وبلاگ

بوتیک هتل‌ چیست؟تفاوت هتل با بوتیک هتل!

هتل ها انواع و اقسام متفاوتی دارند و با توجه به ویژگی‌هایشان، در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. بوتیک هتل‌ ها نوعی از هتل‌ها هستند که فضای کوچک‌تری دارند و سعی می‌کنند محیط دوستانه‌تری را برای مسافران و مهمانان خود آماده کنند. این هتل‌ها ویژگی‌های دیگری نیز دارند که در ادامه این مقاله از ایکا هتل به آن‌ها می‌پردازیم.

بوتیک هتل چیست؟

واژه بوتیک هتل برای اولین بار در دهه 1980 در لندن مطرح شد و از آن‌جا به بریتانیا و آمریکای شمالی راه پیدا کرد. بوتیک هتل‌ها اتاق‌های کمتری دارند و فضایی صمیمی و دوستانه را در یک محیط مدرن برای مسافران خود فراهم می‌کنند. این هتل‌ها اغلب ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها از هتل‌های دیگر متمایز می‌کند. ویژگی‌هایی که باعث جذب مسافر به بوتیک‌ هتل‌ها می‌شود تا جایی که حتی اگر قصد اقامت نداشته باشند، برای بازدید به این هتل‌ها می‌روند. بوتیک هتل‌ها معمولا امکانات لوکس و قابل توجهی را برای مهمانان خود آماده می‌کنند و سرویس‌های مخصوص به آن‌ها ارائه می‌دهند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

از جمله ویژگی‌های بوتیک هتل‌ها عبارتند از:

اتاق‌های کمتر: یکی از مهم‌ترین نکاتی که در بوتیک‌ هتل‌ها رعایت می‌شود، تعداد اتاق‌های آن است که باید کمتراز 100 اتاق باشد. به این دلیل که مسئولین هتل و کارکنان آن بتوانند خدمات بهتری داشته باشند و به مهمانان خوب رسیدگی کنند.

استانداردهای بالا: بوتیک هتل‌ ها چه از لحاظ طراحی داخلی و چه از لحاظ امکانات و ویژگی‌ها در حد هتل‌های 5 ستاره هستند و تمامی خدمات خود را با بالاترین کیفیت به مهمانان ارائه می‌دهند.

طراحی متفاوت: طراحی مدرن­، رنگ‌آمیزی جذاب، مبلمان شیک و راحت، چیدمان داخلی و تمام ویژگی‌های مربوط به طراحی بوتیک هتل باید خاص و منحصر بفرد باید و طوری انجام شده باشد که فضایی جذاب و دلنشین را برای مهمان ایجاد کند. در واقع طراحی داخلی بوتیک هتل از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های آن محسوب می‌شود و به صورتی انجام می‌گیرد که مهمان حس کند در خانه و اتاق خودش حضور دارد.

خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها: بوتیک‌ هتل‌ها می‌توانند در یکی از میدان‌ها و خیابان‌های اصلی شهر باشند و بافتی کاملا مدرن داشته باشند یا در حاشیه شهر ساخته شوند و متناسب با بافت سنتی منطقه طراحی شوند. در هر دو صورت گزینه‌هایی را در خود دارند که بخشی از فرهنگ و آداب‌ و رسوم محلی را به نمایش می‌گذارند. یکی از این موارد فرهنگ غذایی و ارائه غذاهای سنتی در رستوران‌ها و کافه‌های موجود در هتل است. بوتیک هتل‌ها علاوه بر انواع غذاهای بین‌المللی و مدرن، منوی غذاهای محلی منطقه را نیز در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهند و آن‌ها را با بالاترین کیفیت آماده می‌کنند.

در کل می‌توان گفت، بوتیک هتل‌ها از امکانات و تجهیزاتی در حد هتل‌های 5 ستاره برخوردار هستند و علاوه بر آن، دارای ویژگی‌های خاص‌تر و متفاوت‌تری نیز می‌باشند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.