مجله گردشگری

آشنایی با محبوب ترین غذاهای هنگ کنگی

هنگ کنگ منطقه ای در جنوب چین است که دارای تنوع غذایی بسیار بالایی می باشد. غذاهای هنگ کنگی بسیار خوشمزه و خوش طعم هستند و طرفداران زیادی در بین مسافران و گردشگران این منطقه دارند. با توجه به این که ممکن است برخی از غذاهای این بخش با ذائقه و سلیقه ی شما هماهنگی نداشته باشد، بهتر است یک آشنایی جزئی در مورد نام و موادغذایی استفاده شده در هریک از آن ها داشته باشید تا اگر بخواهید غذایی را سفارش دهید، حداقل محتویات آن را بدانید. در ادامه این مقاله از ایکاهتل با محبوب ترین غذاهای هنگ کنگی آشنا خواهید شد.

دیم سام

اگر به چین سفر کرده باشید، حتما مشاهده کردید که در چایخانه های این کشور در کنار چای معمولا خوراکی های کوچکی قرار می گیرد. به این سنت یام چا (Yam Cha) گفته شده و به خوراکی های کوچک کنار چای نیز دیم سام (Dim Sum) گفته می شود.

از این رو خوردن دیم سام در هنگ کنگ در واقع یک سنت است که حتما باید آن را امتحان کنید. با توجه به این که این غذا کاملا با ذائقه ی ایرانی ها سازگار است، یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین غذاهای چینی از نمونه غذاهای هنگ کنگ و یا غذاهای محلی هنگ کنگ در بین گردشگران ایرانی محسوب می گردد.

دیم سام ها موادی هستند که درون یک خمیر پیچیده شده و به صورت سنتی بر روی بخارپزهای چوبی پخته می شوند. مایع درون این خمیر ها را از مواد مختلفی چون میگو یا گوشت پر می کنند. از این رو دیم سام های متنوعی در هنگ کنگ وجود دارد.

محبوب ترین غذاهای هنگ کنگیبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

کباب غاز (Roast Goose)

با امتحان این غذا به احتمال زیاد برای همیشه به یکی از طرفداران پر و پا قرص آن تبدیل می‌شوید. گوشت غاز، قرمز رنگ و آبداراست. درصورت پخت مناسب سطحی ترد و با چربی کم خواهد داشت. تجربه ی بی نظیر خوردن این غذا بسیار بهتر از گوشت اردک است. این کباب را به راحتی می توان در هنگ کنگ پیدا کرد. البته در بسیاری از رستوران ها نمی توان بهترین نوع آن را پیدا کرد.

محبوب ترین غذاهای هنگ کنگی

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

لو مای گای

لو مای گای (Lo mai gai) یکی از خوشمزه ترین غذاهای چینی است که آن را می توان نوعی دیم سام معرفی کرد. این غذا بسیار خوش عطر و طعم بوده و از ترکیب موادی چون برنج، مرغ، قارچ و سوسیس چینی تهیه می شود. برای خوش طعم شدن آن نیز از پیازچه استفاده می کنند. این مواد را خوب باهم ترکیب می کنند تا مایه ی نسبتا چسبناکی به دست آید. مواد را در برگ نیلوفر پیچیده و بخارپز می کنند. در برخی موارد میگوی خشک شده یا تخم مرغ نمکی را نیز در این داخل مواد قرار می دهند.طعم مایه ی ترکیب شده در کنار عطر برگ نیلوفر یک غذای بی نظیر با طعمی ویژه را ایجاد می کند.
محبوب ترین غذاهای هنگ کنگیبرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دا فو فا (Dao fu fa)

این غذا میان وعده ای بسیار محبوب در هنگ کنگ است که از شیر سویای غلیظ (از توفوی بسیار نرم) تهیه می شود. این غذا را، هم به صورت گرم و هم به صورت سرد می توانید میل کنید. Dao fu fa معمولا به همراه شکر و یا شربت زنجبیل سرو می شود و در بهترین حالتش لطافت و نرمی ابریشم گونه ای دارد. توفوهای کمپانی A1 Tofu Company از سویاهای مرغوب کانادایی درست می شوند و به بافت فوق العاده شان معروفند.

نودل بامبو (Bamboo Noodles)

در روش سنتی طبخ نودل های تخم مرغی تازه، باید خمیر بوسیله ی بامبویی بزرگ ورز داده شود و سپس نودل های باریک از آن تهیه شود. پیدا کردن این غذای لذیذ و سنتی امروزه چندان کار ساده ای نیست و تنها در چند محل ویژه این غذا سرو می شود.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.