مجله گردشگری

جاذبه های گردشگری دهلی، پایتخت باستانی هند

دهلی، یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق در جهان، ترکیبی بی‌پروا از سنت و مدرنیته را به نمایش می‌گذارد که هم به‌عنوان مرکز مذهبی و هم به‌عنوان شلوغ‌ترین دروازه بین‌المللی هند دارای اهمیت است. در ادامه این مقاله با جاذبه های گردشگری دهلی آشنا خواهیم شد.همراه ما باشید.

تاریخ دهلی به قدمت رودخانه باستانی جمنا است، رودخانه‌‌ای مقدس‌ در آیین هندو که خط تقسیم طبیعی بین دهلی نو در غرب و دهلی قدیم در شرق به حساب می‌آید. نکات برجسته برای گردشگران در این شهر شلوغ و پر جنب و جوش شامل هنرهای متنوع و صنایع دستی ، بسیاری از بناهای یادبود باشکوه، سالن‌های هنرهای نمایشی بی‌‌ شمار و غذاهای عالی آن مانند خوراک‌هایی از هر بخش هند می‌باشد. دهلی همچنین با داشتن بازارهای متعدد و مراکز تجاری مانند چاندی چوک (Chandni Chowk)، معروف‌‌ ترین مرکز تجاری منطقه، بهشتی برای کسانی است که به تور هند می‌روند.

جاذبه های گردشگری دهلی

معبد آکشاردام (Akshardham)

معبد آکشاردام همه ساله ۷۰ درصد تمام گردشگرانی را که به دهلی سفر می‌کنند، به خود جذب می‌کند. این معبد باید در اولویت فهرستی باشد که برای بازدید از دهلی تنظیم کرده‌اید. از همان هنگامی که وارد می‌شوید، دیگر دلتان نمی‌خواهد این معبد را ترک کنید. معبد آکشاردام معماری شگفت‌انگیزی دارد و می‌توانید از نمایش آب‌نماهای آن لذت ببرید یا در قایق‌سواری‌های آموزنده شرکت کنید. علاوه بر آنچه که گفته شد، یک باغ بزرگو یک فود کورت از دیگر امکانات این معبد است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

گالری ملی هنر مدرن (NGMA)

گالری ملی هنر مدرن یکی از کم سروصداترین ساختمان‌های عمومی دهلی است. اگر در این معماری باشکوه و بسیار زیبا قدم بزنید، دیگر دلتان نمی‌آید که به خیابان‌های شوغ و پرسروصدای دهلی بازگردید. اگر با مترو به این مکان می‌روید، باید در ایستگاه «خان مارکت» پیاده شوید (خط بنفش). شما می‌توانید از فروشگاه موزه تصویر، کارت پستال و سوغاتی را با قیمت مقرون به‌صرفه خریداری کنید.

معبد نیلوفر آبی (lotus temple)

معبد لوتوس یا نیلوفر آبی یکی از جاهای دیدنی دهلی می باشد که با نام معبد آیین بهائی یا مشرق الاذکار بهائیان مشهور می باشد و به عنوان مادر معابد شبه قاره هند شناخته شده‌است. این معبد یکی از پربازدیدکننده‌ترین ساختمان جهان است.

جاذبه های گردشگری دهلی، پایتخت باستانی هند

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

قلعه تغلق آباد

قلعه‌ی تغلق‌آباد را موسس سلسله‌ی تغلق در سال ۱۳۲۱ میلادی بنا کرد. طول ناحیه‌ای که این قلعه آن را دربر گرفته، ۶٫۵ کیلومتر است و در دوران حکومت سلسله‌ی تغلق، در منطقه‌ی مسکونی-تجاری آن قرار داشت. کافی است کمی در مورد آن و راه‌های دسترسی به این قلعه جستجو کنید تا به راحتی با مترو به آن بروید. حتی می‌توانید در اطراف این قلعه پیک‌نیک به پا کرده و از یک روز دلنشین آفتابی لذت ببرید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این بنا ایستگاه تغلق‌آباد است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری دهلی

آرامگاه صفدر جنگ

این بنای تاریخی را می‌توان آخرین چراغ معماری مغول نامید که در دهلی می‌درخشد. آرامگاه صفدر جنگ در سال ۱۷۵۴ میلادی، برای دولتمردی به نام صفدر جنگ ساخته شد. این سازه‌ی بزرگ توسط باغ‌های زیبایی به سبک چارباغ مغول احاطه شده است. شما قطعا از سکوت که بر این بنا حکم‌فرماست، شگفت‌زده خواهید شد چون این آرامگاه کنار خیابان شلوغ «Lodi» قرار دارد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

باغ پنج حس

این باغ درمانی برای چشم‌ها است. باغ ۵ حس ۲۵ مجسمه و نقاشی‌های دیواری دارد که به نمایش گذاشته شده‌اند و دارای گردشگاه‌هایی است که توسط گل‌های معطر و درختچه‌ها و بوته‌های زیبا احاطه شده‌اند. در باغ می‌توانید به رستوران یا مرکز خریدی که در آن وجود دارد بروید و در حالی که نسیم ملایمی گونه‌هایتان را نوازش می‌دهد، از خوردن غذای خوشمزه‌ی هندی لذت برید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *