مجله گردشگری

آشنایی با رود راین بزرگترین رود اروپا

امروز میخواهیم یکی از طولانی ترین و مهم ترین رودخانه های اروپا به طول بیش از ۲۳۲‚۱ کیلومتر را معرفی کنیم. بله نام آن، رود راین میباشد که منشا اصلی خود را از یخچال طبیعی راین ‌والدهورن میگیرد، آن هم با داشتن ۳۵۳‚۳ متر ارتفاع از سطح دریا. برای آشنایی بیشتر با رود راین همراه ما باشید.

شروع سفر رود راین از کجاست

آشنایی با رود راین بزرگترین رود اروپاقبل از اینکه بگوییم سفر “رود راین” از کجا شروع میشود، از چه کشورهایی میگذرد و خیلی از مطالب دیگر، میخواهیم یک مشخصات کلی از این رود در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. محل زندگی این رود قاره اروپاست و دو انشعاب از رودهای اصلی دارد. رود راین از کوه‌های آلپ سوئیس متولد میشود.

حالا بریم به سراغ ادامه موضوع صحبت خود. اگر بخواهیم مسیر کلی رود راین را بیان کنیم به این صورت است: این رود با گذشتن از کشورهای سوئیس، لیختن ‌اشتاین، اتریش، آلمان، فرانسه و هلند، در نهایت به دریای شمال در شهر روتردام میریزد.

 راین در ابتدای رود کوچکی میباشد که از کوه های آلپ متولد میشود. ولی زمان زیادی نمیگذرد که به حجم و سرعت رود به سمت مسیر دریاچه‌ی کنستانس اضافه میشود. اما مقصد راین، دریای شمال است و با ادامه دادن به مسیر خود ناگهان از آبشار مشهور شهر شفهاوزن سرازیر شده تا از شهر صنعتی بازل در سوئیس گذر کند.

حالا رود کوچک ما در ابتدا راه به یک رودخانه وسیع تبدیل شده است تا به عنوان گذرگاه اصلی در حمل‌ونقل دریایی اروپا برای حمل کالاها و مواد خام به سایر نقاط مورد استفاده قرار گیرد.

اما این پایان راه رود راین نیست

بالاخره راین مسیر خود را به سمت کشور آلمان پیش میگیرد تا خط مرزی بین این سرزمین با فرانسه را مشخص کند. با گذر جریان آب از تنگه راین، مسیر رودخانه باریک شده و در دو سمت خود دره ای شیب دار را پدید می آورد.

حالا رود راین با گذشتن از هلند(کشوری کاملا مسطح و هموار) به مسیر خود پایان میدهد و با پیوستن به رودخانه های دیگر هلند مسیر خود را تا رسیدن به دریای شمال در شهر روتردام ادامه داده و سفر خود را تمام میکند.

آشنایی با رود راین بزرگترین رود اروپابرای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نکاتی جالب درباره رود راین

• مشهور ترین بخش این رودخانه دره میانی راین در آلمان، واقع شده در بین شهرهای بینگن و بن است تا ایالت‌های هسه و نوردراین – وستفالن و راینلاند- فالتس را با یکدیگر قطع کند.

• همچنین بخشی از این دره در مسیر راه آهن قرار دارد. به همین خاطر بخش هایی از آن جزء میراث جهانی محسوب شده است.

• میگویند زیباترین قسمت دره راین، در جنوب شهر کوبلنز کنار قلعه ارن برانشتاین در تلاقی راین و موسل قرار دارد.

• رود راین القاب دیگری را به خود اختصاص داده است مانند راین قهرمان. اما دلیل آن را میدانید؟ ما به شما خواهیم گفت. این رود بخاطر داشتن صخره های رویایی، قلعه های گمراه کننده و رودهای روان کوه های سوئیس که از راه آلمان غربی به سمت دریای شمال می آیند، به راین قهرمان تبدیل شده است.

• در کنار این رود مجموعه های باستانی و شهرهای قدیمی را میتوانید نظاره گر باشید تا از زیبایی آنها لذت ببرید.

• قرارگیری مرتفع ترین قله های دنیا در نزدیکی  این رود، میان دو شهر “کوبلنتس” و “بینگن” نیز، ویژگی های این رودخانه را دوچندان کرده است.

• شهرهایی مانند کلن و استراسبورگ در سواحل این رود قرار گرفته اند که امکانی را فراهم کرده تا گردشگران تورهای تفریحی خاطره خوشی را از سفر خود داشته باشند.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *