مجله گردشگری

بلندترین هتل های جهان کجا هستند و چه نام دارند؟

 

در زمینه بلندترین هتل های جهان، امارات متحده عرب صدر فهرست را به خود اختصاص می‌دهد و پس از آن برخی کشورهای آسیایی و خاورمیانه‌ای دیگر هم به چشم می‌خورند.هتل‌های بسیار مجلل و باابهت تنها جایی شیک برای اقامت شما نیستند، آن‌ها نقطه‌های برجسته‌ای از افق شهری را هم می‌سازند. این هتل‌ها مناظری خیره‌کننده از زاویه دید پرنده را به مهمانان پیشنهاد می‌کنند.

هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی (JW Marriott Marquis Dubai)

بلند ترین برج هتل دبی و مقام دوم در جهان هتل 5 ستاره جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی می باشد. این هتل از دو آسمان خراش 355 متری تشکیل شده و هر دو برج مشابه هم و از بلند ترین های دبی هستند.

بلندترین-هتل-های-جهان-کجا-هستند-و-چه-نام-دارند؟1

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

کالینان ساوث تاور در چین

هنگ کنگ شهری است که در دنیا به خاطر برج‌های سر به فلک کشیده‌اش شهرت دارد و جای تعجب نیست که دهمین هتل این فهرست باشد. اگر چه بیشتر این ناحیه مسکونی است، اما قسمت هتل «کالینان ساوث تاور» (Cullinan South Tower) دهمین هتل بلند دنیا با ۶۸ طبقه و ۲۷۱ متر در آسمان رتبه‌بندی شده است.

میلنیوم پلازا در امارات

«میلنیوم پلازا» (Millennium Plaza) اولین هتل دبی است که جزو ۱۰ هتل بلند جهان خواهید دید. این هتل در قلب دبی واقع شده و از سال ۲۰۱۱ از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. در اینجا اتاق‌هایی لوکس و امکاناتی فوق‌العاده در اختیارتان هستند که در ۶۶ طبقه پراکنده شده‌اند. این برج حدود ۳۰۰ متر ارتفاع دارد.

هتل سلطنتی برج ساعت مکه (Mecca Royal Clock Tower Hotel) :

این برج در مکه و در فاصله کمی از مسجد الحرام ساخته شده که از کنار خانه کعبه به راحتی نمایان است. در مورد این برج عجیب و غریب حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد و در میان زائران ایرانی به برج شیطان معروف است. ارتفاع این برج 601 متر می باشد.

بلندترین-هتل-های-جهان-کجا-هستند-و-چه-نام-دارند؟1

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ماریوت هتل ووکسی مایوئه در چین

«ووکسی» (Wuxi) شهری در سواحل شرقی چین است و یکی از سریع‌ترین متروپولیس‌های جهان به شمار می‌رود. این شهر در افق خیره‌کننده خود، ساختمانی ۶۸ طبقه به ارتفاع ۳۰۳ متر را در بر گرفته است که «ماریوت هتل ووکسی مایوئه سیتی» (Wuxi Maoye City Marriott Hotel) در آن قرار دارد. ساخت هتل بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ اتفاق افتاد و زمانی که به پایان رسید، به یکی از بلند‌ترین برج‌های شهر تبدیل شد.

برج بایوکه ۲ در تایلند

«برج بایوکه ۲» (Baiyoke Tower II) هتلی ۸۴ طبقه است که در بانکوک قرار دارد. این هتل توانسته عنوان بلندترین ساختمان کشور را به خود اختصاص دهد. سکوی تماشای گردان آن مناظری پانورامیک و خیره کننده را از طبقه آخر به مهمانان هدیه می‌کند.

برج العرب دبی (Burj Al Arab)

کمتر کسی است که هتل سوپرلوکس برج العرب را نشناسد. برج العرب دبی که خود روزی رکورد دار بوده با 321 متر ارتفاع در جایگاه چهام بلند ترین برجهای هتل جهان قرار دارد.

بلندترین-هتل-های-جهان-کجا-هستند-و-چه-نام-دارند؟1

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

هتل برج های جومیرا در امارات

«هتل برج‌های جومیرا امارات» (Jumeirah Emirates Towers Hotel) با ۵۶ طبقه‌اش در شهر دبی واقع شده است. این هتل ۴۰ سوئیت لوکس دارد و توسط گروه بین‌المللی جومیرا اداره می‌شود. این هتل در بین پنجاه هتل مرتفع دنیا دسته بندی شده است.

رز ریحان در امارات

«رز ریحان» (Rose Rayhaan) ساختمانی ۷۲ طبقه در خیابان «شیخ زیاد» (Sheikh Zayad) است. این برج، سومین هتل بلند جهان بوده و به خاطر شکوه و لوکس بودنش شهرت دارد. این هتل نوشیدنی الکلی به مهمانان ارائه نمی‌کند و به شیوه‌ای طراحی شده که به گل رز شباهت داشته باشد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *