وبلاگ

برای اقامت در هتل، این نکات را به خاطر بسپارید!

اقامت در هتل ریزه‌ کاری‌هایی دارد که توجه به آنها باعث می‌شود سفری بهترو دلپذیرتر داشته باشید. این نکات را در موقع اقامت در هتل در نظر بگیرید.
این نکات به شما کمک می‌کند که در سفر بعدی خود اقامتی تمیزتر، امن‌تر و راحت‌تر داشته باشید.

نکاتی کاربردی برای اقامت در هتل

• انتخاب هتل مناسب:
انتخاب هتل باید بر اساس مدت اقامت در هتل و مدت زمان سفر باشد. مثلا اگر سفر نسبتا کوتاهی دارید انتخاب یک هتل ارزان قیمت ایده‌ مناسب و خوبی است.
زیرا در این سفرها بیشتر وقت را در گشت و گذار هستید و فقط برای خواب به هتل برمی گردید، گاهی اوقات یک هتل ارزان قیمت هم می‌تواند انتخاب کاملی باشد.

• نیاز های خود را به صورت دقیق قبل از رزرو و انتخاب هتل تعیین کنید :
اگر قصد سفر به شهری را دارید که کسی را در آنجا نمیشناسید به احتمال زیاد زیاد بیشتر زمان خود را در هتل خواهید بود.

بعد از دیدن جاها و امکان‌ دیدنی و گذرندان یک روز شلوغ بخواهید وقت بیشتری را به استراحت در هتل اختصاص بدهید بهتر است که هتلی با تجهیزات کامل تر را رزرو کنید.

اما با وجود دوستان و آشنایان مقیم آن شهر ، ممکن است که وقت کمتری را در هتل صرف کنید و یا از هتل فقط برای خوابیدن و یا دوش گرفتن استفاده کنید.

در این صورت لزومی ندارد که هتل مجهز و گران قیمتی را انتخاب نمایید و می‌توانید هزینه‌ی کمتری را به رزرو هتل اختصاص بدهید.

• اگر قصد دارید که هتلی ارزان قیمت و مناسب برای اقامتی کوتاه مدت تهیه نمایید، می‌توانید از هتل آپارتمان استفاده کنید.
باید توجه داشته باشید که این هتل‌ها مکان‌هایی هستند که در آن‌ها برای مدت کوتاهی از میهمان پذیرایی می‌شود، در اکثر هتل آپارتمان‌ها، وسایل آشپزی وجود دارد و نیازی به رستوران احساس نمی‌شود  و معمولاً قیمت‌ آنها از قیمت هتل‌های مشابه پایین‌تر می باشد.

 

اقامت در هتل
اقامت در هتل
چند نکته مهم  دیگر برای داشتن سفری بهتر
 • • موقیعیت هتل را در نظر بگیرید
  هتل‌هایی که به مرکز شهر و ایستگاه‌های قطار و مراکز خرید نزدیک‌ ترند، مناسب ترند اما گرانتر هستند. قبل از رزرو هتل نقشه‌ی منطقه‌ای که هتل در آن قرار دارد را از نظر موقعیت مکانی بررسی کنید.

• کابل بلند برای موبایل یا سیم رابط همراه داشته باشید
هر روز تعداد وسایلی که به شارژ نیاز دارند بیشتر می‌شود ولی تعداد پریزهای اتاق هتل‌ها ثابت می‌ماند. برای اینکه در سفر دچار محدودیت نشوید، می‌توانید امکانات لازم برای شارژ وسایل متعدد خود را فراهم کنید.
• همراه خودتان ملافه ببرید:

 • یک ملافه‌ تمیز همراه داشته باشید تا از آلودگی و گرد و غبار که ممکن است حساسیت ایجاد کند، خلاص شوید.

  • اتاقی را درخواست کنید که کمتر آلرژی‌زا باشد.

  ترجیحا اتاق‌های موکت‌دار را نگیرید. هتل‌هایی که فرش‌هایی با پرزهای فراوان دارند، تخت‌هایی با پتوهای پرزدار یا پرده‌های کلفت دارند، ممکن است آلرژی‌زا باشند.

  • طبقه‌ی سوم تا هفتم را انتخاب کنید.

  همیشه سعی کنید از طبقه‌ سوم به بالاتر اتاق بگیرید. غیر از منظره‌ بهتر، آمارها نشان داده‌اند که در این طبقات، دزدی‌های کمتری هم اتفاق می‌افتد. بیشتر دزدی‌ها در طبقات اول و دوم است. اما زیاد هم بالا نروید. نردبان آتش‌نشانی‌ها تا طبقه‌ هفتم بیشتر نمی‌رسد!

برای آشنایی با هتل های فرودگاهی ایران جهان اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *