مجله گردشگری

آشنایی با دیدنی های شهر بلگراد

شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان است ، این شهر یکی از مکان های مهم در اروپا محسوب می شود که ارزش تجاری و اقتصادی زیادی دارد و تاریخ شهر بلگراد به زمان امپراطوری های قدیم مربوط می گردد و ضمنا علی رغم اینکه در ده ها سال قبل ، در بلگراد جنگ هایی اتفاق افتاده است اما اکنون این شهر یکی از بزرگترین مرکز جذب گردشگران در اروپا به شمار می رود و اینکه شهر بلگراد در نزدیکی رود دانوب قرار دارد و همین امر باعث شده است هر ساله مسافران و توریست های زیادی برای دیدن مناظر این شهر به آنجا مراجعه کنند .

جاذبه های گردشگری بلگراد:

قلعه بلگراد

قلعه ی بلگراد یکی از دیدنی های این شهر و کشور صربستان می باشد که دیدن آن را به همه پیشنهاد می کنیم. این قلعه در محل تلاقی دو رودخانه ساوا و دانوب، در منتهی الیه قسمت جدید بلگراد واقع شده است. این قلعه از سال 1979 تحت حفاظت مجموعه فرهنگ و گردشگری این کشور می باشد. در سال های دور این قلعه نماد مقاومت و دفاع از شهر بلگراد بوده است و اکنون به یکی از جاذبه های این شهر بدل شده است.

آشنایی با دیدنی های شهر بلگراد
آشنایی با دیدنی های شهر بلگراد

خیابان اسکادارلیا ( Skadarlija Street )

اینجا مکان محل رفت و آمد هنرمندان ، خبرنگاران ، نویسندگان و نوازندگان بوده است درست جایی که می‌ توانستند در آن راجع به آخرین اخبار و رویدادها دورهم جمع شوند و کلی گپ بزنند ؛ اما امروزه این خیابان پر است از جوان ‌ها و گردشگرانی هست که می ‌خواهند روح بلگراد را تجربه کنند و از اجراهای افسانه ‌ای گروه‌ های موسیقی قسمت قدیمی شهر نهایت لذت را ببرند و در ضمن این مکان به خاطر گردشگاه‌ های زیبا ، رستوران‌ های سنتی و نشان دادن تاریخ واقعی بلگراد ، تبدیل به جاذبه ‌ای منحصر به فرد شده است .

کلیسای سنت ساوا

این کلیسا یکی از زیباترین ساختمان‌ های کشور صربستان و همچنین وسیع ترین کلیسای ارتدکسی در بالکان به حساب آمده و این بنا که در فلات وراچار ( Vracar ) واقع شده است و علاوه بر گردشگران و توریست ها در بین مردم منطقه نیز بسیار جذاب و محبوب می باشد و این کلیسا نشانی برای سپاسگزاری از بزرگترین و مهمترین آموزگار صربستان به شمار می رود و مهم است بدانید که اینجا بخش مهمی از تاریخ این کشور را تشکیل می‌دهد .

برج‌ های کالمگدان ( Kalemegdan Towers )

” دژ نظامی بلگراد ” با برج‌ های دیدنی اش به واقع یکی از زیباترین مناطق اروپا محسوب می شود و این نقطه جذاب و مشهور در میان گردشگران و در عکس ‌های بسیاری که به ثبت رسیده است کاملا مشخص است و یکی از زیباترین زاویه ‌ها برای تماشای برج ‌ها، از بارهای تراسا قابل دسترس بوده که علاوه بر لذت بردن از این مناظر می ‌توانید بعد از ظهرهای آرام و مهمانی‌ های شبانه را نیز در آن تجربه کنید و کلی کیف کنید .

موزه‌ی نیکولا تسلا در شهر بلگراد

موزه تسلا از دیدنی‌های بلگراد است. نیکولا تسلا از دانشمندان و مخترعین شهیر دنیا است که اصالتا صربستانی بود. آخرین درخواست این دانشمند این بود که اموالش پس از مرگ وی در پایتخت صربستان یعنی بلگراد نگهداری شوند.

برطبق درخواست این مخترع بزرگ، اموال وی اکنون در موزه‌ای همنام خودش در بنایی مسکونی و زیبا که در سال ۱۹۲۹ میلادی بنا شده است، نگهداری می‌شوند. موزه نیکولا تسلا در واقع محل نگهداری اموال و میراث شخصی این مخترع گرانقدر است .که شامل دست نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات او است.این موزه از جمله میراث ارزشمند جهانی یونسکو به‌شمار می‌رود و این نشانه اهمیت کارهای این دانشمند بزرگ است.

خیابان نز میهایلووا

هر شهری یکی از این خیابان ها را دارد. خیابان هایی که جذابیت خاصی دارند و پر از فروشگاه ها و مراکز خرید معروف و جاذبه های تاریخی هستند. خیابان نز میهایلووا در بلگراد، یکی از همین خیابان ها است که اسمش را از یک پرنسس صربی گرفته است. تاریخ شکل گیری این خیابان یک کیلومتری به دوران عثمانی بر می گردد. اما شهرت آن، بعد از قرن نوزدهم و حضور ثروتمندانی که شروع به ساخت و ساز در آن کردند آغاز شد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *