گذشته در سلطه ژاپنی‌ها بود و برای زندانی کردن دشمنان خود در جنگ جهانی دوم آن ها از این جزیره است استفاده می ‌کردند.ولی امروزه از آن مالزی ، اندونزی و بورنئی است . خوب است بدانید که بورنئو یکی از قدیمی ‌ترین مناطق در این کره خاکی است .جنگل‌های بورنئو از جمله کهن ترین جنگل های جهان به شمار می روند .قدمت بورنئو به صدها میلیون سال پیش باز می گردد ، زمانی که نه انسانی بود و نه دایناسوری . این جنگل‌های 130 میلیون ساله شاید کهن ترین جنگل های این کره خاکی باشند . لازم به ذکر است که نصف چوب مصرفی کل دنیا از این جنگل ها تامین می شود ، بیشتر جنگل های بورنئو ، جنگل‌های استوایی هستند که امروزه تعداد آن ها خیلی کم شده است .

جزیره برنئو سومین جزیره بزرگ جهان
جزیره برنئو سومین جزیره بزرگ جهان

جنگل بورنئو محل رویش گیاهان عجیب است

اگر  به بورنئو سفر کردید ، نگران بارندگی های شدید نباشید .چرا که در این جزیره گیاهانی می رویند که از برگ های پهن آن ها در زمان بارش های شدید می توانید به ‌عنوان چتر استفاده کنید .همچنین عجیب‌ ترین گل دنیا ، یعنی زنبق بدبو  که علاوه بر این که بد بوترین گل دنیا است.بزرگ ترین و عجیب‌ ترین گل دنیا نیز به شمار می رود .بوی بد این گل به حدی زیاد است که به گل جنازه معروف است ، در سفر به بورنئو حتما با این گل عکس بگیرید چرا که تنها و تنها در این منطقه می روید .

جزیره برنئو سومین جزیره بزرگ جهان
جزیره برنئو سومین جزیره بزرگ جهان

بازار شناور در بورنئو

با این که بورنئو پر از چنگل های استوایی است ولی متاسفانه خاک حاصل ‌خیزی ندارد .تنها در قسمت هایی مردم برنج ، غلات و کدو حلوایی می کارند ،قسمتی از بورنئو که در اندونزی قرار دارد خاک حاصلخیزتری دارد. مردم با کاشت و برداشت محصولات کشاورزی خود ، آن ها را در بازارهای شناور به فروش می رسانند و امرار معاش می کنند. این بازارهای شناور از جمله جاذبه های گردشگری به شمار می روند که حتما باید از آن ها دیدن کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.