مجله گردشگری

آبشار هفت چشمه ، آبشاری زیبا در جاده‌ چالوس

از جای جای مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی دامنه البرز، جریان‌های زلال فراوانی به صورت آبشار و چشمه از دل زمین به بیرون می‌زنند. در مسیری که بعضا در برخی قسمت‌ها باریک و تنگ می‌شوند، آبشارهای کوچکی سنگ ها را شکاف داده‌اند و همچون رگ‌هایی، به زمین‌های اطرافشان زندگی و طراوت بخشیده‌اند. یکی از این نواحی با مناظر زیبا، مجموعه آبشارهای ۵ متری هفت چشمه است. تا آخر این مقاله با ایکاهتل همراه باشید تا آبشار هفت چشمه کرج را بیشتر بشناسید.

برای دیدن آبشار هفت چشمه باید از کنار رودخانه و از روی صخره‌های کوچک و بزرگ عبور کنید که همین موضوع بر جذابیت گشت و گذار شما خواهد افزود؛ ضمن آنکه درخت های بید، زالزلک و ازگیل به مسیر جلوه منحصر به فردی بخشیده و فضای باصفا و دلنشینی را برای گردشگران به وجود آورده‌اند. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که طی این مسیر حدودا ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت از شما زمان می‌گیرد؛ اما با داشتن کفش مناسب می‌توان آن را طی کرد، پس حتما آمادگی جسمانی خود را پیش از رفتن به آبشار در نظر بگیرید.

آبشار هفت چشمه ، آبشاری زیبا در جاده‌ چالوس

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

تفریحات آبشار هفت چشمه

امکانات تفریحی خاصی در آبشار هفت چشمه و حوالی آن وجود ندارد؛ اما می‌توانید فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

گشت‌وگذار در روستای زیبای ارنگه

پیک نیک و عکاسی: اگر می خواید مسیر ناهموار آبشار را طی نکنید، می توانید همان ابتدای مسیر در مکان صاف و هموار پیک نیک کنید و از طبیعت منطقه لذت ببرید.
پیمایش نیمه سنگین تا آبشار زیبا و ۹۰ متری آدران: از ابتدای مسیر تا آبشارهای هفت چشمه حدودا ۴۵ دقیقه مسیر ناهموار و صخره‌ای در پیش دارید و بعد از بازدید از آبشارها اگر بخواهید مسیرتان را به سمت آبشار آدران ادامه دهید، مسیر کمی شیبدارتر و سخت‌تر می‌شود؛ پس توصیه می‌کنیم که اگر قصد دارید مسیر را تا انتها بروید از تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید و وسایل کمتری را با خود ببرید.
این نکته را در نظر داشته باشید که در اطراف این آبشار امکانات خاصی وجود ندارد و بهتر است هر آن چیزی را که نیاز دارید از قبل تهیه کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فصل سفر به آبشار هفت چشمه

بهار و تابستان: این آبشار در منطقه‌ خنک و کوهستانی واقع شده است به همین خاطر در فصل بهار و بارش، پر آب و معمولا گل‌آلود است و همین امر ممکن است شما را در طول مسیر پیمایش دچار مشکل کند. بهترین فصل سفر و بازدید از این آبشار بی‌شک تابستان است چرا که هم می‌توانید از هوای خنک و مطبوع منطقه لذت ببرید و هم آب‌بازی کنید. در سایر بازه‌های زمانی آب رودخانه و آبشار به شدت سرد است.

پاییز و زمستان: همانطور که گفتیم به جز تابستان سایر فصول سال منطقه سرد و دمای آب رودخانه و آبشار به شدت کاهش می‌یابد بنابراین اگر تجهیزات مناسب ندارید و قصدتان صرفا آب‌بازی و لذت بردن از منظره است، توصیه می‌کنیم در نیمه دوم سال از این آبشار بازدید نکنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *