مجله گردشگری

آبشار نمکی پتاس؛ اولین آبشار نمکی جهان در ایران

آبشار نمکی پتاس ، اولین آبشار نمکی جهان است. این آبشار از جاذبه‌های طبیعی ایران می‌باشد. این جاذبه طبیعی در جایی بین خور و بیابانک قرار دارد. امروز در این مطلب از ایکاهتل می خواهیم تا درباره این جاذبه زیبا،برای شما بگوییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

آبشارنمکی پتاس را بشناسیم

این آبشار، ۲۵ متر ارتفاع دارد. این آبشار در نوع خود، جاذبه‌ای منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. عوامل بیرونی و انسانی بسیاری باعث شده که جذابیت‌های این آبشار بیشتر شود. به‌عنوان مثال ساخت یک دهکده توریستی و تفریحی در ۴۰ کیلومتری این آبشار، یکی از این عوامل است. اختصاص امکانات رفاهی برای مسافران، باعث شده گردشگران، سفر به این آبشار نمکی را در برنامه سفرهای ایرانگردی خود بگنجانند.

همانطور که گفتیم، آبشار نمکی پتاس در بین خور و بیابانک استان اصفهان قرار گرفته و در فاصله ای بسیار نزدیک به یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی ایران یعنی کویر مصر قرار گرفته است.

آبشار نمکی پتاس

نورپردازی آبشار در هنگام شب و تصویری از امتداد نورانی آن، باعث می‌شود که زیبایی‌های بصری این آبشار بیش از پیش به چشم هر بیننده‌ای جلوه‌گری کند. به همین خاطر یکی از محبوب‌ترین پاتوق‌های عکاسان طبیعت برای پیدا کردن سوژه‌های جدید عکاسی، آبشار نمکی پتاس است. در این دهکده تقریبا بسیاری از چیزهایی که می‌بینید، سفید و درخشان هستند. از سوئیت‌ها گرفته تا حتی طراحی داخلی بسیاری از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها، به رنگ سفید است که یادآور درخشانی نمک است.

جاذبه های گردشگری اطراف آبشار نمکی پتاس

در سفر به آبشار نمکی پتاس می‌توانید از جاذبه‌های دیگری نیز بازدید کنید. این دیدنی‌ها عبارتند از:

دریاچه نمک خور

جایی که آن را به عنوان دریاچه نمک خور می‌شناسیم، دریاچه‌ای با شمایل هندسی نامنظم است. گاهی اضلاع آن به ۳۰ یا ۴۰ سانتی متر هم می‌رسد. اگر اهل عکاسی هستید، به این دریاچه بروید. دریاچه نمک خور در فاصله ۱۲ دقیقه‌ای آبشار پتاس قرار گرفته است. در این مکان از دیدن یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت، لذت ببرید.

روستای عروسان

روستای عروسان، یکی از زیباترین نخلستان‌های روستاهای ناحیه خور و بیابانک است. این روستا علاوه بر مردم مهربان و مهمان نوازش، چشمه آب گرمی در فاصله ۱۸ کیلومتری خود دارد. این چشمه آب گرم، طرفدارانی ویژه و منحصربه‌فرد دارد.

کویر مصر

معروف ترین جاذبه ای که در نزدیکی آبشار نمکی پتاس قرار گرفته، کویر مصر معروف است که در فصل زمستان، مقصد گردشگری بسیاری از مسافرانی است که قصد گردشگری متفاوت در مناطق گرم و بیابانی دارند.

این کویر از چندین بخش همچون نیزار، دریاچه ی نمک سلکون، تنگه ی رودخانه ی نم و تخت عروس تشکیل شده است. از بهترین تفریحاتی که در این کویر می توانید انجام دهید می توانیم به شترسواری و آفرودسواری اشاره کنیم. در ضمن، در نزدیکی این روستا روستایی قرار گرفته که دارای معماری جالب و سنتی مخصوص مردم بیابان است.

روستای گرمه

روستایی سنتی با انبوهی از نخلستان ها! بهترین توصیفی که می توانیم از روستای گرمه داشته باشیم این است که این روستا جایی برای آرام گرفتن مردمی است دل به چشمه و آب زلالش و همچنین نخل های سر به فلک کشیده اش، بسته اند. البته در این روستا ارگ ۲۷۰۰ ساله ای وجود دارد که ارزش باستانی دارد و بازدید از آن، انگیزه سفر خیلی از جاذبه گردان تاریخی به این منطقه است.

برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

No comments yet! You will be the first one to comment.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.