وبلاگ

آشنایی با غذاهای محلی خوزستان خطه جنوب

استان خوزستان در جنوب کشور و در کنار دریای خلیج فارس قرار گرفته است و مردم آن به خونگرم بودن بسیار معروف هستند.از غذاهای محلی خوزستان انتظار غذاهای تند و آتشین را داریم.سمبوسه معروفترین غذاها است که در همه جای ایران یافت می شود. هر شهر و استانی برای خودش نشانه هایی دارد که به نحوی شناسنامه آن شهر محسوب می شوند.

اشکنه دزفول، قلیه ماهی، برونی، ماهی صبور، فلافل، شوربا و … تنها تعداد کمی از ده ها غذای محلی خوزستان است که  آنها را در وب سایت ikahotel.com معرفی کرده ایم.

آشنایی با غذاهای محلی خوزستان

ماسووا
یکی دیگر از غذاهای سنتی و محلی خوزستان ماسووا نام دارد، طعم بی نظیر این غذا باعث شده طرفداران بسیار زیادی در بین مردم خوزستان به خود اختصاص دهد.

این غذای خوشمزه را علاوه بر وعده های ناهار و شام، در ماه رمضان در وعده های سحری و افطاری نیز ز سرو میکنند. موادی که در تهیه ماسووا به کار می رود عبارتند از:نخود، گوشت گردن، ماست، شوید، برنج، پیاز داغ، سیر، نمک، شنبلیله و ماست.

ماهی کباب بندری
از کباب های مفید و خوشمزه ایرانی می توان به ماهی کباب بندری اشاره کرد که جزو غذاهای دریایی به شمار می رود و علاوه بر طعم بی نظیرش برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

پیشنهاد می کنیم اگر سفری به جنوب کشور داشتید برای یکبار هم که شده این غذا را امتحان کنید. در تهیه این غذا موادی مثل فیله ماهی، آب پیاز، آبلیمو، روغن مایع، زعفران دم کرده، نمک و فلفل قرمز به کار می رود.

پلو شوشتری
پلو شوشتری غذای محلی دیگر خوزستان به شمار می رود که با چند دستور پخت متفاوت تهیه می شود. و عمدتا همراه با تن ماهی، گوشت قلقلی و در بعضی موارد همراه با مرغ درست می شود.

گمنه
گمنه از غذاهای معروف و قدیمی جنوب کشور می باشد که با بلغور ریز گندم یا للک درست می شود. در قدیم به جای پلو از این غذا می خوردند و در کنار آن خورشت های متنوع یا قلیه ماهی جنوبی سرو می شد.

در اینکه این غذا بسیار مقوی و پر مغزی است دستور پخت بسیار ساده ای دارد از مواد بسیار کم هزینه ای مثل بلغور ریز گندم، روغن، پیاز، نمک و آب مرغ درست می شود.

معرفی غذاهای محلی خوزستان

آش غلغل شوشتر
از آش های محلی و سنتی شوشتر که بیشتر برای وعده افطار در ماه رمضان پخته می شود و طعم بسیار لذیذی دارد آش غلغل نام دارد. این آش پرملات با استفاده از حبوبات متنوعی همچون لوبیا چشم بلبلی، نخود، باقلای زرد، عدس، لوبیا قرمز یا لپه باقالی و گوشت قرمز، برنج، لیمو عمانی و … به دست می آید. از این آش در روزهای سرد سال بسیار استقبال می کنند و با اینکه به زمان پخت زیادی نیاز دارد اما به خاطر مقوی بودنش ارزش صبر کردن دارد.

خورش دال عدس با مرغ
خورشتدال عدس با مرغ به خاطر مزه تندی که دارد در بین مردم خوزستان طرفداران بسیاری دارد. البته تندی غذا بستگی به ذائقه افراد دارد و طبق آن می توانند تندی غذا را کم یا زیاد کنند.

در تهیه خورش دال عدس خوزستانی هم می توان از گوشت مرغ و هم کوفته قلقلی استفاده کرد. از مواد به کار رفته در این غذا می توان به پیاز، دال عدس، سیب زمینی، فیله مرغ،رب، سیر، نمک، زردچوبه، آبلیمو، دارچین و فلفل اشاره کرد.

غذای محلی خوزستان با عطر و طعم جنوب

قلیه میگو
از غذا های معروف و محلی دیگر پر طرفدار خوزستانی می توان به قلیه میگو اشاره کرد، این غذا جزو غذاهای دریایی به شمار می رود و شباهت بسیار زیادی به قلیه ماهی دارد. موادی که در تهیه این غذای خوشمزه و معروف به کار می رود شامل:میگو، پیاز، شنبلیله، آرد، گشنیز، رب گوجه فرنگی، عصاره تمر هندی و سیر می باشد.

ماهی شکم پر جنوبی
ماهی شکم پر یکی از بی رقیب ترین خوشمزه های جنوبی است. در این غذا از چند نوع ماهی برای طبخ می توان استفاده کرد. شکم ماهی سنگسر، بیاح یا شوریده را با مواد غذایی و گشنیز و شنبلیله پر می کنند و حدودا یک ساعت آماده می شود.

آشنایی با غذا های محلی خوزستان
آشنایی با غذا های محلی خوزستان

امگشت
امگشت هم از خوشمزه های دریایی است. ماهی قباد در کنار برنج همراه با سبزی پلویی یکی از لذیذترین خوراک های جنوب است که بیشتر در میان عرب ها طبخ می شود. ماهی نمک سود و پاک شده در آب جوشانده می شود استخوان هایش را که جدا کرده در میان ادویه و سیر سرخ می شود و همراه با پلو سرو می شود

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.