مجله گردشگری

آدانا کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟

شهر آدانا در جنوب مرکزی کشور ترکیه واقع شده است. آدانا یکی از آن شهرهایی است که در طول تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. شهر آدانا، شهری با موقعیت استراتژیک کلیدی در مسیرهای معاملاتی و نظامی محسوب می شده است. تمدن های حاکم بر این شهر به طور پراکنده تغییر کرده اند و در حدود هجده تمدن بر این شهر حاکم بوده که هر یک از آنها آثار خود را، چه به صورت بنای تاریخی و چه کتیبه برجای گذاشته اند. گویی هر یک از آنها در تلاش بوده اند تا سلطه خود را برای همیشه در این شهر جاودانه کنند.

در ادامه این مقاله از ایکا هتل می خواهیم تعدادی از جاذبه های آدانا را معرفی کنیم، همراه ما باشید.

بهترین مکان های دیدنی آدانا کجاست؟

پل سنگی آدانا Taskopru

پل سنگی آدانا (تاسکپرو) که بر روی رود سیحان قرار دارد، دو منطقه سیحان و یورگیر شهر آدانا را به یکدیگر وصل می کند. این پل نیز یکی از شاهکارهای معماری امپراطوری روم است در ابتدا دارای ۲۱ ستون بود اما امروزه فقط ۱۴ ستون آن مورد استفاده برای پیاده روی عابرین قرار می گیرد. این پل تاریخی نیز یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی آدانا و جاذبه های تاریخی این منطقه در بین بازدیدکنندگان و باستان شناسان است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

موزه آتاتورک در آدانا

موزه آتاتورک هم در خیابان سیهان واقع شده است و فاصله کمی از پل سنگی دارد. به جز دوشنبه ها، این موزه همه روزه باز است. نام این موزه از کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه و اولین رئیس جمهور آن گرفته شده است. آتاتورک، در هنگام بازدید از این خانه، در این موزه اقامت داشت. از این رو برای ساکنان آدانا اهمیت بسیار بالایی دارد. موزه آتاتورک آدانا در سال 1981 افتتاح شد و در آن، ابزار جنگی و اشیایی که به استقلال سال های نخست جمهوری ترکیه باز می گردد، وجود دارد. هر سال، 15 مارس، یک مراسم رسمی برای بزرگداشت سفر آتاتورک به آدانا برگزار می شود که در این زمان، بازدید از موزه آتاتورک، خاطره انگیز است.

مسجد مرکزی سابانچی Sabanci

مسجد مرکزی سابانجی در سال 1998 افتتاح شد و به دلیل معماری خیره کننده و موقعیت استراتژیک کاربردی آن از نظر حمل و نقل که آدانا را به استانهای اطراف وصل می کند، به سمبل شهر آدانا تبدیل شد. این مسجد، بزرگترین مسجد در بالکان است و می تواند تا 28.500 فرد را برای خواندن نماز در خود جای دهد.

شش مناره مسجد، از ویژگی های بارز این موزه هستند که چهارتای آنها دارای ارتفاع 99 متر و دو مناره کوچکتر دارای ارتفاع 75 متر هستند. فضای داخلی این موزه مانند نمای بیرونی آن با آثار خوشنویسی باشکوه و نقوش و کاشی کاری های بسیار نفیس تزیین شده است.

آدانا کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پارک مرکزی آدانا

پارک عمومی مرکزی آدانا 82 هکتار است که در چند متری مسجد مرکزی سابانجی واقع شده است. بخش بزرگتر این پارک در ساحل غربی رودخانه سیحان واقع شده است و در حدود 8 هکتار آن در کرانه شرقی قرار دارد. این پارک یک مکان آرامش بخش و محبوب برای افراد محلی و گردشگران است.

این پارک با طیف گسترده ای از گیاهان و درختان احاطه شده است. حدود 3 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی و زمین اسکیت، مینی آمفی تئاتر و شطرنج و همچنین بیش از ده حوض و زمین بازی برای کودکان در این پارک وجود دارد. برای کسانی که علاقه مند به قایقرانی هستند نیز مکانی برای قایق رانی در رودخانه سیحان در نظر گرفته شده است.

سد سیحان

آدانا کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟

 

سد سیهان و دریاچه مصنوعی آن، در شمال منطقه تجاری آدانا و در Cukurova واقع شده است. این سد برق آبی در دهه 1950 با کمک مالی از بانک جهانی ساخته شده و امروزه، یکی از زیباترین دیدنی های آدانا شده است. یک جزیره عشق در وسط پارک وجود دارد که محبوبیت بسیار زیادی در بین بازدیدکنندگان دارد. رستوران ها و کلوپ های بسیاری در امتداد دریاچه وجود دارد که به شما پیشنهاد می کنیم در هنگام تماشای مناظر زیبای دریاچه، یک وعده غذای خوشمزه ترکی هم نوش جان کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *