وبلاگ

آشنایی با چند تفاوت عمده هتل و هتل آپارتمان !!

شاید بارها برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بین انتخاب یک هتل و هتل آپارتمان دچار تردید شده باشید. مخصوصا اگر قیمت رزرو آن دو نیز تا حدودی نزدیک به هم باشد، در این حالت کدام انتخاب هوشمندانه تر است؟ چه تفاوتهایی بین خدمات یک هتل با یک هتل آپارتمان وجود دارد؟

هتل آپارتمان چیست؟

هتل آپارتمان‌ها دارای واحدها و سوئیت‌های مستقل هستند که همانند اتاق‌ها و سوییت‌های هتل به مسافران اجاره داده می‌شوند. واحدهای مستقل در هتل آپارتمان ها مبله و دارای امکانات استاندارد برای خواب، نظافت، سرگرمی و آشپزی هستند. مانند هتل ها، هتل آپارتمان نیز دارای سرویس هستند و اتاق‌ها در فواصل زمانی منظم (معمولاً روزانه) نظافت می‌شوند.

واحدهای اقامتی هتل آپارتمان ها دارای آشپزخانه، اتاق خواب، هال ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشند. این امکانات برای اقامت خانواده ها بهترین است . در کل با اقامت در یک هتل آپارتمان باکیفیت احساس راحت تری در سفر خواهید داشت.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عمده تفاوت های بین هتل ها و هتل آپارتمان ها را می توان در سه مورد زیر خلاصه نمود:

۱- تفاوت در نوع واحد اقامتی

اولین و مهم ترین تفاوت بین هتل و هتل آپارتمان ها در نوع و ابعاد واحد اقامتی است، در هتل آپارتمان همانگونه که از نامش پیداست شما یک واحد آپارتمانی دریافت خواهید کرد که شامل اتاق خواب، فضای حال، آشپزخانه و سرویس بهداشتی می باشد، اما در هتل شما تنها یک اتاق دریافت خواهید کرد که شامل تخت و سرویس بهداشتی می باشد.
پس در صورتیکه تعداد اعضای خانواده شما زیاد است و می خواهید در عین راحتی در کنار هم نیز حضور داشته باشید انتخاب هتل آپارتمان یک خوابه، دو خوابه و یا سه خوابه (بسته به تعداد نفرات) می تواند بهترین انتخاب باشد.

۲- تفاوت در نوع ارائه خدمات

هتل ها امکانات و خدمات متعددی به مسافران ارائه می دهند که بر اساس نوع و کیفیت خدمات به آن ها ستاره داده می شود، که بر این اساس از یک تا پنج ستاره متغیر می باشند. خدماتی مانند روم سرویس، کافی شاپ، لابی، استخر، ماساژ، بل من، مجموعه ورزشی، فروشگاه و غرفه، اینترنت و … اما هتل آپارتمان ها لزوما هیچ اجباری به داشتن چنین خدماتی نیستند به همین دلیل هم هتل آپارتمان ها فاقد ستاره می باشند و دارا بودن هر یک از این خدمات در هتل آپارتمان ها نشان از ارائه خدمات بیشتر به مسافران می باشد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

۳- تفاوت در مساحت، نوع سازه و نقشه ساختمان

هتل ها باید در ساخت سازه خود اصول و قواعدی را ملاحظه و رعایت کنند که رعایت چنین قواعدی برای هتل آپارتمان ها چندان الزامی نیست. میزان رعایت این اصول در ساخت و ساز هتل در کاهش یا افزایش ستاره هتل ها نیز بسیار موثر است مواردی از قبیل: ابعاد و مساحت لابی، عرض خیابان محل قرار گیری هتل، تعداد واحد اقامتی، داشتن پارکینگ، برخورداری از رستوران و …
پس در صورتی که نیاز به برگزاری قرارهای کاری در محل اسکان خود دارید و یا فضای هتل محل اقامتتان برایتان خیلی مهم است انتخاب هتل یک انتخاب بهتری است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.