مجله گردشگری

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر شیکاگو

شیکاگو با جمعیت بیش از ۹ میلیون نفر سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است و پرجمعیت‌ترین شهر منطقه غرب میانه ایالات متحده است. به طور رسمی در سال ۱۸۳۷ میلادی به عنوان یک شهر شناخته شد. شهر شیکاگو یکی از مراکز عمده تجاری، مالی، ترابری، و فرهنگی در ایالات متحده است. شیکاگو تأثیر فراوانی در آموزش، سرگرمی، و سیاست دارد. با ایکاهتل همراه باشید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پارک هزاره (پارک میلنیوم) از جاذبه های شهر شیکاگو

پارک هزاره (Millennium Park) که با نام پارک میلنیوم نیز شناخته می‌شود، در منطقه لوپ کامیونیتی در شهر شیکاگو قرار دارد. هدف از ساخت این پارک، بزرگداشت شروع هزاره سوم در تقویم میلادی بوده است.

با مساحت ۹۹ کیلومتر مربع، این پارک در نزدیکی ساحل دریاچه میشیگان قرار دارد. در سال ۲۰۱۷، پارک هزاره عنوان جاذبه گردشگری شماره یک را در غرب میانه آمریکا از آن خود کرد. و با ۲۵ میلیون بازدیدکننده در سال، یکی از ۱۰ جاذبه برتر آمریکا به‌شمار می‌رود. از برخی جاذبه‌های پارک می‌توان به مجسمه دروازه ابر و فواره کراون اشاره کرد.

مگنیفیسنت مایل

از خیابان اوک تا رودخانه شیکاگو مرکز مگنیفیسنت مایل که به عنوان بخشی از بلوار میشیگان است، قرار دارد. مگنیفیسنت مایل را یکی از بهترین مراکز خرید دنیا می‌دانند. مشاور املاک با نفوذی به نام آرتور رابلوف در دهه ۱۹۴۰ این نام را برای این منطقه انتخاب کرده است. به مگنیفیسنت مایل گاهی مگ مایل نیز گفته می شود . بسیاری از جاذبه‌های توریستی شیکاکو که از جمله آنها می توان به ساختمان رینگلی، برج آب شیکاگو و موزه هنرهای معاصر اشاره کرد، در این منطقه قرار دارند.

موسسه هنر شیکاگو

موسسه هنر شیکاگو (Art Institute of Chicago) با افتتاح در سال ۱۸۷۹، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین موزه هنر در ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. مجموعه دائمی موزه شامل ۳۰۰ هزار اثر هنری می‌شود و سالانه حدود ۳۰ نمایشگاه موقتی در این موسسه برگزار می‌کنند. از جمله‌ مهم‌ترین آثاری که در موسسه هنر شیکاگو جای دارند، می‌‌توان به تابلوهای بعدازظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات اثر ژرژ سورا، گیتارنواز پیر اثر پابلو پیکاسو، شب‌زنده‌داران اثر ادوارد هاپر و گوتیک آمریکایی اثر گرنت وود اشاره کرد.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اسکله نیروی دریایی

تفریحگاهی ساحلی در حدود ۱۰۰۰ متر در شیکاگو با باغ ها و رستوران‌ها در سال ۱۹۱۶ در دریاچه میشیگان ساخته شد. این تفریحگاه دارای وسایل بازی شهربازی کودکان مانند چرخ و فلک و همچنین سالن سینمایی با تکنولوژی پیشرفته آیمَکس است. اسکله نیروی دریایی شیکاگو بیشتر از هر مکانی برای کودکان جذابیت دارد. این تفریحگاه دارای موزه برای کودکان نیز می باشد. موزه پنجره های رنگی اسمیت با بیش از ۱۵۰ پنجره که شامل ۱۱ پنجره تیفانی است از جمله جاذبه های این مکان برای گردشگرانی است که به رنگ ها علاقمند هستند.

مجسمه دروازه ابر در شهر شیکاگو

موسسه هنر شیکاگو (Art Institute of Chicago) با افتتاح در سال ۱۸۷۹، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین موزه هنر در ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. مجموعه دائمی موزه شامل ۳۰۰ هزار اثر هنری می‌شود و سالانه حدود ۳۰ نمایشگاه موقتی در این موسسه برگزار می‌کنند. از جمله‌ مهم‌ترین آثاری که در موسسه هنر شیکاگو جای دارند، می‌‌توان به تابلوهای بعدازظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات اثر ژرژ سورا، گیتارنواز پیر اثر پابلو پیکاسو، شب‌زنده‌داران اثر ادوارد هاپر و گوتیک آمریکایی اثر گرنت وود اشاره کرد.

جاذبه های شهر شیکاگو

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برج آبی شیکاگو

در زمان گذشته ویلیام بویینگتون برج ۴۷ متری طراحی کرده بود که زمانی نقش بسیار مهمی در سیستم آبرسانی شیکاگو بازی می کرده است. این بنا یکی از معدود بناهایی است که پس از آتش سوزی سال ۱۸۷۱ که کل منطقه تجاری شهر را از بین برد، جان سالم به در برده است. امروزه برج آب شیکاگو نماد مقاومت شهر محسوب می شود. این ساختمان سنگ آهکی محل برپایی نمایشگاه‌های هنرمندان و عکاسان بومی می باشد.

آکواریوم شِد

یکی از مکان‌های پربازدید شیکاگو آکواریوم است. این آکواریوم در سال ۱۹۳۰ ساخته شد و سالانه بیش از دو میلیون بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است و از پربازدید ترین آکواریوم های ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. آکواریوم جان جی شد، در همان پارک موزه ساحلی واقع شده است که موزه تاریخی فیلم قرار دارد.

این آکواریوم بیش از ۱۵۰۰ نوع از موجودات آبزی، از جمله ۳۲۵۰۰ ماهی، حشرات و دوزیستان و مجموعه کاملی از پرندگان را در خود جای داده است. آکواریوم شد با بخش بندی منحصر به فرد خود که آن را به صورت موضوعات جداگانه تقسیم کرده اند کمک بسیاری به بازدیدکنندگان برای صرفه جویی در وقتشان در بازدید از کل آکواریوم کرده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *