مجله گردشگری

آشنایی با کشور عمان ،یاقوت پنهان خاورمیانه

کشور عمان به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه است. این کشور از شرایط مطلوبی برای تفریح و گشت و گذار در حاشیه خط استوا، مناطق بیابانی، کوهستان های مرتفع و از همه مهمتر در سواحل این کشور برخوردار است.

در این مقاله از ایکا هتل  به بررسی جاذبه های گردشگری عمان می پردازیم تا اگر زمانی تصمیم گرفتید به این کشور سفر کنید ، در سفر خود  بتوانید از بهترین مناطق دیدنی آن بازدید نمایید ، عمان کشوری چسبیده به شبه جزیره عربستان است، عمان کشوری پر رمز و راز و پر از جاذبه های گردشگری ناب و دیدنی است ، شهر مسقط ، پایتخت این کشور زیبا می باشد که بسیاری از گردشگران به این شهر می روند .

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بهترین مکان های گردشگری و طبیعت گردی در عمان:

تفریح در جزایر Daymaniyat

جزایر نه گانه Daymaniyat از مهم ترین مراکز توریستی برای تفریح در کشور عمان قلمداد می شوند. تفریحات بسیار زیادی در این جزایر وجود دارد که ما پیشنهاد می کنیم با توجه به سلیقه خود یک یا چند مورد از آن ها را امتحان کنید. غواصی یکی از بهترین و هیجان انگیزترین تفریحاتی است که امکانات مربوط به آن در اغلب جزایر نه گاه وجود دارد.

صخره های مرجانی و حیات دریایی حفاظت شده نیز در زمره مهم ترین جاذبه های طبیعی و توریستی در این جزایر هستند. این صخره ها همه ساله بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود می کشاند. آب های زلال و بسیار شفاف دریاها در این جزایر و همچنین سواحل شنی و سفید رنگ نیز بسیار دیدنی هستند. مسافرت به عمان بدون بازدید از جزایر نه گانه به معنای این است که شما مسافرت خود را نصف و نیمه رها کرده اید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

جبل اخضر | Jebel Akhdar

این منطقه که به معنی کوه های سبز است، یکی از چشم نوازترین بخش رشته کوه های حجر در استان داخلیه عمان است. با اینکه بیشتر این منطقه صخره ای و با سنگ پوشیده شده اما رطوبت آن برای رونق کشاورزی کافی است و همین هم باعث گذاشتن این نام بر این کوه ها شده است. این کوه ها سکونتگاه قومی در عمان به نام الریامی است که با ساختن خانه های روستایی و کشاورزی در کوه ها در این منطقه مانده اند. در سال ۲۰۱۱ این کوه ها به دلیل تنوع زیستی خاصی که داشتند به عنوان یک منطقه حفاظت شده شناخته شدند.

جزیره ماسیره عمان ( Masirah Island )

جزیره ماسیره عمان یکی از بهترین و محبوب ترین نقاط در این کشور است که در سفر به عمان می توانید به آن سفر کنید ، سواحل زیبا ، تاریخ و حیات وحش در این جزیره را به بهترین شکل ممکن می توانید شاهد باشید ، خوب است بدانی که این جزیره زیبا علاوه بر جنبه توریستی که دارد ، پایگاه هوایی عمان نیز می باشد . در واقع یکی از شهرهای عمان است که وسعت زیادی ندارد و جمعیت آن زیاد نیستند و مکان بسیار خوبی برای ماجراجویی خواهد بود ، شنا کردن ، بررسی کشتی های از کار افتاده ، تماشای هزاران لاک پشتی که برای تخم گذاری به سواحل این جزیره می آیند ، از تفریحات و کارهایی است که می توانید در سفر به این جزیره زیبا انجام دهید.

پیاده روی در روستای الوکان

این روستا فاصله زیادی با مرکز کشور عمان دارد، با این حال بسیاری از تورهای گردشگری سعی می کنند مدت زمان لازم برای رفت و برگشت و گشت و گذار در این روستا را فراهم کنند. این گونه گردشگران را با یکی از زیباترین روستاهای مناطق گرم و نزدیک به خط استوا آشنا می کنند.

برخلاف آنچه که بسیاری از گردشگران تصور می کنند کشور عمان یک منطقه بیابانی و بدون آب و علف نیست. هرچند که انکار نمی کنیم بخش کثیری از این کشور را بیابان های خشک فراگرفته است. اما مناطق بسیار زیبایی در این کشور به چشم می خورند که از جمله آن ها می توان به روستای الوکان اشاره کرد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تفریح در جزیره الخیران

جزیره الخیران معروف ترین سواحل گردشگری در کشور عمان را دارد. این جزیره فاصله بسیار کمی با شهر مسقط دارد. این امر تاثیر بسیار زیادی در افزایش محبوبیت این جزیره در میان گردشگران دارد. شما با غواصی در سواحل این جزیره می توانید شنای دلفین ها را از نزدیک مشاهده کنید. همچنین می توانید در سواحل بشینید و یک فنجان قهوه میل کنید. در همان فرصت کم شاهد دهها دلفین کوچک و بزرگ و دهها نوع جانور آبزی دیگر خواهید بود.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *