مجله گردشگری

با بهترین غذاهای خیابانی استانبول آشنا شوید

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای دنیا بشمار می رود. جمعیت رسمی استانبول بیش از 14 میلیون نفر است و در سال های اخیر با ورود مهاجران و پناهندگان کشورهای مختلف افزایش بیشتری داشته است. غذاهای خیابانی استانبول بسیار لذیذ هستند و در عین حال قیمت های مناسبی دارند.

وقتی به استانبول می روید، دست فروشان زیادی را می بینید که در محله های مختلف غذاهای خیابانی می فروشند. از سیمیت گرفته تا ساندویچ ماهی در تنگه ی بسفر که نمادی از استانبول هستند. این شهر زیبا غذاهای متنوع زیادی دارد، به ویژه غذاهای خیابانی استانبول که در اواخر شب و یا هر زمانی که رستوران ها تعطیل هستند در دسترس می باشند. در واقع فروشندگان غذاهای خیابانی استانبول شغلی تمام وقت دارند و همیشه در دسترس می باشند. غذاهای خیابانی استانبول در چرخ ها، دکه ها و مغازه های کوچک کنار خیابان به فروش می رسند. در این مطلب از ایکا هتل به معرفی بهترین غذاهای خیابانی استانبول می پردازیم.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

غذاهای خیابانی استانبول

سیمیت ” Simit “

امکان ندارد که در خیابان های استانبول و کنار اسکله قدم بزنی و با مردهایی که روی سرشان یک سینی بزرگ از نان را حمل می کنند روبرو نشوی. اولین غذایی که در استانبول با آن آشنا می شوید نان سیمیت برای وعده صبحانه است. بهترین صبحانه استانبول را می توانید از دکه ها و چرخ دستی های این شهر تهیه کنید. نوبت به این نان خوشمزه که می رسد، افراد از هر طبقه اجتماعی نمی توانند در برابر عطر این نان غلت خورده در کنجد مقاومت کنند. اکثر مردم محلی نیز صبح خود را با یک فنجان چای و نان سیمیت آغاز می کنند.

ایچلی کوفته (İçli Köfte)

بهترین ایچلی کوفته های استانبول را می توانید از صابیرتاشی (Sabirtaşı) خریداری کنید. مواد ایچلی کوفته متشکل از بلغور، گوشت چرخ کرده، جعفری و آجیل کاج است. اگر علاقه ای به صرف غذا در رستوران ندارید ایچلی کوفته یکی از بهترین غذاهای خیابانی استانبول بشمار می رود. دست فروشان خیابان معروف استقلال نیز در مسیر ایچلی را سرو می کنند. این کوفته روزانه به صورت تازه آماده می شود.

با بهترین غذاهای خیابانی استانبول آشنا شوید

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

آشنایی با غذاهای خیابانی استانبول

لهمجون ( Lahmacun)

پیتزای استانبولی! برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده، پیاز و فلفل قرمز با هم ترکیب و روی خمیری نازک پهن می شود. حالا پیتزا در فر گذاشته می شود و بعد از چند دقیقه یکی از خوشمزه ترین غذاهای استانبول آماده است. این غذا را معمولا داغ داغ و به همراه جعفری، آب لیمو و دوغ محلی (آیران) می خورند. با اینکه این غذا در همه محله های استانبول پیدا می شود اما اگر به دنبال خوشمزه ترین نوع آن می گردید باید به جاهایی بروید که برای پختن آن از تنورهای سنگی استفاده می کنند.

بالیک اِکمَک یا ماهی با نان (Balık Ekmek)

یکی از تجربه های خوب سفر به استانبول خوردن ماهی تازه صید شده در تنگه ی بسفر است. این ماهی ها در کشتی های روی آب کبابی شده و به صورت ساندویچ به همراه ترشی، کلم، کاهو، گوجه فرنگی، فلفل و پیاز سرو می شوند. دستفروشان در محله ی کاراکوی و اِمین اونو همیشه حضور دارند.

با بهترین غذاهای خیابانی استانبول آشنا شوید

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

کوکورچ (Kokoreç)

کوکورچ یکی از لذیذترین و پرطرفدارترین غذاهای خیابانی استانبول است. کوکورچ روی سیخ های بزرگ کبابی می شود و سپس به خوبی با اودیه های مخصوص چاشنی دار شده و به صورت ساندویچی سرو می شود. با وجود اینکه روده ی کبابی گوساله چندان جالب به نظر نمی رسد، اما باید گفت که واقعاً این غذای چرب بسیار لذیذ است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *