وبلاگ

آشنایی با 5 کلیسای دیدنی در تفلیس

تفلیس از آن شهرهایی‌ست که باید از نزدیک تجربه‌اش کنید. زنده، بانشاط و با معماری چشم‌نواز و خیرکننده؛ مخصوصا کلیساهایش. بهترین جا برای شناختن معماری تفلیس کلیساهایش است. در این شهر کلیساهای فراوانی وجود دارد. ما در این‌ مقاله از رکسان هتل گلچینی از مهم‌ترین بناهای مذهبی و زیباترین کلیساهای تفلیس را معرفی کردیم و نزدیک‌ترین مسیر‌های دسترسی به آن‌ها را دراختیارتان گذاشتیم.

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیسای جامع تثلیث تفلیس که مردم محلی آن را کلیسای سامبا نیز می‌نامند، از تمام شهر تفلیس قابل رویت است. با قدمتی که به سال ۲۰۰۴ بازمی‌گردد، این کلیسا به‌مناسبت دو هزارمین سال میلاد مسیح و هزار و پانصدمین سال به رسمیت شناختن ارتدکس گرجی بنا شد. کلیسای جامع تثلیث تفلیس با ظرفیت ۱۵ هزار نفر و ارتفاع ۹۷ متر، عنوان‌های بزرگ‌ترین کلیسای ارتدکس جهان و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع جهان را به خود اختصاص داده‌ است. در بنای کلیسا می‌توان المان‌های از معماری مذهبی گرجی و معماری بیزانس را مشاهده کرد.

کلیسای متخی | Metekhi Church

این شما و یکی از خوش منظره ترین کلیساهای دنیا. کلیسای متخی یکی از زیباترین چشم اندازهای تفلیس را دارد. متخی بر فراز صخره ای در نزدیکی رود کر واقع شده است و به همین دلیل شما می توانید شهر را از نمای بالا ببینید.

آشنایی با 5 کلیسای دیدنی در تفلیس
آشنایی با 5 کلیسای دیدنی در تفلیس

کلیسای آنچیسخاتی | Anchiskhati Basilica

کلیسای آنچیسخاتی مریم مقدس، در سده ی 6 میلادی ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین کلیساهای گرجستان و جهان است. این کلیسا از لحاظ معماری جایگاه بسیار ویژه ای دارد و با گشت و گذار در آن می توانید بعضی از زیباترین نقاشی های مذهبی جهان را ببینید.

کلیسای کاتولیک (Catholic)

کلیسای کاتولیک در سال ۱۸۰۸ میلادی ساخته شد و معماری آن ترکیبی از سبک «باروک» (Baroque) و «نئوگوتیک» (Neo-Gothic) است.چیزی شبیه ترکیب کلیساهای «نوردترام» و «سن دنی» پاریس، اما این‌بار در تفلیس. در زمان شوروی سابق از این کلیسا به‌عنوان «انبار غله» استفاده می‌شد و کم‌کم ویران شد، اما در سال ۱۹۹۹ میلادی برای بازدید پاپ از گرجستان دوباره بازسازی شد و مورد استفاده‌ی مردم قرار گرفت.

کلیسای کاشوتی | Kashveti Church

آشنایی با 5 کلیسای دیدنی در تفلیس
آشنایی با 5 کلیسای دیدنی در تفلیس

کلیسای کاشوتی به عنوان یکی از اصلی ترین کلیساهای مسیحیان ارتدکس گرجستان، در خیابان اصلی این شهر قرار دارد. قدمت این کلیسا به سال های 1904 تا 1910 برمی گردد . معماری آن ترکیبی از معماری ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی و… است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *